LEGO Ninjago. Godzina Duchów.

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

LEGO Ninjago. Godzina Duchów.

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2015
Seria: Ninjago
Podseria: Opętanie
Typ: Książka aktywizująca
Figurki: Techno Kay
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325320607
Cena: ok. 15 zł
Bricklink
Empik

2016 - szukam w Auchanie książek Lego, najlepiej takich, które mają mninifigurkę jako dodatek. Moje łowy idą jednak w zupełnie innym kierunku i ostatecznie tylko jeden z moich dwóch łupów, posiada klockowy dodatek. Parę dni potem, przeglądam nowy numer magazynu Ninjago i widzę reklamę nowych książek (w tym tych, które zdobyłem). Zapala się lampka „Zbiorę komplet!” i to dopiero od tego momentu, zacząłem poważniej interesować się książkami Lego.

Niestety, plan trochę się wymknął spod kontroli i ostatecznie wypełniłem go jedynie w połowie. Będąc niedawno w Żabce, zauważyłem książki Lego, w tym Godzinę Duchów, z przed roku!

Książeczka

Produkt prezentuje wyższy poziom, niż niektóre, legowe magazyny. Wzięło się to pewnie z faktu, iż ten typ książek wychodzi na zasadzie: rzut serii = książeczka, więc mieli więcej czasu na zaprojektowanie. Tematyka Duchów, pozwoliła nas zalać ładną szatą graficzną, z neon-green*.

Obrazek

*Używanie kolorów BL, w odniesieniu do książki Lego? Do czego to doszło...

Plusik za fotkę Samuraia X, z mocą Żywiołu Wody. Łączy starą Nyę, z nową Nyą.

Obrazek

Gazetka posiada dwa, krótkie komiksy, lecz tym najbardziej z niej wpływa, na fabułę serii, jest opowiadanie - Czyste Wiadro.

Dodatek

Bricklink

Minifig to dobrze znany Kay, w wersji Techno. Mimo tego, iż posiadam już kilka wersji Kaya, w tym bardzo podobną (jedynym, nowym dla mnie elementem, jest chusta), bardzo mi się on podobaa.

Obrazek

Bardzo dobry torsik – jeden z lepszych torsików Ninja, jakie widziałem. Włosy gumowate, a wyraz twarzy – zadziorny.

Obrazek

Obrazek

Broń stanowi złota katana. Można niby uznać to za wadę, gdyż Zane w wersji Techno (też z książeczki), posiada Technoostrze. Są to jednak elementy kolekcjonerskie,, więc są cenniejsze od innych. TLG już raz dało Technoostrze do książeczki, więc drugi raz nie mogło. Taki marketing...

Obrazek

Podsumowując: książeczka nie wnosi do serii dużo (chyba, że do samego rzutu, znanego jako Opętanie), ale warto ją kupić, aby mieć w kolekcji.
Ostatnio zmieniony 2017-07-05, 11:19 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Uzupełnij linki do BL dla książki i minifigurki.

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Silverbrick »

Jak zwykle, o czymś zapomniałem. :(

ODPOWIEDZ