31055 Red Racer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

31055 Red Racer

#1 Post autor: SERVATOR »

31055 Red Racer

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 72 ( + 4 zapasowe)
Figurki: 0
Opakowanie: Pudełko (12,2 x 9,1 x 4,7 cm)
Cena: RPP 22,99 ZŁ / £4.99 / $4.99 / 4.99€
Bricklink, Brickset

Przed Wami kolejny mały zestaw z tegorocznej serii CREATOR. Tym razem jest to RED RACER.
I choć kolor CZERWONY jest w tym modelu zdecydowanie dominujący, to prawdziwą perełką jest tu element BIAŁY, ale o tym za chwilę…
Mi RED RACER od razu skojarzył się z PORSCHE. Oczywiście głównie przez charakterystyczne przednie światła.
Obrazek

Pudełko STANDARD (nowy ale już standard). Miękki kartonik z ilustracjami w żywych barwach i żółtych ramkach przywołujących na myśl stare zestawy Lego.
Obrazek

Tył opakowania, to dla zestawów serii Creator również STANDARD. Na obrazku przedstawiono wszystkie modele, które można z tych klocków złożyć.
Obrazek

W środku opakowania STANDARD. Jeden woreczek z wszystkimi elementami i STANDARDOWA instrukcja.
Obrazek

Instrukcja to jedna książeczka do wszystkich trzech modeli. Jak zwykle czytelna i prosta. Tym razem odpuszczę sobie i Wam publikowanie jej fotek odsyłając chętnych np. TU.
Otwieramy foliowy woreczek i oto co widzimy:
Obrazek

Jak widać na powyższym zdjęciu w zestawie nie ma niestety wielu ciekawych elementów ale jest jedna perełka - białe felgi.

Element 93593 Wheel 11mm D. x 6mm with 8 Spokes w kolorze BIAŁYM obecnie występuje jedynie w prezentowanym zestawie.
Obrazek

Trzeba przyznać, że białe felgi wyjątkowo pasują do sportowych samochodów. Pełną listę elementów zestawu możecie zobaczyć np. TU.

Przechodzimy do najważniejszego a więc modeli. :)

MODEL 1 – RED RACER
Samochodzik ma dość dynamiczny wygląd a przez użyte kolory od razu kojarzy się z autem wyścigowym. Technicznie cudów nie ma ale jako zabawka do wziuuummmmania nadaje się doskonale.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowością roku 2017 jest to, że małe modele CREATOR rozkładają się na moduły, które dają możliwość kreatywnego tworzenia miksów pochodzących różnych zestawów.
Obrazek

Czy to jest fajne, to jeszcze nie wiem bo nie mam innego małego zestawu CREATORA żeby to wypróbować na żywo. Na chwilę obecną powstał mi z tego futurystyczny autokar podjeżdżający do Mc Drive'a.
Obrazek

Po zbudowaniu modelu pozostały 4 drobne elementy.
Obrazek

MODEL 2 – TOW TRUCK
Kolejnym modelem jest holownik. Nawet zgrabny, choć do mnie nie przemawia wąska „szoferka”. Nie podoba mi się również, że po budowie zostało sporo elementów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A że mi się nie podobało, to zrobiłem małą modyfikację tej wersji pojazdu. Nazwałem go ZŁOMKIEM.

Obrazek

Obrazek

MODEL 3 – RACE CAR
Mały czerwony bolid. Prosty do bólu, żeby nie powiedzieć prostacki… a tyleeee elementów niewykorzystanych. Słabo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fanowskie modele alternatywne
Małe zestawy CREATORa są dość powszechnie MODowane. Co można z nich zrobić można zobaczyć na Rebrickable.com.
Większość zaprezentowanych tam modeli stworzył Peter Szabo a mi najbardziej przypadł do gustu jest wóz strażacki. Aż sobie go zbudowałem. :)

Obrazek

Obrazek

Kilka słów podsumowania:

+ CENA. Za około 20 zł otrzymujemy bardzo fajną KREATYWNĄ zabawkę.
+ Dużo modeli alternatywnych z gotowymi instrukcjami na Rebrickable.com.
+ Nowe, białe felgi 11x6.

- Wyjątkowo słaby model RACE CAR. Na Rebrickable.com są obecnie 2 znacznie lepsze.

Ogólnie zestaw w pudełku oceniam na 8/10. Uwzględniając pracę wykonaną przez Petera Szabo daję mu 9/10.
Ostatnio zmieniony 2017-02-27, 13:02 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

Patrząc jak to opisałeś i przedstawiłeś modele alternatywne oraz dodatkowe modele, pozostaje mi zgodzić się z Tobą co do możliwości konstrukcyjnych zestawu. Lecz jakoś nie przekonuje mnie ten sposób łączenia. Recenzja bardzo dobra. :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ