[MOC] Woof-Woof Speeder

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kloss
Posty: 143
Rejestracja: 2016-09-07, 17:04
Lokalizacja: Bruksela / Warszawa

[MOC] Woof-Woof Speeder

#1 Post autor: Kloss »

Dog Show Champion. Figurka ta sprawiła mi niemały problem. Długo nie mogłem znaleźć pomysłu na budowle. Nie chciałem zrobić czegoś oczywistego, np. prostej winietki z dekoracji po konkursie. Pomysł pojawił się trochę znikąd. Otóż przypomniało mi się, że w podstawówce czytywało się książkę zatytułowaną „O psie który jeździł koleją”. Postanowiłem, że zmajstruję coś w nawiązaniu do tego opowiadania. Kombinowałem, coś już nawet budowałem, ale jakoś mi nie wychodziło. Uznałem, że trzeba zmienić koncepcje. Założyłem, że pies nie jest laureatem konkursu piękności, a zwykłego biegu z przeszkodami. Zbudowałem więc tor przeszkód. Końcowy efekt niezbyt mi się podobał. Nawet po rozszerzeniu modelu poza szesnastkę wszystko wciąż wyglądało nieciekawie. Myślałem więc dalej. I wymyśliłem: w świecie lego wszystko przecież jest trochę lepsze, niż w tym znanym nam. Wszak tam „everything is awesome”. Skoro więc my mieliśmy psa który jeździł koleją, to Klockach Zdroju musi być coś co to przebije. No i jest! Pies który lata w kosmos!

Tu mała uwaga na marginesie: nie przepadam za Sci-Fi. Widziałem niecałe cztery części SW i to tylko dlatego, że bardzo chciałem wiedzieć o co to całe zamieszanie. Poległem w trakcie, wciąż nie wiem.
Taka ignorancja mogłaby być zapewne utrudnieniem przy budowaniu statku kosmicznego, ale z pomocą przyszedł nieświadomy niczego wesyr. Otóż zrecenzował on jakiś czas temu dodawany do gazetki model Flash Speedera. Zestaw bardzo mi się spodobał a, że i daje on sporo fajnych elementów, to kupiłem. I tak sobie leżał na półce. Kiedy go zobaczyłem po raz kolejny wiedziałem już, że to na nim oprę swój model.
Założyłem, iż projektant miniaturki bazował na czymś większym i ograniczał detale oraz adaptował wygląd na potrzeby mikroskali. Ja zrobiłem więc coś odwrotnego. Mając w ręku model mikro budowałem coś w skali minifig. Dodawałem detale, urozmaicałem formę. Dodam, że pojęcia nie mam czy w świecie SW Flash Speeder istniał naprawdę, a jeśli tak to jak wyglądał. Mamy więc też ciekawy eksperyment, jak model mikro może odzwierciedlać wygląd prawdziwego modelu.
Tym razem pozwoliłem sobie wyjść poza rozmiar 16x16x16.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zachęcam do rzucenia okiem na więcej zdjęć:
Galeria

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Zwariowany »

Bardzo sympatyczny i kojarzy mi się z SW ..... chyba głównie przez kabinę, nie wiem czemu.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

ODPOWIEDZ