[MOC] Mechanotwór

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
palesiak23
Posty: 17
Rejestracja: 2016-10-25, 09:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Mechanotwór

#1 Post autor: palesiak23 »

Pierwszy publikowany przeze mnie MOC na forum. Wiem, że jakość budowli jak i zdjęć (niby dobry aparat w telefonie, jednak nadal jest to aparat w telefonie) nie powala, więc proszę, nie bijcie. A jak już to niezbyt mocno albo chociaż nie po twarzy.
Narzekania, koniec, pora przejść do głównego dania:

Stało się.
Zabierałem się do tego trochę jak pies do jeża, ale dokopałem się do TEGO TEMATU i stwierdziłem ze nie ma na co czekać.
Jak pisałem w powitaniach- dopiero zaczynam. Z zasobem klocków, z flickrem, z fotografowaniem MOCy. Ciężko u mnie o części które akurat są potrzebne i które akurat są w tym samym kolorze. i z których mogę zbudować akurat to, co chce :P
Skracając do minimum długą historię: Strasznie podobają mi się wszelakiej maści mechy, zawsze lubiłem je budować, a to to wyszło mi po wypruciu flaków nad podobającą mi się (choć i tak nie do końca) formą, przy użyciu aktualnego stanu magazynowego części, czym mogę się pochwalić i skleić na klatę fale krytyki.
Z dumą prezentuję pierwszy w miarę nadający się do publikacji MOC który wyszedł spod moich rąk (należący do gatunku raczej rzadko spotykanego na tym forum, z tego co zaobserwowałem):

Obrazekfull throttle by [-url=https://www.flickr.com/photos/146028832@N05/]Tomasz Palesa[/url], on Flickr

LINK DO CAŁEGO ALBUMU NA FLICKR


WAŻNE: wiem, ze jedna ręka jest inna niż druga. nie wiem za ile będę miał pasujące elementy, na tą chwilę "ostateczna" jest lewa. Można to jako-tako wyjaśnić że stracił jedną w czasie walki a druga jest doklecona z części zapasowych.

Obrazekhey, You! by Tomasz Palesa, on Flickr

Nie mam zbytnio głowy teraz, aby pisać do niego całe jakieśtam opowiadanie. Ot, futurystyczny mech z minigunem. Więcej uzbrojenia wkrótce mogę dorzucić, jeżeli będzie zainteresowanie.
Póki co ma śmieszkowy trym Wieżyczki- proste jak cep- ręce obracają się do tyłu, działa idą na front, osłony w górę -w galerii na flickr jest zdjęcie.

Obrazekfull throttle by Tomasz Palesa, on Flickr

Jestem świadom, iż do TEGO POZIOMU raczej mi daleko. A są jeszcze wyższe ;) Ale mierzę wysoko.

Temat ABC prezentacji MOCy przestudiowałem. Jednak niestety, ze mną się nie da- z dnia na dzień całość się zmienia, za tydzień więc nie będzie tego tylko następny. Z braku klocków 'upgrejduje' MOCe. Daleko szukać- tydzień temu ten Pan stojący tutaj wyglądał zupełnie inaczej. Więc albo teraz albo nigdy :)

Co mi się podobało?
-Pasowanie wszystkiego pod kolor, i zaplanowany kształt. Chociaż kształtu nigdy nie planuje. zawsze jest to na zasadzie "klocek-dwa-coś-przebudowa-coś.v2-repeat" )
-Także spasowanie tylnej części korpusu fajnie mi wyszło- Tutaj widać, jak dokładnie to posklejałem (mowa o samym spasowaniu elementów i połączeniu wszystkiego w jako-taką całość)
-Nauczyłem się czym jest SNOT, zaznajomiłęm się z paroma (bo chyba wszystkie tutaj kombinowałem upakować, z tych na które mam elementy) technikami SNOTowania klocków.
-No i lufy miniguna. Podobają mi się piekielnie, i na bank gdzieś je wykorzystam.

Co mi wadzi?
-Stopy i Głowa. Na jedno i drugie nie mam weny. O ile głowa miała z miliard różnych wersji, tak stopy po montażu czarnego Wedga już tak zostało.
-Przez to mocowanie na tyle wyszło piekielnie kanciasto. i powstał ten "mini właz". W którejś wersji to poprawię. (mowa o ogólnym wyglądzie)
-Troche kolą mnie po oczach kolory- Czarno-szaro-czerwony (z tymi pomarańczowymi wstawkami) chyba byłby lepszy. Ale niestety- brak części :(
-Mixelowe zawiasy kulkowe czasem nie ogarniają takiego ciężaru jaki tutaj dostają. Miniguna można kapkę oprzeć o ziemię, niestety jakikolwiek karabin czy miecz z automatu składa całą rękę w dół.
-No to ze się nie transformuje. Ale w obecnej wersji nie ma na to szans. Ale dajcie mi trochę czasu ;)

Więc- czekam na pierwszą krytykę. Pierwsze "rozwal go i zrób domek dla lalek". Pierwsze "Ale...". Pierwszego pomidora rzuconego z publiczności :)

ludzik
Posty: 25
Rejestracja: 2013-04-06, 14:27
Lokalizacja: zza wielkiej wody
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: ludzik »

Ciekawie wygląda mialem również dość ciekawe skojarzenie jak go zobaczyłem - pierwsza mysl jaka mi przeszła przez głowę to "Transformer" :)
Ostatnio zmieniony 2016-12-12, 23:07 przez ludzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogonkow u mnie nie ma i niestety nie bedzie bo of 21 lat jestem poza granicami i uzywam klawiatury bez ogonkowej.

ODPOWIEDZ