LEGO Nexo Knights. Potworna Potyczka

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

LEGO Nexo Knights. Potworna Potyczka

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2017
Seria: Nexo Knights
Typ: książka aktywizująca
Figurki: Mini Gargulec
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325325312
Cena: ok. 15 zł
Bricklink

Nowy rzut Nexo Knights = nowa książka aktywizująca. W tym półroczu, jest nią Potworna Potyczka. Informacje o książeczce z Gargulcem, pojawiły się dawno temu, lecz zdjęcia były niewyraźne. Początkowo myślałem, że to taki sam Gargulec jak w pewnym foilpacku, więc traktowałem dodatek bardziej jako opcję rozbudowy armii Kamiennych Potworów, niż obiekt kolekcjonerski. Po premierze, okazało się że Gargulec nie tylko się wyróżnia, ale jest też w pewien sposób wyjątkowy.

Książka

Książeczka zawiera sporą ilość zagadek (łatwiejsze i trudniejsze), oraz opowiadanie "Kryjówka w Kamieniołomie" i dwa komiksy: "Pełna Gotowość" (występuje w nim dodatek do gazetki!) oraz "Dzień z Życia Jestro". Książeczka nie rozszerza mocno fabuły, ale jest miłym, ciekawym i wypełnionym humoru czytadłem.

Obrazek

Dodatek
Bricklink
Ciekawe elementy:
Trans-Light Blue Wave Angular Lightning Bolt
Obrazek
Dark Purple Brick, Round 2 x 2 with Spikes and Axle Hole
Obrazek

Doszliśmy do potwora – Mini Gargulca. O powiewie świeżości, jaki dotknął serii wraz z nowym typem antagonistów, już wam opowiadałem tak więc, zamiast filozofować, przejdę do konkretów. Kolorystyka jest bardzo miła dla oka – ciekawe połączenie szarości z fioletem. Jeśli chodzi o ten drugi kolor – oblane nim są skrzydła, naramienniki i „włosy” stwora, które są bardzo interesujące.

Obrazek

Torsik jest zupełnie inny, niż u wspomnianego wcześniej, foilpackowego Gargulca. Widać na nim zbroję, pod którą błyskają pioruny, a także tajemniczy wzorek-pismo przypominający połączenie greki z cyrylicą.

Obrazek

Co jest takiego wyjątkowego w postaci? Nasz antagonista posiada małe nóżki, a jak mówią dane z BL - miniaturowa wersja Gargulca, występuje jak dotąd tylko w tej książeczce, czyli mamy do czynienia z zupełnie nowym gatunkiem stwora!

Strasznie chwalę tą minifgurkę, ale wpływ na to ma także jej niecodzienne uzbrojenie. Elementy, z których została wykonana wielgachna broń zachwycają. Dostajemy bardzo ciekawy, okrągły klocek z kolcami, przypominający średniowieczną korbę do tortur. Ciekawymi częściami w tegorocznym Nexo Knights, są też pioruny – tutaj występują, aż w czterech sztukach! Cała broń robi naprawdę ogromne wrażenie…

Obrazek

Obrazek

Werdykt po dokładnym przeglądzie: must-have!
Ostatnio zmieniony 2017-09-08, 10:29 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Klocek z kolcami jest super!!! Nie wiedziałem że takie są.
Muszę kupić pomarańczowe i niebieskie. Pomogłyby mi zrealizować parę pomysłów.
Fajnie że wrzuciłeś link do BL.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ