70331 Ultimate Macy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

70331 Ultimate Macy

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 70331
Liczba części: 101
Tytuł: Ultimate Macy
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Nexo Moce: Płomień Feniksa, Dżunglowy Smok, Deszcz Maczug
Figurki: Ultimate Macy
Cena katalogowa: £6.99 / $9.99 / 9.99€ / 39,99zł
Brickset
Bricklink
Lego.pl
Allegro
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (Android)
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (iOS)
Ciekawe elementy (nie licząc Nexo Mocy):
- Dark Bluish Gray Minifig, Weapon Rapid Shooter Six Barrel
- Dark Green Appendage Spiky / Bionicle Spine / Seaweed / Plant Vine
- Bluish Gray Wedge, Plate A-Shape with 2 Rows of 4 Studs
- Flat Silver Container, Treasure Chest Bottom - Slots in Back
- Flat Silver Minifig, Shield Pentagonal
- Flat Silver Wedge 4 x 4 Pointed
- Pearl Gold Minifig, Weapon Axe Head, Twin Bladed
- Trans-neon oragne Minifig, Plume Feather Triple Compact / Flame / Water
- Trans-neon orange Container, Treasure Chest Lid - Thick Hinge

W roku 2015 TLG wprowadziło na rynek nową serię - Nexo Knights, która od razu zyskała popularność. Charakterystycznych cech ma kilka, największą jest fakt, iż to pierwsza od roku 2013 seria dotykająca tematu Castle, pierwsza od 2007, która dotknęła mocno tematu castle-fantasy i pierwsza w ogóle, która połączyła średniowiecze z… przyszłością.

Innym aspektem, jest „toys to life”, czyli w skrócie – masz coś w realu i przenosisz do gry. Chodzi tutaj o specjalne tarcze – elementy, które można skanować i zyskiwać nowe umiejętności w grze mobilnej.

Ultimate to seria zestawów, w której mamy schemat: minifig w ciekawej i ładnej wersji, uzbrojony po zęby, 3 tarcze i elementy, które wizualizują ich działanie! Do tego – są to często dość ciekawe części. W tej recenzji, zamierzam przedstawić jeden z tych zestawów, a mianowicie – Ultimate Macy.

Moja recenzja Ultimate Lance
Recenzja Ultimate Aarona, pióra Iwony

Swoją drogą, te kolorowe zbroje nawiązują lekko do Knights Kingom II. Miło.

Detale na torsie i nóżkach są (tak jak w przypadku innych rycerzy Ultimate) naprawdę rewelacyjne! To co wyszło dość słabo, to kolor jasnoczerwony.

Obrazek

Obrazek

O wiele lepiej to wygląda, jak dodamy element zbroi w kolorze jasnobordowym. W tym samym odcieniu jest przyłbica, którą przyczepia się do… hełmu rodem z City i Classic Space. Można to uznać za minus gdyż hełmy Claya i Aarona są ciekawsze, lecz tylko na taki model da się zapiąć tego typu przyłbicę. Na pocieszenie dostajemy „kitkę” włosów bohaterki – element o kształcie znanym z Ninjago: Podniebni Piraci, gdzie były to włosy Nadakhana.

Obrazek

Wyposażenie to tarcza oraz maczuga, i to nie byle jaka bo zrobiona z charakterystycznych „piramidek” - elementów, które mają według mnie duży potencjał.

Obrazek

Największą z broni jest dosyć duży miotacz, przyczepiony do tyłu zbroi. Jest na tyle masywny, że potrzebne było tutaj pewnego rodzaj podparcie. I spełnia one swoją rolę gdyż figurka trzyma stabilność. Samo działo pozwala na wystrzeliwanie wielu pocisków w krótkim czasie niczym pojazd z zestawu Boulder Blaster. To co mi się najbardziej w niej podoba, to wygląd. No naprawdę… niezła giwera.

Obrazek

Na podstawce mamy dodatkowe wyposażenie: skrzynię z zielonym pociskami, 2 pnącza oraz topór, który przypomina mi serię Chima. Bez szczególnych rewelacji ale nie jest źle.

Każda postać Ultimate ma 3 tryby, powiązane z danymi Nexo Mocami. Drugi tryb Macy, to po prostu topór wsadzony w łapę.

Obrazek

Znaczne ciekawszy jest tryb trzeci. Z tarczy wyrastają pnącza, a działo miota groszkami trans dark green.
Groszki znajdziemy w małej skrzynce.

Obrazek

Tak jak w innych zestawach tego typu, otrzymujemy 3 tarcze z Nexo Mocami. Są to po kolei od lewej: Deszcz Maczug, Dżunglowy Smok i Płomień Fenixa.
Skoro to z założenia „toys to life” to wypadało by, włączyć grę i sprawdzić jak się sprawdzają (moce będą sprawdzane, w poziomie testowym).

Obrazek

Płomień Fenixa sprawia, że wokół broni postaci pojawia się ogień, który wzmacnia siłę ataku. Nie jest to jakoś strasznie efektowne, ale bywa przydatne gdy chcemy zaatakować przeciwnika bezpośrednio.

Obrazek

Dżunglowy Smok sprawia, że postać, którą sterujemy, chodząc zostawia za sobą bagno, z którego wyrastają pnącza duszące wrogów. Całkiem przydatne i ciekawe.

Obrazek

Ostatnia moc czyli Deszcz Maczug stwarza dla sterowanej przez nas postaci działo podobne do tego jakie ma Macy z tego zestawu. Wystrzeliwuje ono maczugi, które trafiają w przeciwników. Jeśli podejdziemy blisko celu ich celność się zwiększa i i moc zadaje duże obrażenia. Według mnie jest to ona najsilniejsza z tych trzech.

Obrazek

Obrazek

Dzięki temu, że trochę odczekałem zanim zrecenzowałem ten zestaw, mogłem spojrzeć na niego nieco bardziej trzeźwo. I jaki jest według mnie? Cóż… Figurka jest bardzo ładna, akcesoria przydatne, a skanowanie tarcz i przenoszenie ich do gry potrafi cieszyć.
Ostatnio zmieniony 2017-07-10, 00:05 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ