The LEGO Batman Movie. Chaos w Gotham City.

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

The LEGO Batman Movie. Chaos w Gotham City.

#1 Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: The LEGO Batman Movie. Chaos w Gotham City.
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis: Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (6 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Minifigurka TARTAN BATMAN

Bricklink

Dziś na półki polskich księgarń trafiła najnowsza pozycja z serii tzw. ACTIVITY BOOKS pod tytułem "The LEGO Batman Movie. Chaos w Gotham City."
Jest to pierwsza i mamy nadzieję, że nie jedyna książeczka z minifigurką z serii Batman Movie. :)

Podobnie jak w przypadku innych tego typu wydawnictw z firmy AMEET, na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka (zawierająca zadania, opowiadanie i komiksy) oraz klocki LEGO.

Sama książka jest przeznaczona dla dzieci i w mojej opinii jest (podobnie jak inne z tej "serii") dość atrakcyjna. Przedstawione historyjki przybliżają czytelnikom świat postaci z filmu LEGO BATMAN MOVIE, komiksy są całkiem zabawne a zadania nie gorsze niż w innych takich wydawnictwach. Co ważne książeczka ta ma naprawdę wielobarwne ilustracje wykonane na wysokiej jakości papierze.

Poniżej kilka stron z książki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle o książce bo dla pasjonatów klocków LEGO najistotniejszy jest oczywiście „dodatek”.
Tym razem jest to minifigurka TARTAN BATMAN. Minifigurka jest zapakowana w okrągły tłoczony blister przez co w miarę nieźle jest ona chroniona przed przypadkowymi uszkodzeniami. Jest to szczególnie cenne w przypadku płaszcza, który trafia do naszych rąk w bardzo dobrej kondycji.

BATMAN w wersji z tej książki, ukryty na Bricklinku pod kodem sh304 jest nowością i chyba można mieć nadzieję, że nie pojawi się w innych zestawach.

Figurka wygląda tak:
Obrazek

Składa się ona z 6 elementów:
Obrazek

Niestety nie mam 100% pewności czy każdy z elementów tej figurki jest unikalny bo na Bricklink-u nie ma jeszcze spisu części tej figurki.
Na pewno nowością jest torso i nóżki. Płaszcz, który wygląda na Brown/Dark Brown (a nie Reddish Brown) i ma w nazwie "Batman" póki co na BL również nie występuje. Nie udało mi się także znaleźć innej maski Batmana w takim kolorze jak w tej minifigurce.

Dla fanów nadruków mam jeszcze taką fotkę:
Obrazek

Na koniec fotka na tle jednej z ilustracji w książce.
Obrazek


Podsumowanie:
Za niecałe 15 zł dostajemy całkiem fajną i naprawdę unikalną figurkę. Myślę, że można zakładać, że taka figurka nie pojawi się w innych zestawach, więc i wymierną wartość kolekcjonerską może w przyszłości mieć. ;)
Kto lubi klimaty historyczne powinien zaopatrzyć się w kilka sztuk takich figurek bo po zakryciu logo Batmana otrzymamy całkiem sensownego szkockiego wojownika. Nie bez znaczenia jest tu że dostajemy także świetny brązowy, dość miękki płaszcz i uniwersalny "stalowy" miecz.
Figurka wykonana jest naprawdę perfekcyjnie a świetne i starannie wykonane nadruki sprawiają, że ta figurka jest po prostu ładna. POLECAM!

A tak prezentuje się Sir Namtab Natrat z klanu McBatów. ;)

Obrazek

Kilka więcej fotek jest TU.
Ostatnio zmieniony 2017-01-27, 15:07 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#2 Post autor: Jetboy »

Czym sie różni ta reenzja od tej drugiej "The LEGO Batman Movie. Chaos w Gotham City."? Jakaś nowa zabawa?
"Znajdz 10 szczegółów którymi różnią się te dwie recenzje"
Ostatnio zmieniony 2017-01-27, 12:46 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Jet. Po prostu nabijam statystyki! ;)
A poważnie. Przy zapisywaniu recenzji miałem komunikat, że zerwało połączenie i widać coś się zdublowało. Już jest jedna.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#4 Post autor: martinb »

Świetny minifig. Mam nadzieję, że pojawią się również Baturion i WizBat - jeśli nie w gazetce, to może w jakimś zestawie.

ODPOWIEDZ