Bricklink Stud.io

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#61 Post autor: Jarema1980 »

M_longer pisze:
Jarema1980 pisze:Dzięki wielu opcją z menu Model.
No ja Cię proszę...
Wiesz to miało być pisane na wesoło.

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#62 Post autor: Jarema1980 »

M_longer pisze:
Jarema1980 pisze:
M_longer pisze: No ja Cię proszę...
Wiesz to miało być pisane na wesoło.
Chyba nie załapałeś...
Ty też. W wolnym czasie opis subiektywne odczucia odnośnie wyższości Stud.io na LPUB3D.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#63 Post autor: M_longer »

Kod: Zaznacz cały

7.1 When you upload any content to any private areas of the Site including but not limited to your Baseplate and Wanted List of the Site where no other users have access to your content without your explicit permission, no license shall be transferred to BrickLink and the original ownership and copyright of the content shall be retained.

7.2 By publishing any content to any public areas of the Site where other Site users have access to your content including but not limited to Catalog, Build Gallery and forums of the Site, you grant to BrickLink an irrevocable, a perpetual, worldwide, royalty-free, non-exclusive and sub-licensable right to use your content in any manner as BrickLink deems appropriate in relation to the operation of the Site. You confirm and warrant to BrickLink that you have all the rights, authority and power necessary to grant such right to BrickLink and the content uploaded by you will not infringe upon the right of any party. If there is any reported violation that the content shared by you has infringed upon the right of any party and if BrickLink determines that such report is made on reasonable grounds, BrickLink may take necessary measures to address the reported violation by hiding or taking down the published content. You may request for reinstatement of the public content by evidencing that you are the lawful owner of the rights to the content. 
Nic tylko wrzucać swoje konstrukcje na Baseblate :))

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#64 Post autor: Afick »

Widzę że temat trochę umarł :) wiec odświeżę.

Ja, jako osoba która nie ma góry klocków na budowę MOC-ów wykorzystuje sobie Stud.io do "prototypowania".
Czyli, buduje model na kompie, jak mi pasuje zamawiam na BL i jestem szczęśliwy :)

Dla przykładu fortepian który zbudowałem (na prezent, dla osoby co zawsze pragnęła mieć fortepian, ale nie miała miejsca w domu) w oparciu o znalezione w internetach MOC-e
https://flic.kr/s/aHsm17NADC

Źródło inspiracji
https://pl.pinterest.com/search/pins/?q ... no%7Ctyped

Mom zdaniem program działa bardzo fajnie, szybko, w miarę stabilnie. Jedynie czego mi brakuje to autozapisu. Kilka razy zdażyło mi się że program się poprostu zawiesił i nie dało się odzyskać projektu. Dodatkowym atutem jest to że działa na Windows i OSX (apple). No i oczywiście - creme de la creme - generuje "liste zakupów" na BL.

Polecam wszystkim.

ps.
Nie buduje konstrukcji technic wiec nie wiem jak w tych konstrukcjach się sprawi program.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#65 Post autor: M_longer »

Afick pisze:No i oczywiście - creme de la creme - generuje "liste zakupów" na BL.
Akurat zrobienie listy części jest możliwe zarówno z plikami z LDD i jak i Ldraw.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#66 Post autor: Afick »

M_longer pisze:
Afick pisze:No i oczywiście - creme de la creme - generuje "liste zakupów" na BL.
Akurat zrobienie listy części jest możliwe zarówno z plikami z LDD i jak i Ldraw.
Nie wiem jak to działa w LDD i Ldraw. Tutaj klikasz i masz wszystkie częsci na "wanted list" na BL :). Czy LDD i LDRAW ma taką samą opcję ?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#67 Post autor: M_longer »

Afick pisze:Czy LDD i LDRAW ma taką samą opcję ?
Bricklink ma taka opcję, importuje bezpośrednio z pliku.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#68 Post autor: Taausz »

Wie ktoś jak cofnąć stud.io do starszej wersji ? O ile się da.Wczoraj program działał płynnie po aktualizacji kompletna klapa... zapisane modele odtwarza do 99% i się zacina na amen.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#69 Post autor: Biedrus »

Na programie się nie znam, ale na pewno pomoże przywrócenie windowsa do punktu w którym nie miałeś jeszcze zainstalowanej aktualizacji. O ile wykonujesz kopie zapasowe.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#70 Post autor: Taausz »

Niestety brak Time Machine na Macu i możliwości do wcześniejszej wersji, preferencje nawet nie odpowiadają gdy klikam.
Trochę trzeba poczekać na uaktualnienie a w międzyczasie LDD lub BS.

Teraz takie info dla użytkowników tego programu jeśli zapisują projekt na dysku.
1.Sprawdzić czy wszystkie el. Są dopasowane i nie łączą się w połowie studów.
2.Używać tylko kolorów które są dostępne w rzeczywistości.
3.Jeśli chcecie coś rendreować sprawdźcie ww. rzeczy oraz dodatkowo sprawdźcie czy nie macie "ukrytych" el. w konstrukcji.
Buduję najczęściej oczami...

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#71 Post autor: Afick »

Dziwne - miałem ci napisać że pewnie takie rzeczy tylko na osx, a tu od ost aktualizacji też takie cuda mi się dzieją ....


update
Wygląda na to ze puścili fix-a teraz u mnie ładnie się ładują pliki z którymi był problem.
Ostatnio zmieniony 2017-07-20, 23:46 przez Afick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#72 Post autor: Taausz »

Afick pisze: Wygląda na to ze puścili fix-a teraz u mnie ładnie się ładują pliki z którymi był problem.
U mnie ta samo teraz jest ok, można budować i odtwarzać pliki.

Ale... dalej problem z rendreowaniem obiektu.
Buduję najczęściej oczami...

ODPOWIEDZ