Bricklink Stud.io

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

M_longer pisze:Ale coś mi mignęło że żeby zrobić model z instrukcją w samym programie to go trzeba wrzucić na serwer BLa. Upewnię się wieczorem.
Dobrze mi się zdaje, że po śmierci Daniela Bricklink przejęli jacyś Azjaci? Powodzenia z wgrywaniem własnych modeli na ich serwer: pewnie miesiąc później pokażą się jako nowe produkty marki Lepin :D .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#17 Post autor: Stelario »

Pochwal się lepiej ile czasu zajmuje wklejenie i dopasowanie co do studa modelu 5 000 klocków do istniejących 5 000 klocków. :D
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Dobrze mi się zdaje, że po śmierci Daniela Bricklink przejęli jacyś Azjaci? Powodzenia z wgrywaniem własnych modeli na ich serwer: pewnie miesiąc później pokażą się jako nowe produkty marki Lepin :D .
Albo słabo szukam, albo takiej opcji jak robienie instrukcji nie ma w ogóle. Ale są takie zdania w manualu:

Kod: Zaznacz cały

Step List

Use the Step List to manage your parts into a sensible building order. With a properly set up step list, you can make it possible for others to build and experience your design.
Obrazek
Obrazek

Chętnie odpowiem na kolejne pytania, bo w sumie nie mam zamiaru w tym budować, ale pobawić się mogę ;)

Czyli krótko mówiąc, jak ktoś chce zbudować Twój model, musi to robić oglądając kolejne kroki zrobione w Stud.io dopiero gdy model będzie publiczny w bazie BL.

Nędza :)

Wprawdzie jest opcja wrzucenia MOCa jako niewidoczny dla innych, ale nie widzę informacji czy wtedy można sobie przejrzeć instrukcję.
Stelario pisze:Pochwal się lepiej ile czasu zajmuje wklejenie i dopasowanie co do studa modelu 5 000 klocków do istniejących 5 000 klocków. :D
Tyle co w LDD. Jest opcja SNAP, która pozwala ustawiać klocki w 3d jak w LDD, oraz grid (trzy wersje siatki), która pozwala na budowanie jak w LDraw.

EDIT:

I tak po namyśle, biorąc pod uwagę jak sprawnie nauczyłem się korzystać z LDrawa i LDD, nie widzę sensu w przesiadaniu się na kolejny program, który na dodatek ma inne "sterowanie" podczas budowania i wymagałby czasu na przestawienie się.
Ostatnio zmieniony 2016-11-15, 20:28 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#19 Post autor: Stelario »

Beta Participation Enabled
Your account has been enabled to participate in Stud.io Beta.

Też sobie potestuje. :)
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Jarema1980
Posty: 207
Rejestracja: 2015-04-07, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#20 Post autor: Jarema1980 »

Moim skromnym zdaniem jeżeli ten ich produkt będzie lepszy niźli połączenie LDD z Brick Inventory z LICreator to chętnie skorzystam. Znacie datę Premiery ?
Interesuje mnie osobiście jak w praktyce będzie działać to funkcjonalność:
BrickLink pisze:users will have the added bonus of being able to build with friends in real-time.
Ostatnio zmieniony 2016-11-16, 09:57 przez Jarema1980, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: Kalais »

Szkoda z tą instrukcją. Jak nic się nie zmieni w tej kwestii to też zostaje przy zestawie programów, z których już korzystam.

Najbardziej mi brakuje właśnie czegoś co samo wygeneruje w miarę sensowną instrukcję. Wiem, że można tworzyć cuda jak się przysiądzie i ręcznie wydzierga manuala. Ale ja tylko potrzebuję instrukcję jakąkolwiek dla siebie, która się zrobi sama.

Np. ostatnio w przerwie od pracy zrobiłem drzewo w LDD, z około 100 elementów, które miało powędrować na makietę. Automatyczna instrukcja wygenerowała mi połowę klocków w powietrzu i składanie zaczęło się od środka, i przyczepiania klocków do tych wiszących. A była to normalna konstrukcja od dołu do góry, bez jakiś dziwnych technik. Masakra :) Dłużej mi zajęło odbudowanie tego w realu niż sam projekt w LDD xD

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Stelario pisze:Też sobie potestuje. :)
Podziel się wrażeniami, może to ja mam spaczone spojrzenie na skutek spędzenia zbyt wielu godzin w LDrawie ;)

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#23 Post autor: ELEMENT »

Pomysł oczywiście trafiony, bo LDraw i LDD to dwa zupełnie inne softy. Jeden szalenie prosty, ale nie pozwalający na zaawansowaną manipulację częściami, drugi dokładnie przeciwnie.

Nie mam czasu żeby sam się pobawić, ale będę bacznie śledził wasze komentarze.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

ELEMENT pisze:Jeden szalenie prosty, ale nie pozwalający na zaawansowaną manipulację częściami, drugi dokładnie przeciwnie.
I nadal czekamy na coś, co byłoby ich doskonałym połączeniem. Stud.io ma jak na razie za dużo "ale".

zajac_poziomka
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-20, 19:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: zajac_poziomka »

Zarejestrowałem się jakiś czas temu, bo jestem bardzo ciekawy tego programu.

Jak długo czekaliście na dostęp?
Czy program dodaje logo Lego do studów?
Do jakich formatów eksportuje się modele?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

zajac_poziomka pisze:Do jakich formatów eksportuje się modele?
LDraw, POV-Ray i PNG.

zajac_poziomka
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-20, 19:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: zajac_poziomka »

To wszystko? Żadnego popularnego 3d? Bieda straszna.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

zajac_poziomka pisze:To wszystko? Żadnego popularnego 3d? Bieda straszna.
To ma służyć do kupowania klocków na BL, nie do renderowania :D

zajac_poziomka
Posty: 9
Rejestracja: 2015-04-20, 19:11
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: zajac_poziomka »

W sumie jedno drugiemu nie przeczy. A modele klocków są oryginalne, tworzone przez Bricklink, czy korzystają z bazy LDraw?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#30 Post autor: M_longer »

zajac_poziomka pisze:W sumie jedno drugiemu nie przeczy. A modele klocków są oryginalne, tworzone przez Bricklink, czy korzystają z bazy LDraw?
A cholera wie. Na pewno nie korzystają z moje bazy klocków od LDrawa na dysku :)

ODPOWIEDZ