[MOC] Domek Jednorodzinny-Modular

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

[MOC] Domek Jednorodzinny-Modular

#1 Post autor: Biedrus »

Witam. Przedstawiam kolejny budynek do naszego tegorocznego miasteczka „Klocki Zdrój”.
Jest to domek jednorodzinny. Tym razem to częściowy modular, tylko parter zabudowałem.
Budując ten dom kierowałem się prostotą i elegancją, bez zbędnego przepychu. Dominują moje ulubione kolory, biały oraz czarny. Myślę, że w naszym miasteczku powinien przynajmniej jeden taki domek stać, miasto to nie tylko kamienice.
Praca mieści się na powierzchni 48x32.
Zapraszam do oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek[/url]
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/url]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuje za uwagę i zapraszam do komentowania.

Galeria.
Ostatnio zmieniony 2017-01-29, 06:36 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: LordDarq »

Dla mnie bombowy! Właśnie takie coś chciałem budować... :-)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#3 Post autor: Cevillus »

Ten domek jednorodzinny wygląda rewelacyjnie. Będzie super wyglądał na makiecie. Spokojnie mógłby by być też kolejnym zestawem z serii Creator.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: mw »

No elegancki, podeślij projekt to sobie taki w realu wybuduję - kieeedyś. Jedynie na 2 fotce ma się wrażenie jak by to była połowa bliźniaka :)

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: cody1976 »

Super, dopracowany i zadbany, płot wygląda w tych kolorach idealnie, jedynie brak szybek w aucie mi nie pasuje. Nie mój klimat ale fest mi się podoba.

cody1976

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Ładnie. Prosto ale elegancko.
Nie podoba mi się natomiast brak szyby w samochodzie. Dziwnie to wygląda.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#7 Post autor: Biedrus »

cody1976 pisze:Super, dopracowany i zadbany, płot wygląda w tych kolorach idealnie, jedynie brak szybek w aucie mi nie pasuje.
SERVATOR pisze:Nie podoba mi się natomiast brak szyby w samochodzie.
Są szyby, kolor biały je imituje. Ale autka proszę nie komentować, to wypadek przy pracy :P
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 21:31 przez Biedrus, łącznie zmieniany 2 razy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#8 Post autor: bart_ilo »

Bardzo ładny domek.
Moja ulubiona kolorystyka :)
Nie pasuje mi kolor ogrodzenia. Zrobiłbym w LBG.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#9 Post autor: bart »

Bardzo fajny domek. Podoba mi się, że z daleka wygląda jak model do sklejania rodem z miasta kolejek PIKO. Bardzo starannie - wręcz sterylnie - wykonałeś wnętrza. W tych sterylnych wnętrzach trochę brak mi jakiegoś bogatszego wyposażenia (ale jak sam napisałeś taka była koncepcja). Bardzo podoba mi się płot - jest wykonany bardzo realistycznie i ma fajną rozsuwaną bramę. Zadbałeś nawet o lampę ostrzegawczą. Świetny pomysł na wykonanie rynien i tą mikrofigurkę w ścianie (kapliczka ?).

Jeśli chodzi o wady to według mnie pierwszą i bardzo rzucającą się w oczy jest komin. Powinien być wyższy. Przy tak dopracowanym modelu to niestety rzuca się w oczy. W mojej opinii balkon jest nierealistyczny z jednego powodu - dach i ściana są dokładnie w jednej linii. Nie wykluczam, że we współczesnym budownictwie stosuje się taki zabieg ale ja takiego sposobu budowy nie widziałem. Starałbym się to jeszcze zmodyfikować, choć być może tak miało być - nic o tym nie piszesz. Na koniec wyeliminowałbym włos ze zdjęcia kuchni. Wiem z doświadczenia, że walka z zabrudzeniami i kurzem na klockach jest praktycznie z góry przegrana, jednak widzę, że zaprezentowałeś swój MOC w sposób bardzo kompleksowy i drobiazgowy i warto żeby efekt estetyczny utrzymać od A do Z.

Na koniec jeszcze raz napiszę, że całościowo MOC bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

bart pisze:Na koniec wyeliminowałbym włos ze zdjęcia kuchni
Niestety, po sesji zdjęciowej i umieszczeniu na forum go zauważyłem. Ale to nie mój, ja już mam siwe w większości :)
Jutro go wymażę ze zdjęcia.
bart pisze: Świetny pomysł na wykonanie rynien i tą mikrofigurkę w ścianie (kapliczka ?).
Bingo!
bart pisze:Nie wykluczam, że we współczesnym budownictwie stosuje się taki zabieg ale ja takiego sposobu budowy nie widziałem.
Ja też nie wiem czy tak się buduje, ale nie widzę przeciwwskazań aby tak to wykonać. Budowałem wszystko z głowy i na niczym się nie wzorowałem.
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 22:44 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Taausz »

Biedrus pisze: Budując ten dom kierowałem się prostotą i elegancją, bez zbędnego przepychu.
No i dlatego Mnie się podoba ;)
Ubolewam trochę z braku wyposażonego wnętrza poddasza ale można przyjąć, że jest tam remont i nie ma czego oglądać na tą chwilę.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Biedrus pisze:
bart pisze:Na koniec wyeliminowałbym włos ze zdjęcia kuchni
Niestety, po sesji zdjęciowej i umieszczeniu na forum go zauważyłem. Ale to nie mój, ja już mam siwe w większości :)
Jutro go wymażę ze zdjęcia.
Jak się przyjrzeć, to na tym samym zdjęciu i siwy włos też się znajdzie, na czerwonym kaflu ;) Do pełni szczęścia w tej pracy, brakuje mi otwierana automatycznie brama i furtka do garażu :)
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 22:43 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Do pełni szczęścia w tej pracy, brakuje mi otwierana automatycznie brama i furtka do garażu :)
Przecież brama jest przesuwana, a garaż ma drzwi?

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#14 Post autor: Biedrus »

legosamigos pisze:Jak się przyjrzeć, to na tym samym zdjęciu i siwy włos też się znajdzie, na czerwonym kaflu ;) Do pełni szczęścia w tej pracy, brakuje mi otwierana automatycznie brama i furtka do garażu :)
Jest siwy, jasny gwint :-)
Myślałem o automatycznej bramie, ale jest za płasko w naszym miasteczku, aby coś takiego zrobić.
M_longer pisze:Przecież brama jest przesuwana, a garaż ma drzwi?
Jest przesuwna, ręcznie. Garaż to typowa roleta.
Ostatnio zmieniony 2017-01-28, 22:52 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Biedrus pisze:Myślałem o automatycznej bramie, ale jest za płasko w naszym miasteczku, aby coś takiego zrobić.
Żyłka.

ODPOWIEDZ