[MOC] Pesa Swing

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Pesa Swing

#1 Post autor: pablo_piccasos »

Cześć!

Chciałbym zaprezentować mojego pierwszego MOCa na tym forum.
Jest to model jednego z warszawskich tramwajów niskopodłogowych, jednoprzestrzennych - Pesa 120Na "Swing". Obecnie po Warszawie jeździ 180 takich składów. W tym 4 w malowaniu z czarnym przodem dachu (składy o numerach taborowych 3116-3119 dostarczone do Warszawy jako pierwsze). Pozostałe mają całe obudowanie dachu w kolorze czerwonym.

Pomysł na ten tramwaj zrodził się ok. 2 lat temu, ale dopiero teraz udało mi się osiągnąć efekt jaki mnie zadowala (Od czasu gdy robiłem zdjęcia wprowadziłem już kilka drobnych poprawek). Wózki pasują do torów pociągowych Lego (o rozstawie szyn 6 studów). Model ma również otwierane drzwi.

album na flickr: https://www.flickr.com/photos/152355519 ... 7427411473

Obrazekswing01 by Pablo Piccasos, on Flickr

Obrazekswing05 by Pablo Piccasos, on Flickr

Obrazekswing06 by Pablo Piccasos, on Flickr

Obrazekswing10 by Pablo Piccasos, on Flickr

Skład #3116 można spotkać na linii "15", która obecnie kursuje pomiędzy krańcami P+R Al. Krakowska i Marymont-Potok. Do 2007r. Jeżdziła dalej na pętlę Huta, która została przerobiona w 2008 r. na Metro Młociny, jeszcze zanim na warszawskie ulice wyjechał pierwszy Swing.
Także w prawdziwym świecie Swing nigdy nie miał okazji pojechać na pętlę Huta. Postanowiłem więc temu zaradzić ;)

Obrazekswing08 by Pablo Piccasos, on Flickr


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2017-03-21, 17:39 przez pablo_piccasos, łącznie zmieniany 3 razy.
Pablo Brickasso instagram, flickr

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Pomykałem takim nie raz:), także 15:).
Bardzo fajny, dokładny (nawet drzwi odskokowo-przesuwne ma) - brakuje mi tylko przegubów, ale wiadomo - ograniczenia techniczne. Jedna uwaga - pantograf to chyba jednak powinien być w drugą stronę?

Model, pomysł i wykonanie 10/10.

bzzz-bzzz

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

wielkamucha pisze:...Jedna uwaga - pantograf to chyba jednak powinien być w drugą stronę?...
Obrazek

Pantograf, a raczej fachowa nazwa to odbierak prądu, jest akurat w dobrą stronę, a poza tym są Pesy dwukabinowe Duo Jazz i pantografu wtedy nie zmieniasz w drugą stronę

Jako pracownik komunikacji miejskiej, choć akurat od autobusów, powiem szczerze, że bardzo podoba mi się twoja Pesa. A może poszedłbyś dalej i ją zmotoryzował i puścił na tory? Co Ty na to? Tak czy inaczej gratuluję bardzo udanego debiutu
Ostatnio zmieniony 2017-03-25, 03:47 przez legosamigos, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: omen »

Od razu widać (nawet na małym foto na głownej) co to za tramwaj.
SUPER - zwłaszcza jak na debiut.
Fajnie, że jest motorniczy bo inaczej byłby tramwaj widmo - choć i taki był w Warszawie (nie była to Pesa).

Najgorzej wygląda na foto z otwartymi drzwiami - jakoś tak za dużo dziur i nie chodzi mi o otwarte drzwi - ale to niestety ograniczenia klocków - brak wypełnień - przegubów.

Ach gdyby jeszcze był na PFach ;)
Ostatnio zmieniony 2017-03-21, 22:28 przez omen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: halerz »

Bardzo ładnie odwzorowany tramwaj. Gratuluję!

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: pablo_piccasos »

Dzięki za komentarze! Miło mi, że się podoba.
legosamigos pisze:może poszedłbyś dalej i ją zmotoryzował i puścił na tory? Co Ty na to?
Tu napędu już się nie zmieści, ale buduję teraz drugą Pesę (Jazz Duo) i próbuję zrobić napęd z wykorzystaniem małych kółek:
Obrazek
i tego silniczka:
Obrazek
bo zwykły motorek od pociągu jest za duży.
Niestety na takim napędzie, jak na razie, jeździ bardzo wolno. Może ktoś ma pomysł na efektywniejszy napęd, który będzie wystarczająco mały?
wielkamucha pisze:brakuje mi tylko przegubów, ale wiadomo - ograniczenia techniczne
Zaskoczę Cię, zrobiłem autobus z działającym, w miarę stabilnym przegubem. Problem jest taki, że przerwy pomiędzy segmentami tramwaju są za małe i nie można tam podobnego upchnąć. Ale jestem otwarty na sugestie, chętnie jeszcze poprawię to i owo w tym Swingu :)
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

pablo_piccasos pisze:Niestety na takim napędzie, jak na razie, jeździ bardzo wolno. Może ktoś ma pomysł na efektywniejszy napęd, który będzie wystarczająco mały?
Pokaż co zbudowałeś.

TopGun
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-15, 21:10
Lokalizacja: Łódź

#8 Post autor: TopGun »

Przecudowny!

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Zwariowany »

Zajefajny ci wyszedł.
pablo_piccasos pisze:Problem jest taki, że przerwy pomiędzy segmentami tramwaju są za małe i nie można tam podobnego upchnąć
może z czarnych peleryn by coś dało radę zrobić ala przegub, co do napędu silnik L lub dwa M zamiast jednego (ja tak używam w parowozach ze względu, że są stosunkowo małe, a dwa dają więcej mocy przy cięższym modelu)
Ostatnio zmieniony 2017-03-22, 06:50 przez Zwariowany, łącznie zmieniany 1 raz.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

pablo_piccasos
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-16, 09:35
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: pablo_piccasos »

M_longer pisze:Pokaż co zbudowałeś.
Jak na razie jeszcze pracuję nad tym napędem. Poza tym nawet samego tramwaju jest zbudowana dopiero połowa :) Jak skończę to wstawię.
Zwariowany pisze:może z czarnych peleryn by coś dało radę zrobić ala przegub
Dobry pomysł, ale niestety mam bardzo mało peleryn :(
Zwariowany pisze:co do napędu silnik L lub dwa M zamiast jednego (ja tak używam w parowozach ze względu, że są stosunkowo małe, a dwa dają więcej mocy przy cięższym modelu)
Właśnie tak myślałem, żeby spróbować z dwoma silnikami. Muszę tylko dokupić drugi i zobaczę czy będzie działać lepiej. Dzięki!
Pablo Brickasso instagram, flickr

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: JK »

Świetny model! Od razu wiadomo o jaki tramwaj chodzi.

gienekk
Posty: 16
Rejestracja: 2015-11-01, 15:35
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: gienekk »

Super! Nic tylko pogratulować.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

Debiut marzenie. Mam nadzieje, że kolejne MOC-e będą również bardzo udane. Gratuluje.

Awatar użytkownika
Jaco3011
Posty: 240
Rejestracja: 2016-09-07, 17:03
Lokalizacja: Kielce / Kraków
brickshelf: ---
Kontakt:

 

#14 Post autor: Jaco3011 »

MOC klasy światowej po prostu. Pełna profeska godna bycia na TBB.
"Kim jesteśmy? Z czego budujemy? Dokąd to wszystko zmierza?" ~własne
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a LEGO LEGO LEGO" ~własne

snowvictim
Posty: 47
Rejestracja: 2015-01-06, 13:08
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: snowvictim »

Piękny model. Czy drzwi są otwierane na pilot? Widziałem na YouTube filmik w którym facet zmodyfikował model niebieskiego tramwaju LEGO aby drzwi były otwierane pilotem RC. Ekstra patent, robi wrażenie. Samo odwzorowanie twojego tramwaju doskonałe, chylę czoła.
2x 10020, 2x 10025, 3x 10022, 2x 10194, 4x 10170, 1x 4547, 2x 4558, 2x 10233, 1x 60052, 4x 7939, 1x 4549, 2x 4511, 3x 4512

ODPOWIEDZ