[Głosowanie] MOC ROKU 2016

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Swoje TRZY głosy na MOC roku 2016 oddaję na następujące konstrukcje:

Czas głosowania minął 2017-01-17, 09:51

MOC Lutego 2016: Damjan97 - FSC Żuk
30
9%
MOC Marca 2016: Toltomeja - Góra Sztuki
30
9%
MOC Kwietnia 2016: wallyjarek - Peterbilt Truck
24
8%
MOC Maja 2016: lookl - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
30
9%
MOC Czerwca 2016: Pakita - Szpital
18
6%
MOC Lipca 2016: Sariel - Land Rover Defender 90
37
12%
MOC Sierpnia 2016: Mestari - Palmiarnia
22
7%
MOC Września 2016: Bart - Guarded Inn
26
8%
MOC Października 2016: eric trax - Claas Lexion 760
66
21%
MOC Listopada 2016: BlackKnight - Zamek na smoczej skale
13
4%
MOC Grudnia 2016: Legofan - Gotycka kaplica
21
7%
 
Liczba głosów: 317

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#31 Post autor: Legofan »

Mestari pisze:Mój główny, osobisty problem polega trochę na tym, że chciałem zagrać w MOC roku nie uczestnicząc jednocześnie w "wyścigu zbrojeń". Wiem, że mogę zbudować palmiarnię na 4bp albo i więcej, zwiększyć kubaturę 10x, wpakować w to kilka tysięcy i voilà! Jest dzieło.
Zakładam, że mówisz o dodaniu kolejnych modułów. A trzeba zwrócić uwagę, że budynki z klocków, jakie zwykle widzimy, są w skali ludzikowej (co jest mocnym ograniczeniem). Dla mniejszych skal możliwości są o wiele większe. Wyobraźmy sobie modele pojazdów co wygrały moce miesiąca z 2016 w skali minifigurek :). Więc może iść w stronę mniejszych skal? Tylko że wydatki byłyby nieporównywalnie większe.

Co do moca 10-lecia. SERVATOR, zasoby klockowe chyba nie grają większej roli, skoro 10 lat temu (!) powstała Wieża braci od V1.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#32 Post autor: Jellyeater »

32 to nie jest skala minifig. Kamieniczki są mocno pomniejszone. Kwestia tego że nie wiem czy z LEGO w ogóle da się budować realistycznie. Kawałek płaskiej ściany i już wygląda to nudno i wszyscy marudzą. A budynki w sporej części składają się z pustych ścian i nikt nie narzeka.

Dziś Wieża Braci już by nie została MOCem roku... :-P Tak samo te zamki składające się z paneli. To se ne wrati.

Aczkolwiek nadal są to miłe prace. Pokazują jak bardzo wykopaliśmy nasze hobby w granice absurdu, gdzie bez 3k PLN na model to nie podchodź. :-P

No ta praca: viewtopic.php?t=6529 to już się mocno zestarzała.
Ostatnio zmieniony 2017-01-19, 10:41 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#33 Post autor: dmac »

--pg-- pisze:na osławione, międzynarodowe The Brother Brick dostaje się więcej prac prezentowanych na tym forum (kto ma dokładną liczbę, proszę o wsparcie), np. z listy "MOC sierpnia" dwa modele (palmiarnia i śmigłowiec Sikorsky), a z listy "MOC grudnia" aż cztery (Sandvik, gotycka kaplica, diorama Kalaisa, sklep rowerowy).
Co więcej, na TBB pojawiają się też modele, które z różnych przyczyn nie uczestniczą w naszym comiesięcznym konkursie. Tak licząc, na przykład w sierpniu na TBB zaprezentowano aż 7 polskich prac. Jeżeli więc obecność na TBB jest jakąś miarą poziomu budowli prezentowanych na naszym Forum (co jest dyskusyjne, ale takie panuje powszechne przekonanie), to naprawdę nie ma żadnego wstydu w tym, że się wystartowało i nie wygrało w konkursie na MOC miesiąca / roku. Osobiście uważam, że w tuzinie tegorocznych prac nie było ani jednej odstającej in minus od reszty stawki, dlatego gratulacje należą się wszystkim.

A w sumie od wczoraj do początku sierpnia 2016 (czyli przez niespełna pół roku) pisali o nas na TBB 23 razy. No i na dziesięć prac nominowanych do "LEGO creation of the year" dwie pochodziły z LUGPolu. To jest 20%. "Not bad, not bad, huh?", jak powiedział Watto ;) .
Ostatnio zmieniony 2017-01-19, 11:10 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#34 Post autor: eric trax »

Mestari pisze:Mój główny, osobisty problem polega trochę na tym, że chciałem zagrać w MOC roku nie uczestnicząc jednocześnie w "wyścigu zbrojeń". Wiem, że mogę zbudować palmiarnię na 4bp albo i więcej, zwiększyć kubaturę 10x, wpakować w to kilka tysięcy i voilà!
Pytanie czy byłeś świadom tego, że przy obecnym poziomie prac na forum konkurs MOC Roku to już jazda bez trzymanki. Tak jak pisał dmac biorąc pod uwagę tylko publikacje TBB już widać, że spod ręki użytkowników LUGPolu wychodzi masa świetnych rzecy.

Tym co napiszę pewnie zniechęcę do siebie część klubowiczów nie mniej podejmę ryzyko żeby nakreślić wam jak wyglądały takie konkursy z mojego punktu widzenia.

Rok 2012: Po trialówkach poszedłem w modele rolnicze. Już wtedy postawiłem sobie za cel zdobycie tytułu MOCarza roku. Wybór padł na Bizona, nostalgia i sentyment do tej maszyny miał pomóc w osiągnięciu celu. Nie wyszło, choć nie byłem rozczarowany 4 miejscem. Uznałem je za dobry prognostyk na przyszłość.

Rok 2013: Tutaj już postawiłem na całość. Moja chorobliwa dbałość o szczegóły sprawiła że zbudowałem model robiący wrażenie. TT, zaprezentował krosno i już wiedziałem, że będzie ciężko w podsumowaniu roku. Przeczucia mnie nie myliły. Mimo ogromnego szacunku do modelu TT ciężko było przełknąć gorycz porażki ale 2 miejsce zmotywowało mnie jeszcze bardziej.

Rok 2014: Ursusa zbudowałem żeby wyluzować po poprzednim dużym modelu. Mimo to przyłożyłem się do niego. Tutaj z pewnością sentyment do pierwowzoru grał jakąś rolę jeśli chodzi o głosowania. Oczekiwania miałem ogromne, jednak po zaprezentowaniu śmieciarki przez Żbika na zapas ostudziłem zapał. Na szczęście bo będąc znów na 2 miejscu trochę para ze mnie uszła, choć obiektywnie zdawałem sobie sprawę że śmieciarka jest po prostu lepszym modelem

Rok 2015: Uznałem, że trzeba czegoś oryginalnego z masą funkcji. Kierunek był dobry, sądząc po popularności Jaguara wykonanie też. Pojawił się jednak Erebor, tu szczerze liczyłem, że uda mi się z nim konkurować. Jednak kiedy dmac kliknął "wyślij" kończąc pisać wątek swojego AT-AT było juz pozamiatane. Znów pudło ale 3 miejsce przy takich pracach było mimo wszystko satysfakcjonujące.

Rok 2016: Z doświadczenia wiedziałem już, że w przypadku MOC Roku jest zbut wiele jest czynników losowych i w obrębie tego co buduje ciężko będzie. Lexiona budowałem bardziej dla siebie, żeby sprawdzić jak bardzo zaawansowany i złożony model jestem w stanie zbudować. Przeglądając prace z poszczególnych miesięcy widziałem 5-6 prac, które powalczą jednak niczego już nie zakładałem. Trochę wstyd przyznać ale nie cieszyłem się tak bardzo jak wcześniej zakładałem. Nie mniej jestem z siebie dumny że udało mi się zrealizować cel postawiony przez laty.


Wiem, że to co napisałem powyżej nie wydaje się zbyt szlachetne w kontekście pasji jaką jest Lego. Pomogło jednak postawić sobie konkretny cel dzięki któremu musiałem cały czas się rozwijać.

Wreszcie trzeba powiedzieć to jasno. Pieniądze i ilość klocków grają rolę, jeśli chce się walczyć o puchar pucharów. Teoretycznie mój portfel powinien przestać płakać kiedy już udało mi się zdobyć MOCarza roku, jednak mając na względzie swój perfekcjonizm pewnie dalej będę biedny wydając wszystko na hipotekę i klocki :D
Ostatnio zmieniony 2017-01-19, 16:32 przez eric trax, łącznie zmieniany 2 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#35 Post autor: Żbik »

Eric jako nagrodę wybrał sobie zestaw 76042, czyli The SHIELD Helicarrier:


Obrazek


Puszczamy procedurę w ruch i pucujemy buty na galę ;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#36 Post autor: martinb »

Gratulacje dla wszystkich, a w szczególności dla zwycięzcy!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#37 Post autor: dmac »

Dzięki za szczerość, Eric Trax, nawet nie wiedziałem, że można tak metodycznie podchodzić do konkursu. I tym bardziej gratuluję: zaplanowałeś, wytrwałeś, wygrałeś :) .

Dla kontrastu: jako admin nie stawałem do konkursu na MOC miesiąca, bo uważałem, że to jakoś tak nie przystoi (bo w końcu oficjalnie to administracja organizuje konkurs). Jako emerytowany admin nie stawałem do konkursu, bo nie ma we mnie za grosz żyłki współzawodnictwa - buduję dla satysfakcji, nie żeby udowadniać innym "wyższość" moich prac. A gdy w końcu ktoś mi to zasugerował i wystawiłem do konkursu AT-AT, to a) zrobiłem to przede wszystkim z ciekawości oraz b) absolutnie nie myślałem "o, mam odpowiednio drogi model, to jest szansa", tylko po prostu byłem z niego bardzo zadowolony. Co oznacza, że nawet najbardziej naiwne podejście może okazać się skuteczne :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#38 Post autor: BHs »

Gratulacje dla Zwycięzcy! Poziom prac bardzo wysoki co zresztą widać po ocenach głosowania.
Czas przerzucić się z bricków na zębatki :-). To takie trochę nostalgiczne podsumowanie ostatnich 3 sezonów.
Ale wpierw przerzucę - dosłownie - swoje klocki.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#39 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:Trochę wstyd przyznać ale nie cieszyłem się tak bardzo jak wcześniej zakładałem.
Co potwierdza, że w samej gonitwie za królikiem jest największa frajda :)

Zawiedzeni muszą otrzeć łzy goryczy i próbować dalej, w końcu nie od razu Michaela Jacksona zbudowano :) Ja wierzę w to, że głosujący są w stanie dostrzec przełomowość i geniusz danej pracy, niezależnie od jej wielkości, ceny itd.
Ostatnio zmieniony 2017-01-20, 00:10 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#40 Post autor: legosamigos »

Żbik pisze:Eric jako nagrodę wybrał sobie zestaw 76042, czyli The SHIELD Helicarrier...
O to teraz będzie kosmiczny Claas :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#41 Post autor: Uncle Jaca »

Szacun na dzielni dla wszystkich biorących udział i dla Zwycięzcy! Nie głosowałem (sic!) bo z urzędu musiałbym chyba na Sariela ;) ale zamczyska były też kozackie no i ten wyciuciany Peterblit! A Claas najlepszy to i wygrał, budowa pod wynik kiedy go osiągasz to musi budzić respekt czy sie podoba takie podejście czy nie, fajnie, że dopiąłeś swego, tera zbuduj sobie motylka a ja wchodzę do gry :P
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#42 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Dla kontrastu: jako admin nie stawałem do konkursu na MOC miesiąca, bo uważałem, że to jakoś tak nie przystoi (bo w końcu oficjalnie to administracja organizuje konkurs).
Kiedyś zastanawiałem się jak administracja podchodzi do tego tematu. Zakładałem że macie jakieś dylematy moralne. Jednak koniec końców to model się broni a konkursu nie sposób ustawić więc myślę, że uczestniczyć w takim konkursie można z czystym sumieniem :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#43 Post autor: Żbik »

eric trax pisze:
dmac pisze:Dla kontrastu: jako admin nie stawałem do konkursu na MOC miesiąca, bo uważałem, że to jakoś tak nie przystoi (bo w końcu oficjalnie to administracja organizuje konkurs).
Kiedyś zastanawiałem się jak administracja podchodzi do tego tematu. Zakładałem że macie jakieś dylematy moralne. Jednak koniec końców to model się broni a konkursu nie sposób ustawić więc myślę, że uczestniczyć w takim konkursie można z czystym sumieniem eg:)
No i dlatego ja startowałem bez skrupułów :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#44 Post autor: Tranzystor »

Gratulacje!

TechnicMT jest królem LEGO.
Ostatnio zmieniony 2017-01-20, 22:43 przez Tranzystor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#45 Post autor: Żbik »

Tranzystor pisze: TechnicMT jest królem LEGO.
Ta młodzież czupurna jest.

Zamki, kamieniczki czy kombajny - wsio ryba jeśli ten błysk jest :)

ODPOWIEDZ