[MOC] Kroniki Cebulaka. Hodowcy cebuli i czosnku.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: mw »

popieram drzewko robi wrażenie

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Hobbit »

mw pisze:popieram drzewko robi wrażenie
W 100% zgadzam się z przedmówcą, model naprawdę robi wrażenie. Najlepsze są figurki zwierzątek z FRIENDS porozmieszczane na płytce.
Hobbit

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: wielkamucha »

Drzewo zawodowe, trochę ciężko mi wyobrazić sobie, ile trzeba było siedzieć nad nim (a nieskromnie przyznam, że wyobraźnię to mam POJEMNĄ:). Trochę "nie leży" mi ten gładki zagon, jak jest bronowany, to przydałyby się jakieś rowki, grządki lub takie tam...
Niemniej jednak, praca dla mnie monumentalna, choćby ze względu na ilość gałęzi na zielsku wszelakim.

Wyrazy uznania.

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

Podoba mi się ta zaorana ziemia, jednak jak przedmówcy napisali drzewo jest chyba najlepsze w tej całej pracy. Co to za element, z którego zrobiony jest ten limonkowy dach? Wiem, że już widziałem podobny daszek w jednej z Twoich prac
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#20 Post autor: Stelario »

Obrazek
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 26
Rejestracja: 2016-06-27, 14:11
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: Małgosia »

Drzewo skojarzyło mi się z tym największym ze Stumilowego Lasu, a chatka z tą z "Jasia i Małgosi" :-)
Fajna, klimatyczna budowla. Baranki są ekstra.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: Jellyeater »

Mi ta praca się nie podoba z kilku powodów. Po pierwsze wiem jak powstawała, czyli zestawienie kilku niepasujących do siebie kawałków, mających być częściami innych makiet. Po drugie wiem po co powstawała, czyli po to by zapchać powierzchnię na wystawie. :-D Ten domek za nic nie pasuje do klimatu. Już nie mówię o samym kolorze dachu, ale nawet i jego kształt. Ale domek już omawialiśmy jakiś czas temu.

Drzewo efektowne, ale też jest z innej bajki. Mam nadzieję, że będziesz miał czas wystrugać tamtą makietę, czymkolwiek by ona miała nie być.

Super pole i świetne owieczki. Jakby zamiast drzewa dać większe pole i zbudować jakiś wiejski domek, to by było świetne gospodarstwo. Tak to jest taki miszmasz.
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 06:04 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#23 Post autor: Stelario »

Jellyeater pisze:Ten domek za nic nie pasuje do klimatu. Już nie mówię o samym kolorze dachu, ale nawet i jego kształt.
Pasuje do klimatu 12 BP które tutaj widzisz.
A dach był i zawsze będzie Limonkowy i naprawdę mało mnie interesuje czy się innym podoba ten kolor.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#24 Post autor: Biedrus »

Pewnie jakby nie ten dach, to miałbyś MOC miesiąca.
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 08:14 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#25 Post autor: Stelario »

Dla klockow za 40 RRP sobie nie będe niszczył domku.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#26 Post autor: Jellyeater »

Wcześniej nic nie pisałem, bo nie chciałem być niemiły. Ale po tym jak przyjąłeś rezultat głosowania to po prostu musiałem napisać. I tak jestem w szoku, że przebiłeś statek Ciamka. :-P
Pasuje do klimatu 12 BP które tutaj widzisz.
Widzę tu kilka elementów z różnych prac. Taki składak na szybko, bo trzeba, bo wystawa i brak czasu. :-P Biorąc pod uwagę, że widziałem to w kontekście realistycznej makiety, to tym bardziej mi to wszystko do siebie nie pasuje.

Właściwie to po co ci wieśniacy drepczą do tego drzewa? Chrustu nazbierać? Dobre zastosowanie dla magicznego drzewa. :-)

Ładne masz te roślinki. Jakby je na tych 12 BP rozmieścić i powiększyć, dodać STODOŁĘ i może jakąś OBORĘ i na dodatek CHLEW to byłby super gospodarstwo. A tak jest drzewo. Brakuje jeszcze cyborgów i mamy LEGO The Movie.

Głowa do góry.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#27 Post autor: glaz_pimpur »

Rzetelna krytyka pracy to nie jest to samo co bycie niemiłym:)

Poza tym wszystko wyszło ładnie i słodko. I jak widać podoba się i tu i na TBB. Patrząc na makietę, na której to stało to w części wiejskiej mało co było "typowo wiejskie", wiec w sumie czepiać sie też nie ma czego:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#28 Post autor: Jellyeater »

Rzetelna krytyka pracy to nie jest to samo co bycie niemiłym:)
Milej pisać miłe rzeczy. :-P

TBB jak już kogoś doda do obserwowanych na flickr, to potem wrzuca bez większego zastanowienia. :0)

Mojej dziewczynie też się podoba. Mi też się nawet to podoba. Ale uważam, że tak chaotyczna praca nie do końca powinna być MOC'em miesiąca. :-P Więc obruszanie się, że nie została uważam za niewłaściwe. Trzeba umieć przegrywać. Chociaż ciężko jest, bo człowiek ma jednak silny związek emocjonalny ze swoim dziełem.

Na wystawie wszystkim się podobała i ładnie zapełniała przestrzeń.
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 12:41 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#29 Post autor: Stelario »

Jellyeater pisze:[Ale uważam, że tak chaotyczna praca nie do końca powinna być MOC'em miesiąca. :-P
A chaotyczny zamek może być mocem miesiąca. Bynajmniej nawet jak by trike z technica wygrał to by mi to nie przeszkadzało. Mam wrażenie że ludzie głosują na 1 zdjęcie ze zgłoszenia i się nawet nie przyglądają Mocom.

Jjak Ci przeszkadza w odbiorze pracy pokazywanie MOCa jako część makiety, to nie mój problem. Domków mam dużo ale ich nie będe pokazywał bo nie.
Natomiast masz w jednym racje, drzewo jest z innej bajki dlatego nie pojawi się na makiecie Mrocznych Elfów bo to nie jest ta bajka, pomimo że również o Elfach.

Co do domku to dzieciom się bardzo podoba, dorosłym też. Udawanie że się jest dorosłym bo komuś limonkowy kolor nie ppodoba albo minidolls po czym bawienie się zabawkami dla dzieci jest bardzo dojrzałe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-12-13, 13:07 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#30 Post autor: Jellyeater »

Dach mi się nie podoba też z powodu jego schodkowatości. Nie lubię takiego modelowania z LEGO. Ten dom co pokazałeś to trochę inna para kaloszy.
A chaotyczny zamek może być mocem miesiąca. Bynajmniej nawet jak by trike z technica wygrał to by mi to nie przeszkadzało. Mam wrażenie że ludzie głosują na 1 zdjęcie ze zgłoszenia i się nawet nie przyglądają Mocom.
I wracamy do punktu wyjścia. Takie płakanie po werdykcie jest bardziej dziecinne niż limonkowy kolor. :-D Był tu już jeden co płakał. Nawet swojej MOCy tu nie pokazał mimo iż była jeszcze na wystawie. Zamek sprawia wrażenie przemyślanego i jest spójny. Nie jest to najwspanialszy MOC świata. Gdyby Tolo opóźnił premierę o miesiąc to on by zajął pierwsze miejsce, mimo iż jego pracy też można sporo zarzucić.

Poza tym i tak byłeś blisko. :-P Moja praca ostatnio nie znalazła się nawet na pudle. :-P Są różne miesiące.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ