75899 LaFerrari

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

75899 LaFerrari

#1 Post autor: Lipek79 »

Obrazek

Seria: Speed Champions
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 163/164 (wg. Brickset.com )
Figurki: 1
Naklejki: tak
Waga pudła z klockami: ~0,2kg
Cena (w dniu premiery): ~69,90 (allegro: 49,99zł - 89,90zł)

Brickset.com , Bricklink.com



Seria Speed Champions to zestawy aut z wyższej półki w skali minifig, i to robione na oficjalnej licencji. Mamy tutaj i Ferrari, i Porsche, Mercedesa, McLarena, Bugatti, Chevrolet i wiele innych. Nie jestem wielkim znawcą auto/moto ale postaram się pokrótce zrecenzować model 75899 Ferrari LaFerrari.



Pudełko

Małe, zgrabne o wymiarach (wszystkie pojedyncze auta z tej serii są w pudełkach o tych samych wymiarach). Front pudełka: logo serii, model w "biegu" oraz logo czarnego konia na żółtym tle czyli Ferrari i przedział wiekowy z numerem i nazwą zestawu. Z tyłu pudełka auto na linii startu, widok z tyłu, czy też możliwa wymiana kołpaków na inny wzór. Znajdziemy jeszcze kilka podstawowych informacji odnośnie auta 1:1, czyli ile od 0 do 100, maksymalna prędkość i ile koni mechanicznych jest pod maską. Po bokach mamy zaś figurkę w skali 1:1, ostrzeżenie o małych elementach oraz to że zestaw jest na oficjalnej licencji Ferrari.
Pudełko otwierane z boku poprzez wciśnięcie kciukiem "języka"
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Środek wypchany do połowy, i znajdziemy tutaj 4x nieponumerowane woreczki z klockami, instrukcja w dwóch częściach i malutki arkusik naklejek których standardowo nie naklejałam (nie lubię a jednak teraz żałuje bo model by wyglądał 100 razy lepiej...)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na końcu instrukcji "book 2" wykaz elementów:
Obrazek



Klocki

W zasadzie wszystkie klocki w zestawie są powszechne, na uwagę w/g mnie zasługują następujące klocki:

Tors, unikalny tylko dla tego zestawu
Obrazek

Brick 2X2 - Transparent Brown, sztuk x3
Obrazek

Felgi, Hub Cab O15 No.1 Silver Metallic x1 zestaw dwóch wzorów po 4 felgi każdy
Obrazek

Plate 1X4 W. Rev. Hook - Bright Red
Obrazek

Plate 1X2 W. Hor. Hole O 4.8 - Bright Red
Obrazek



Figurka

W kolorze Bright Red, łapki białe (jako rękawiczki). Tors zadrukowany z obu stron, z przodu logo Ferrari, kask czarny z przesłoną. Główka z minką tylko z jednej strony.
ObrazekObrazekObrazek

Jako wyposażenie dodatkowe klucz płaski, który służy do wymiany felg z kołach.
ObrazekObrazek

Dodatkowo światła startu.
ObrazekObrazek



Budowa

Budowanie przebiegło szybko, instrukcja szczegółowa i nie ma szans na błąd przy składaniu.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Odwzorowanie co do oryginału uważam za bardzo udane. Autko w jedynym słusznym kolorze dla Ferrari czyli czerwony. Przeglądając zdjęcia LaFerrari i przyrównując do modelu jako początkujący budowniczy jestem pod wrażeniem (czytaj: oczywiście sam bym na to nie wpadł ;) ) Kształty i zaokrąglenia bardzo udane, sylwetka bardzo smukła jak w oryginale , szkoda tylko że nie udało się zrobić otwieranych drzwi.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

W środku zmieści się figurka bez żadnych problemów, nawet wspomniany klucz się tutaj upchnie.
Obrazek

Felgi można wymieniać za pomocą wcześniej wspominanego klucza
Obrazek

Po budowie zostało trochę części w zapasie.
Obrazek



Podsumowanie

Model udany, jak zresztą cała seria Speed Champions i mam nadzieje że szybko jej nie zakończą. Jest tylko super aut do odwzorowania, może doczekamy się autka z Polski (np: Arrinera Hussarya ;) ). Jedyne co jednak mnie boli, to naklejki (osobiście ich nie lubię) ... można było dać nadruki na klockach.
Ostatnio zmieniony 2017-05-04, 15:47 przez Lipek79, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Wszystkie auta ze Speed Champions mają tę samą wadę - sa na swój sposób karykaturalne.

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Zwariowany »

Wszystkie auta ze Speed Champions mają tę samą wadę - sa na swój sposób karykaturalne.
WHY ???
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Zwariowany pisze:WHY ???
Widzisz różnicę?

Obrazek[

Obrazek

Awatar użytkownika
Zwariowany
Posty: 178
Rejestracja: 2016-12-29, 16:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Zwariowany »

Hmmm za wąski, ale LEGO większość robi na 6 studów. Dziecku paroletniemu wsio ryba czy to będzie na 6 czy na 10 ważne , że Porsche itp. no i to klocki :D. Dzieciaki inaczej paczą hehe. A TLG wykorzystuje to na swoją stronę, mniej klocków ;) nadmuchane pudło i cena.
MOC jest silna we mnie, a ja jestem silny MOCą

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Te samochodziki bez naklejek wieeeeele tracą np. nie mają świateł.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:Wszystkie auta ze Speed Champions mają tę samą wadę - sa na swój sposób karykaturalne.
To nie wada. Do bra karykatura potrafi być urocza. Gorzej, że auta ze SC nie są kompletnie podobne do oryginałów.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#8 Post autor: bart_ilo »

Najbardziej podobna do oryginału jest ciężarówka

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Durzy »

Wystarczyłoby zrobić wszystkie modele różowe i bez naklejek - wtedy wyszłoby, które są podobne do czegokolwiek, a które do niczego.
Ostatnio zmieniony 2017-04-26, 19:56 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Też za bardzo nie lubię naklejek, choć czasem można je użyć. Ale naklejki jako światła lub klamka jakoś nie bardzo do mnie przemawiają. No i w tym autku brakuje lusterek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: zen535i »

Fajne autko, fajna recenzja, dzięki tej serii zacząłem przyklejać naklejki ( teraz nawet jak odbudowujemy z najmlodszym synem serie City to schodzę do piwnicy przeszukac pudelka w celu znalezienia naklejek od starych zestawów ) bo ten jeszcze jako tako wygląda ale Ferrari w wersij torowej bez naklejek to lipa. Lipek - polecam F40 - jest piękne.
Piwo moje paliwo;)

ODPOWIEDZ