[MOC] Batman Beyond BrickHeadz

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Batman Beyond BrickHeadz

#1 Post autor: Mateusz92 »

Zanim zaczniesz czytac włącz intro, aby wprowadzic się w odpowiedni klimat:
Batman Beyond Intro (dzięki M_longer).
W latach dziewięćdziesiątych na Polsacie był emitowany Batman Animated Series. Jako, że wtedy mój wiek nie był największy w mojej pamięci zostało jedynie wspomnienie istnienia takiego serialu i jedna z postaci - Dwie Twarze (ale to dłuższa opowieść dlaczego akurat ta :P ). Bardziej wrył mi się w pamięć właśnie Batman Beyond w Polsce występujący pod nazwą Batman Przyszłości. Fabuła polegała na tym, iż Bruce Wayne był już za stary żeby być Batmanem więc jego miejsce zajmuje ktoś młodszy - Terry McGinnis, a Wayne występuję w roli mentora. W ramach dokształcania się na temat postacie Batmana przypomniałem sobie w zeszłym roku wszystkie odcinki Batman TAS i Batman Beyond (Batman Beyond jest bezpośrednią kontynuacją TAS, do tego jeszcze dochodzi Justice League i Superman Animated Series - DC kiedyś umiało zrobić łączone uniwersum). Sama postać Batmana jest tutaj przystosowana do nowych czasów - może latać, strój to raczej zbroja. W 2000 roku powstała też animacja: Batman: Powrót Jokera dziejąca się w tym świecie. Od siebie dodam, że ją polecam jakby ktoś chciał małe wprowadzenie do tematu. Poza tym główna oś fabularna jest bardzo dobrze napisana i bardzo długo nie wiemy jak to się stało, że Joker ponownie się pojawił. Na podstawie filmu powstała też gra (Batman Beyond: Return of the Joker). Tyle słowem wstępu :)
MOC
Zbudowanie coś na temat Batman Przyszłości miałem w planach już od dawna. Na początku miało to być co innego, ale konkurs na figurkę BrickHeadz zmotywował mnie do przesunięcia pierwotnego planu i zbudowania klockowej głowy. W regulaminie zastrzeżono brak naklejek co spowodowało szukanie ciekawszych rozwiązań odnośnie loga na torsie. Jak wyszło? Myślę, że jak na te rozmiary widać trochę w tym upośledzonego nietoperza :P Z racji tego, że Batman ten potrafi latać zdecydowałem, iż jest to jego dość istotny element który też trzeba zaprezentować i tak figurka dostała podpórkę i ogień w nogach.
Zapraszam do oglądania zdjęć i komentarzy.
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr
I belive i can fly
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
Batman Beyond BrickHeadz (03) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2017-05-15, 16:58 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ale tak bez intra? :(



I strasznie mi w nim te kwadratowe oczy nie pasują, a wiem że to styl Brcikheadz, ale...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-05-15, 15:45 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mateusz92 »

M_longer pisze:Ale tak bez intra? :(



I strasznie mi w nim te kwadratowe oczy nie pasują, a wiem że to styl Brcikheadz, ale...

Obrazek
A widzisz miałem wstawic intro bo jest super, ale zapomniałem. Punkt dla Ciebie :)

ODPOWIEDZ