70911 The Penguin Arctic Roller

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

70911 The Penguin Arctic Roller

#1 Post autor: wesyr »

Obrazek

Recenzja pochodzi z bloga http://legopo30.pl, który zmieni nazwę na http://wesyr.pl

To, że kupię wózek Pingwina wiedziałem odkąd zobaczyłem pierwszą zajawkę zestawów związanych z filmem The Lego Batman Movie. Jest po prostu urzekający. Z resztą jak większość zestawów stworzonych na potrzeby filmu. Przygotowując się do recenzji zapoznałem się z trailerami filmu i stała się rzecz nieoczekiwana. Do tej pory byłem nastawiony do filmów Lego bardzo negatywnie (próbowałem jakiś jeden obejrzeć, ale nie dałem rady), to ten mnie zainteresował. Wydaje się być zabawny. I w moim odczuciu nawiązuje wizualnie do Batmanów, na których się wychowałem, czyli tych z Michaelem Keatonem w roli głównej. Może będzie tak jak ze Shreckiem czy Epoką Lodowcową, że niby film dla dzieci, ale i dorośli się dobrze ubawią. Do kina się nie wybiorę, ale jak będzie dostępny w jakichś Netflixach to zrobię podejście. Ciekawi mnie głos Jockera, w którego rolę wciela się Zach Galifianakis.

Zestaw zamówiłem z S@H za 149,99 zł.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LZSQTVdF3QM[/youtube]

Seria: The Lego Batman Movie
Rok: 2017
Numer: 70911
Elementów: 305 Brickset, 294 Bricklink,
Minifigów: 2
Cena za jeden element: 0,49 zł
Waga modelu: 251 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 463 g
Model alternatywny: nie
Cena: £29.99 / $29.99 / 34.99€ / 149,99 zł
Spis części:
– Bricklink
– Brickset

Pudełko i zawartość

Pudełko jest prostokątne i ma wymiary 35 cm x 19 cm x 6 cm i wraz zawartością waży nieco ponad 460 gram. Pudełko z daleka wyróżnia się na tle innych zestawów, głownie dzięki żółtemu tłu. Ono właśnie zajmuje górną część frontu opakowania i jest ułożone z klocków. Na nim widzimy loga Lego i The Batman Movie. W prawym górnym rogu umieszczono fragment głowy Batmana z zawadiackim uśmiechem. Wygląda to naprawdę elegancko. Poniżej tej grafiki widzimy duże zdjęcie gotowego pojazdu Pingwina poruszającego się po jakiejś nadmorskiej drodze. W tle widzimy zarysy miasta (może to przedmieścia Gotham) i jakiejś elektrowni lub innego zakładu produkcyjnego. Pojazd jest przepiękny i już z pudełka woła “kup mnie”. Nie zabrakło tu miejsca na informacje o wieku docelowym zabawki, jej numeru oraz nazwy. W prawym dolnym rogu zaprezentowano minifigi, które znajdziemy wewnątrz opakowania, czyli Batmana oraz Pingwina.

Tył pudełka w większej części zajmuje duże zdjęcie ukazujące Arctic Rollera na pomoście, z otwartą pokrywą bagażnika, z którego Pingwin wyciągnął wodny skuter i już drogą morską ucieka przed Batmanem. Tuż obok łódeczki nie zabrakło miejsca na informację dla średnio-inteligentnych o tym, że wodny pojazd nie pływa. Poniżej tej grafiki widzimy sześć okienek, z których pierwsze pięć pokazują możliwości zabawki, a szóste prezentuje reklamę strony internetowej z zestawami z serii The Lego Batman Movie.

Jeden z dłuższych boków pudełka poza walką Batmana z Pingwinem pokazuje minifiga Batmana w skali 1:1. Pozostałe trzy boki nie wnoszą nic nowego czy ciekawego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Otwarte pudełko wypełnione jest niemal w stu procentach, a na jego zawartość składają się:

dwa numerowane woreczki z klockami
niezabezpieczone dwie książeczki z instrukcją
niezabezpieczony arkusik z naklejkami

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to dwie książeczki o wymiarach 19,7 cm x 12,4 cm i nieznacznej grubości. Po jednej na woreczek części. Na obu okładkach widzimy to samo zdjęcie co na froncie pudełka. Papier jest marnej jakości, bardzo cieniutki i delikatny. Obracając strony mam wrażenie, że zaraz coś roztargam. Obie książeczki są spięte dwoma zszywkami. Nie wiem skąd pomysł, żeby robić dwie oddzielne książeczki przy tak małym zestawie. Pierwsza z nich to 48 stron, na których zawarto 43 kroki procesu budowy, druga to 60 stron z krokami 44-105. Oprócz tego znalazło się miejsce dla prezentacji funkcji modelu (str. 53), reklamy serii i strony internetowej (str. 54 i 55), reklamy Super Heroes i aplikacji na urządzenia mobilne (str. 56 i 57) oraz spisu części.

Instrukcja zawiera jeden zauważalny błąd (lub jest to niedopowiedzenie – obrócona płetwa zajmuje mniej miejsca w bagażniku, ale bez przeszkód mieści się w obu pozycjach). W kroku 103 nakazuje montaż “płetwy” na skuterze wodnym w pozycji o 180 stopni odwrotnym niż powinno być (na poniższym zdjęciu widać powtórzony błąd w krokach 104 i 105).

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Zestaw oferuje nam jeden nowy, kilka w nowych kolorach oraz sporo ciekawych lub rzadkich elementów. Z nowości wg Bricklinka mamy tylko jeden element:

Obrazek
27150 Black Minifig, Utensil Umbrella Folded, 1 szt.

Nowe kolory:


Obrazek
11399 Black Plate, Modified 4 x 4 with Clips Horizontal (thick open O clips), 1 szt


Obrazek
61409 Pearl Gold Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots, 2 szt


Obrazek
11610 Light Bluish Gray Ice Cream Cone, 2 szt



Elementy ciekawe i rzadko spotykane:


Obrazek
15535pb01 Dark Bluish Gray Tile, Round 2 x 2 with Hole with Rotor Blade Pattern, 1 szt (tylko w 3 zestawach)



Obrazek
18969 White Panel 4 x 4 x 13 Curved Tapered with Clip at Each End, 2 szt (tylko w 4 zestawach)

Obrazek
18653 White Brick, Arch 1 x 3 x 2 Inverted, 2 szt

Obrazek
89522 Red Horn (Unicorn), 2 szt

Minifigurki

Figurka Batmana dołączona jest chyba do wszystkich zestawów TLBM. Jego głowa, tors i pas są elementami nowymi.

Obrazekb1Obrazekb2Obrazekp3
Obrazekp4Obrazekp5Obrazekp6


Pingwin jest na prawdę świetną figurką. Głowa i tors to elementy nowe. Nie mam pewności co do cylindra, ale nawet jak nie jest nowy to i tak wart jest uwagi.

Obrazekp1Obrazekp2

Budowa i gotowy model

Proces budowy składa się ze 105 kroków i podzielony jest na dwa etapy, których wyznacznikami są i numerowane woreczki, i oddzielne instrukcje (po jednej szt na etap). Konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana i próżno szukać tu jakichś nowatorskich rozwiązań. W kilku momentach kłopotliwe bywa doczepianie drobnych elementów w trudno dostępne miejsca (gdzie mi się paluchy nie mieściły) i doklejanie małych naklejek do niewielkich klocków. Poza tym sam fun. Składanie modelu zajęło mi około godziny wraz z fotkami, co dowodzi, że pojazd ma prostą konstrukcję. Na szczególną uwagę zasługują wspaniale wymyślone przednie nadkola/błotniki, na potrzebę których zaadaptowano element do konstrukcji balonów. Ciekawie też wygląda kolektor wydechowy zrobiony z odwróconych rewolwerów. Wszystkie srebrne i perłowo złote dodatki wspaniale konweniuje z białymi i czarnymi elementami właściwego pojazdu. Kabina kierowcy jest na tyle wysoka, że Pingwin mieści się w niej w swoim cylindrze. Można go tam łatwo wsadzić, gdyż dach odczepia się bardzo łatwo. Świetnie wygląda przód z kilkoma reflektorami i tablicą rejestracyjną (szkoda, że nie jest to klocek z nadrukiem). Pomiędzy sześcioma przednimi lampami znalazło się miejsce dla dwóch spring shooterów, które uruchamia się przyciskając axla wystającego z karoserii. Tyłowi również nie nie można nic zarzucić, no może poza dziurą pod klapą bagażnika. Ta unosi się i daje nam dostęp do wąskiego, ale długiego bagażnika, w którym Pingwin przewozi swój wodny skuter, czy jako to inaczej nazwać. W każdym razie jest to niewielka jednostka pływająca, dzięki której Pingwin ucieka przed Batmanem.

Podoba mi się tu dbałość o szczegóły, naklejkowe wloty powietrza, nadrukowany kolektor dolotowy, naklejkowy blok silnika, ruchome lusterka i cała bryła pojazdu z zaznaczonymi nadprożami włącznie.

Kroki 21, 45, elementy zapasowe z pierwszego woreczka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kroki 68, 89 i klocki zapasowe z drugiego woreczka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Gotowy model.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę detali.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie

Wydaje mi się, że model jest, jak to mawia młodzież, kozacki. I to bardzo. Taki bad ass. Wózek pokręconego przestępcy, jakim niewątpliwie jest filmowy Pingwin. Wizualnie pojazd prezentuje się rewelacyjnie i nie będę ukrywał, że jestem nim zachwycony. Teraz jego czas na przyozdobienie półki. Za te sto pięćdziesiąt złotych warto.

Plusy
+ piękny pojazd
+ niezła bawialność
+ minifigi, a przede wszystkim Pingwin
+ garstka ciekawych klocków
+ rewelacyjny pomysł na nadkola/błotniki


Minusy (tak trochę na siłę):
– instrukcja, rozwlekła, niepotrzebnie podzielona na dwie książeczki, wątpliwej jakości papier
– ta dziura pod pokrywą bagażnika


Może ten pojazd z Ligi Niezwykłych Gentelmanów był jedną z inspiracji konstruktorów TLG?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fmyMuqK4aro[/youtube]

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Fajna recenzja i całkiem fajny zestaw. :)
Pingwin a zwłaszcza jego parasolka wymiatają. Kapelutek też świeży.

Ze dwa zdjęcia musisz poprawić bo są spoza Twojego standardu (nieostre). ;)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

SERVATOR pisze:Pingwin a zwłaszcza jego parasolka wymiatają.
No, parasolki Pingwina są zawsze zawodowe, poza tym - to zawsze dżentelmen z klasą (zwłaszcza w TAS).

Przód samochodu - niesamowity. Oj, korci mnie, aby coś takiego zbudować - ta długa macha wygląda naprawdę kusząco. Jedyne, co go psuje, to te dwie osie z tyłu - taki pomysł trochę z czapy (bo ten pokrowiec na koło zapasowe też jest ekstra). Czy te białe nadkola przednie występują w czarnym kolorze?

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#4 Post autor: Seba_wse »

Białe nadkola w czarnym kolorze występują w City - więzienie na wyspie.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Seba_wse pisze:Białe nadkola w czarnym kolorze występują w City - więzienie na wyspie.
I po to jest link do BL w każdej recenzji.
Można tam wejść, znaleźć odpowiedni element i już. :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: wielkamucha »

SERVATOR pisze:
Seba_wse pisze:Białe nadkola w czarnym kolorze występują w City - więzienie na wyspie.
I po to jest link do BL w każdej recenzji.
Można tam wejść, znaleźć odpowiedni element i już. :)
Obczaił już wczoraj. Podziękował:) Obiecuje poprawę:)

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: wesyr »

SERVATOR pisze:Fajna recenzja i całkiem fajny zestaw. :)
Pingwin a zwłaszcza jego parasolka wymiatają. Kapelutek też świeży.

Ze dwa zdjęcia musisz poprawić bo są spoza Twojego standardu (nieostre). ;)
Dzięki za miłe słowa. Do do fotek, to przy minifigach miałem jakieś problemy techniczne.

Fabianoss
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-16, 00:30
Lokalizacja: Brechin
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Fabianoss »

Zestaw bardzo fajny, zapewnia dużo zabawy.

ODPOWIEDZ