[MOC] Weselna Pozytywka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Weselna Pozytywka

#1 Post autor: wallyjarek »

Kolejna "liga szesnastek" dobiega końca i na sam koniec zbudowałem "pozytywkę".

Obrazek

Tak naprawdę już dawno miałem ją gotową, ale jeszcze starałem się nanieść poprawki.
Pierwsza wersja była bez możliwości wymiany baterii, ale stwierdziłem że zostawię ten model na dłuższą chwilę na wystawy i przebudowałem całość tak by można było łatwo wymieniać baterie.
Z tyłu jest ukryty włącznik (takie małe szare kółko), po naciśnięciu włączamy battery box'a.
Następnie by uruchomić trzeba po prostu otworzyć pozytywkę i zaczyna się kręcić w kółko.

Obrazek

Po poprawkach zmieniłem również L motor na M motor.
Wewnątrz również jest przełącznik do uruchamiania pozytywki podczas otwierania, (co ciekawe pewnie większość z Was to już wie ale dla mnie to była nowość: zauważyłem, że są też dwa rodzaje przełączników, mam dwa jeden z nich przeskakuje co punkt, a drugi gładko się obraca co ułatwiło włączanie całego mechanizmu).

Miałem trochę zabawy i gimnastykowania się jak to wszystko tam upchać by działało oraz jakoś w miarę wyglądało.
Parę Młodą można śmiało wymienić na np pierścionek zaręczynowy itd.

Szkoda, że nie mam żadnego grającego klocka, musiałem posiłkować się efektami w filmie.

Obrazek

Obrazek

Poniżej dodaję film jak to wszystko działa.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j7souqd ... wu4utnpk04[/youtube]

Oraz kolejny jak to w środku wygląda.



Galeria.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Chodzi za mną taka pozytywka już chyba z rok.
Nie zbudowałem jej tylko dlatego, że jedyne koszerne i muzyczne rozwiązanie kosztuje około 600 zł :P
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... "color":85}

Bardzo mi się podoba wykonanie i to jak działa. Fajnie jest przyozdobiona.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Boks zdecydowanie odstaje tak więc się w 16x16 nie mieści.

Ogólnie dobra robota.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wallyjarek »

Biedrus pisze:Chodzi za mną taka pozytywka już chyba z rok.
Nie zbudowałem jej tylko dlatego, że jedyne koszerne i muzyczne rozwiązanie kosztuje około 600 zł :P
https://www.bricklink.com...=85#T=S&C=85&O={"color":85}

Bardzo mi się podoba wykonanie i to jak działa. Fajnie jest przyozdobiona.
Wiedziałem, że jest taki klocek i cena również mnie odstraszyła.
Myślałem by go pożyczyć, ale jednak tego nie zrobiłem bo nie wiem ile bym go miał.

Dzięki
Stelario pisze:Boks zdecydowanie odstaje tak więc się w 16x16 nie mieści.

Ogólnie dobra robota.
Wystarczy docisnąć :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Durzy »

Biedrus pisze:Nie zbudowałem jej tylko dlatego, że jedyne koszerne i muzyczne rozwiązanie kosztuje około 600 zł :P
Jak jedyne? Jakie 600? 50 zł!

https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... olor%22:11}

https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... color%22:0}

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Nim przeczytałem opis, myślałem, ze faktycznie jest tam jakiś grający klocek :) Mimo to bardzo ciekawa i pomysłowa praca. Dla lepszego efektu, fajnie jakby jeszcze wieko pozytywki otwierało się nie ręcznie a przez PF ;) Szkoda, że mieszkasz tak daleko i nie ma szans obejrzenia Twoich MOCy tu w PL na jakiejś wystawie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wallyjarek »

legosamigos pisze:Nim przeczytałem opis, myślałem, ze faktycznie jest tam jakiś grający klocek :) Mimo to bardzo ciekawa i pomysłowa praca. Dla lepszego efektu, fajnie jakby jeszcze wieko pozytywki otwierało się nie ręcznie a przez PF ;) Szkoda, że mieszkasz tak daleko i nie ma szans obejrzenia Twoich MOCy tu w PL na jakiejś wystawie
Myślisz jak prawdziwy Technic'owiec, otwierać za pomocą PF itd :)
Gdyby miejsce na to pozwalało, a w tym przypadku jest z tym krucho więc napiszę "nie da się" :P

Nad przywiezieniem Moc'y, mogę pomyśleć, przede wszystkim te małe mogę spakować w walizkę podręczna i do samolotu zabrać. Zostawić w Poznaniu i dalej wysłać lub przekazać przez kogoś.
Można jeszcze do IE przylecieć.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

wallyjarek pisze:Myślisz jak prawdziwy Technic'owiec, otwierać za pomocą PF itd :)
Gdyby miejsce na to pozwalało, a w tym przypadku jest z tym krucho więc napiszę "nie da się" :P
No cóż, nic na to nie poradzę, że większość moich prac jest budowane z klocków "pure technic" :D Co do otwierania wieka, skoro bez PF, to może jakąś korbkę chociaż wstawić? :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wallyjarek »

legosamigos pisze:
wallyjarek pisze:Myślisz jak prawdziwy Technic'owiec, otwierać za pomocą PF itd :)
Gdyby miejsce na to pozwalało, a w tym przypadku jest z tym krucho więc napiszę "nie da się" :P
No cóż, nic na to nie poradzę, że większość moich prac jest budowane z klocków "pure technic" :D Co do otwierania wieka, skoro bez PF, to może jakąś korbkę chociaż wstawić? :D
Może w innym podobnym pudełku będzie, lecz w tym już pozostanie bez zmian.
Zasady zabawy są jasne i dodatkowe korbki i inne takie powiększą i wyjdzie wiecej niż 16 kropek.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Ojek »

Pomysłowe, a do tego dużo detali. Rewelacja!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Nie zbudowałem jej tylko dlatego, że jedyne koszerne i muzyczne rozwiązanie kosztuje około 600 zł :P
https://www.bricklink.com...=85#T=S&C=85&O={"color":85}
Wczoraj znalazłem u siebie takie... cztery...
Kupiłem je kiedyś za kilka zł bo potrzebowałem te małe plastikowe zaślepki od bateryjek na chlapacze do Zaporożca, a same klocki się przewalały po pudełkach. A teraz takie zaskoczenie...
Wystawiłem je czym prędzej - dla Lugpolu zniżka - pierwsza sztuka za marne 4 stówy ale proszę nie klikać przez BL, tylko prywatnie :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: wallyjarek »

V1,
No ładnie, ale i tak drogo jak dla mnie.

Ojek,
Dzięki

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: wallyjarek »

W związku z problemami z wymiarami pozytywki (dzięki Lookl), gdzie ja osobiście się z tym nie zgadzam.
Mieści się w kubiku 16x16x16 kropek, a to że się otwiera jest dodatkowym atutem (w regulaminie nie jest napisane, że nie może się otwierać, ruszać, działać itd) naniosłem ostateczne poprawki.

Zawsze staram się bawić przy budowie takich małych rzeczy, zmieścić jak najwięcej na płytce by to fajnie działało i wyglądało choć trochę.
Dla mnie przede wszystkim to zabawa, a konkursy które się pojawiają są świetnym bodźcem do budowania. Nie ważne czy wygram, lubię budować i to się liczy.


Nazwać teraz powinienem "nie otwierającą się, nie grającą pozytywką" tylko ozdobą Weselną.

Obrazek

Obrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ROrrAik ... e=youtu.be[/youtube]

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: JK »

Po tym przekonstruowaniu i przemianowaniu jest nawet lepiej:) Nie ma ryzyka zawodu z powodu braku pozytywki w pozytywce:) Gdybym kiedyś (przypuśćmy czysto hipotetycznie) brał ślub, na pewno chciałbym mieć taką ozdóbkę gdzieś na stole (bo na tort się chyba za bardzo nie nadaje) ;)

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: wallyjarek »

JK pisze:Po tym przekonstruowaniu i przemianowaniu jest nawet lepiej:) Nie ma ryzyka zawodu z powodu braku pozytywki w pozytywce:) Gdybym kiedyś (przypuśćmy czysto hipotetycznie) brał ślub, na pewno chciałbym mieć taką ozdóbkę gdzieś na stole (bo na tort się chyba za bardzo nie nadaje) ;)
Dzięki, ale ja miałem plan i uważam że wcześniej było lepiej.
Po zmianach może być jako ozdoba gdzieś na stole, na tort za ciężkie by było.
Na Eurobricks spodobało sie komuś, że na swoją rocznice ślubu chce taką zbudować. Bardzo to miłe.

ODPOWIEDZ