[MOC] Pogodno - Poznań 26.02.2017 - zapowiedź koncertu.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

[MOC] Pogodno - Poznań 26.02.2017 - zapowiedź koncertu.

#1 Post autor: Dart Grellenort »

Dobry wieczór. :)

Mam chwilowo jakby więcej wolnego czasu, więc spieszę, aby poświęcić go trochę na "odzaniedbanie" klocków pod różnym kątem.

Możliwie treściwa nota "kto to są ci Pogodno" w ogóle (jeżeli ktoś nie zna, chociaż wielu pewnie przynajmniej słyszało w radiu kilka ich "hitów") oraz dla mnie prywatnie:

Pogodno to założony ponad 20 lat temu zespół wywodzący się ze Szczecina. Przez ten czas dokonało się w nim wiele burzliwych przemeblowań personalnych, chociaż jeden członek, niejaki Jacek "Budyń" Szymkiewicz występuje pod ich szyldem niezmiennie. Po oficjalnej przerwie w działalności grupa reaktywowała się stosunkowo niedawno w składzie uznawanym za najsilniejszy: wspomniany Budyń, Michał Pfeiff, Marcin Macuk, Jarosław Kozłowski.
Większości pewnie te nazwiska niewiele mówią, ale o np. Wodeckim, czy Soyce, z którymi zdarzyło im się współgrać pewnie już co nieco wiadomo. ;)
Co oni grają? Trudno to zdefiniować. Coś między rock&rollem, jazzem i czasem nawet rapem.
Podobno mówienie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze, więc po prostu posłuchajcie:
Uśmiech się
Orkiestra (górniczo-hutnicza, dęta)
Alinka
Dla mnie prywatnie - w całkiem rozległych meandrach mojego muzycznego gustu pozycja niesłychanie ciekawa, zwłaszcza ze względu na wystąpienia sceniczne. Nie spotkałem na razie innych wykonawców, którzy potrafiliby tak emocjonalnie wciągnąć publiczność w swój koncert. Jako bądź co bądź w połowie raczej wykształcony muzyk niż poeta, z reguły nie przykładam szczególnej wagi do warstwy tekstowej, jednak jej oryginalność w przypadku Pogodno wręcz popchnęła mnie do zajęcia się nią w charakterze tematu ustnej prezentacji maturalnej.

O co chodzi z tym filmem?
Pod koniec grudnia zespół na swoim profilu "fesjbukowym" ogłosił konkurs na filmy promujące ich koncerty w poszczególnych miastach w ramach trasy zapowiadającej nowy album "Sokiści chcą miłości". No więc myślałem co by tu skleić.

I wymyśliłem. I skleiłem. W przenośni, bez kleju. Ale nie tylko z klocków. Nie to, żebym umiał lepiej, ale pewna doza surowości w "produkcji" jest zamierzona. ;)

Film!



Pozdrawiam!

Edyta: Widzę, że nie wzbudziłem emocji skłaniających do skomentowania, ale jakby ktoś to jeszcze przeczytał, to pochwalę się, że udało mi się dzięki temu filmikowi wygrać w konkursie bilety na koncert. ;)
Ostatnio zmieniony 2017-02-22, 17:47 przez Dart Grellenort, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ