42069-B Mobile based vehicle [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42069-B Mobile based vehicle [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Recenzja modelu B 42069 Extreme Adventure
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 2017
Liczba klocków: 2382
Katalogi: Brickset
Cena: $289.99, S@H: 549,99 PLN

Krótko: ciekawy, oryginalny pojazd przypominający coś w rodzaju przegubowego ratraka z mechanizmem hakowca z tyłu. Z tą różnicą że zamiast kontenera stawiamy "bazę" która ma nogi, otwiera się, a w środku jest stawiany do pionu mały dźwig i ładunek do niego.

Plusy:
- bardzo się różni od modelu A
- wysoka bawialność dzięki dźwigowi z ładunkiem
- układ napędowy łączący wszystkie 4 gąsienice z atrapą silnika aż się prosi o zmotoryzowanie
- skomplikowany przegub centralny pozwalający na ruch góra/dół między modułami, ale także na przechył boczny
- wszystkie funkcje działają całkiem dobrze, a funkcja hakowca jest szczególnie fajna

Minusy:
- piękne to to nie jest, szczególnie dach "bazy" wygląda jak niezły bajzel
- dźwig jest bardzo kruchy
- ciężko to podnieść, bo raz że przegub pośrodku, dwa że pełno elementów które się otwierają, podnoszą albo oddzielają
- budowa oznacza przedzieranie się przez stos prawie 2400 części

Film:
Ostatnio zmieniony 2017-09-08, 10:30 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Przypomina trochę pojazd arktyczny, tylko nie w tych barwach. Model B ma faktycznie dużą bawialność, lecz zdecydowanie model podstawowy bardziej mi się podoba
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Anomander »

Podoba mi się! Do tego stopnia, że aż żałuję, że taki pojazd nie pojawił się jako niezależny model A - wtedy i wygląd i niektóre funkcje mogłyby być jeszcze na wyższym poziomie.
Wydaje się całkiem fajną bazą do zmotoryzowania i ogólnie do zabawy. Już recenzja modelu A mnie przekonała do zakupu - od tygodnia pudełko czeka na półce (czeka, bo obecnie ogarniam Crawler Crane'a na którego długo czekałem :) ).

W sumie to chciałem też Tobie Sariel bardzo podziękować - recenzja flagowca na którego miałem już odłożoną świnkę skarbonkę sprawiła, że zamiast tego mam już Crawler Crane'a, model z powyższej recencji ( szykuje się jeden z chyba najlepszych zestawów na mojej prywatnej liście wszechczasów) i jeszcze mi ciut zostało :D Może Volvo pneumatyczne :) Kupa zabawy, ogrom części i jeszcze portfel odetchnął. Dzięki!

ODPOWIEDZ