70362 Battle Suit Clay

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

70362 Battle Suit Clay

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Numer: 70362
Tytuł : Battle Suit Clay
Rok premiery: 2017
Liczba części: 74
Seria: Nexo Knights
Liczba części: 74
Figurki: Clay
Nexo Moce: Tytanowy Miecz, Mechaniczny Gryf, Rozkazujący Okrzyk, Płomieniste Zniszczenie, Moc kurczaka
Licencjonowany: Nie
Cena: £7.99 / $9.99 / 9.99€ / 42,99 zł
Brickset
Bricklink
Lego.com
Allegro
Merlok 2.0 (Android)
Merlok 2.0 (iOS)
Ciekawe elementy (nie licząc Nexo Mocy):
- Dark Azure Slope 45 2 x 1 with 2/3 Cutout
Obrazek
- Dark Blue Chest Armor with 4 Studs and Handle with Closed Ends
Obrazek
- Dark Blue Slope 45 1 x 2 with Cutout without Stud
Obrazek
- Dark Bluish Gray Tile 2 x 2 with Gold Falcon on Orange Background Pattern
Obrazek
- Cockpit 4 x 2 x 3 with Pin Hole, Towballs and Clips
Obrazek
- Trans-Neon Orange Plate, Modified 1 x 13 Sword with Angled Side Extensions, Textured Panel Inset with Hexagons
Obrazek
- Trans-Neon Orange Plate, Modified 6 x 6 Hexagonal with Pin Hole
Obrazek

Wskocz w zbroję i zamachnij się ogromnym mieczem, a wrogowie będą bez szans! Później możesz opracować własny sposób na samodzielnie rozprawienie się z Monstroxem i kamiennymi potworami. W tym celu musisz połączyć trzy wybrane moce NEXO w unikalną kombinację mocy NEXO i zeskanować je do bezpłatnej gry LEGO® NEXO KNIGHTS™: MERLOK 2.0. Do wyboru masz pięć mocy NEXO: Tytanowy Miecz, Mechaniczny Gryf, Rozkazujący Okrzyk, Płomieniste Zniszczenie i Moc kurczaka. Rycerze z serii NEXO KNIGHTS mogą samodzielnie kontrolować kombinowane moce NEXO tylko wtedy, gdy mają na sobie zbroje!

Pod koniec 2017-stego roku doszły do nas wieści o nowych zestawach Nexo Knights, za cenę 40zł. Nazwy zestawów składały się z imion bohaterów oraz wyrazów „action” na początku (Action Clay, Action Axl). Zrodziły się we mnie pewne obawy, czy aby nie będą to figurki akcyjne, tak, jak w podserii Star Wars, poświęconej temu typowi figurek. Wyszło to wtedy w niektórych przypadkach dość karykaturalnie. (a pewien fragment komiksu z magazynu 5/2016 mógł sugerować, że pojawi się coś takiego). Po wydaniu zestawów moim oczom ukazał się widok przedstawiający rycerzy z normalnymi główkami i z resztą ciała zrobionego z klocków. „Kupić dla tarcz, a resztę rozłożyć i zrobić z niej coś porządniejszego” – pomyślałem. Jednak po dokładniejszym obejrzeniu zestawów zorientowałem się, że to tak naprawdę tylko mechy. Odetchnąłem z ulgą...

W przeciwieństwie do zestawów Ultimate, mechy prezentują się tu niestety o wiele mniej różnorodnie. Grając w Merlok 2.0 i przemieszczając się w grze mechem zżyłem się z nim na tyle, iż postanowiłem, że mimo wszystko załatwię sobie takiego jednego.

Pudełko


Obrazek

Pudełko stanowi trapez, ukazujący różne możliwościami zestawu. Z przodu opakowania prezentuje nam się ogólny wygląd modelu, a z tyłu różnorakie funkcje ze skanowaniem mocy na czele. TLG zdaje się podkreślać, że wartość klockowa i „gamingowa” są ściśle połączone. Pokrewieństwo z Dimensions jest widoczne na każdym kroku.

Po otworzeniu pudełka roztacza się przed nami taki oto widok:

Obrazek

Instrukcja

Instrukcji należy się duża pochwała – mało kiedy widzi się taką ilość materiałów dodatkowych! Znajdziemy tu między innymi: rozbudowany spis źródeł Nexo Mocy (choć brakuje np. magazynu, czy Lego.pl), „zaproszenie” do zajrzenia na stronę serii, poradnik skanowania tarcz, prezentację możliwości połączenia mecha z 70351.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda zbiór elementów zestawu:

Obrazek

A tak elementy, które pozostały po zbudowaniu mecha:

Obrazek

Minifig

Obrazek

Obrazek

Minifig to dobrze nam już znany Clay, ale tym razem w kombinezonie przystosowanym do pilotowania mecha. Z tego powodu nie posiada on elementu zbroi, gdyż nie mieścił by się wtedy w kabinie. Detale są jak najbardziej w porządku. Na ciemnoniebieskim ubraniu Clay’e znajdują się linie, przypominające swym wyglądem ścieżki z płyt układów scalonych. Nadaje mu to futurystyczny charakter. Pod względem kolorystyki postać przypomina wersję Ultimate. Najbardziej rzucającym się w oczy szczegółem jest herb naszego bohatera. I nie chodzi tutaj o to, że prezentuje się ładnie, lecz o to, że niemal dokładnie taki herb widniał na tarczach rycerzy Black Falcons! Czyżby ród Claya to Black Falcony, ale wiele lat później? Takie teorie miłośnikowi Castle z pewnością dają dreszczyk emocji. :)

Obrazek

Istnieje małe podobieństwo herbu Claya do tarczy Jayko, z IMO prawdziwego klasyka – Knights Kingdom II.

Postać posiada dwustronną główkę: z jednej strony wściekłą, a z drugiej pogodną.

Obrazek

Tak wygląda Clay w tej wersji na tle innych swoich wariantów. Prawo – wersja z foilpacka . Lewo – wersja Ultimate.

Nexo Moce

Obrazek

Zestaw zawiera aż 5 Nexo Mocy. Są to (na zdjęciu od lewej): Płomieniste Zniszczenie, Rozkazujący Okrzyk, Moc Kurczaka, Żelazny Gryf, Tytanowy Miecz.

Promieniste Zniszczenie to aż dwa ataki w jednej mocy. Umiejętność ta nie tylko zwiększa znacznie moc broni, ale także generuje na głową Claya młot, uderzający przeciwników.

Obrazek

Obrazek

Rozkazujący Okrzyk to najmniej ciekawa moc z całej piątki. Ogłusza ona po prostu co jakiś czas swoich wrogów.

Obrazek

Obrazek

Moc Kurczaka jest jedną z najciekawszych. Przyzywa wielkie jaja, spadające na potwory i zadające im spore obrażenia.

Obrazek

Obrazek

Żelaznego Gryfa opisywałem już Wam całkiem niedawno, więc pozwólcie, że tym razem pominę jego opis.

Obrazek

Tytanowy Miecz to moc przyzywająca wielkie ostrze, które wyjątkowo skutecznie rani przeciwników.

Obrazek

Obrazek

Mech

Obrazek

Mech naszego rycerza prezentuje się całkiem zgrabnie. Nasze oko cieszy przód, gdzie widnieje wspomniany wcześniej herb, a także starannie dopracowane ramiona i nogi. Z tyłu nie ma już co prawda takich „wodotrysków”, choć z drugiej strony większych powodów do narzekań też nie ma. Choć plecy i tył nóg wyglądają skromniej to mimo wszystko nadal trzymają dobry poziom. Z tyłu ramion widać niestety technicowe elementy. Taka to już chyba przypadłość mechów w Lego. To trochę tak, jak z podwoziem w aucie – jego wygląd nie jest zachwycający, ale rola za to nieoceniona. Jak już wspominałem – tym razem aż tak bardzo to nie razi!

Obrazek

Mech może obracać tors w stosunku do nóg o nieograniczoną ilość stopni, co zwiększa bawialność modelu. Wszystkie stawy w nogach oraz w barkach używają nowych, małych łączników kulkowych, znanych z serii Mixels. Do poruszania dłońmi mamy do dyspozycji stare, duże stawy, występujące w serii Bionicle.

Obrazek

Bioniclowymi łapami nasza postać chwyta dwa, ciekawe akcesoria. Pierwsze stanowi dobrze nam już znana tarcza, ułatwiająca robienie Kombo Mocy. Wczepiamy tutaj trzy wybrane tarcze pod kątem 120 stopni.

Obrazek

Obrazek

W drugiej ręce mech trzyma o wiele ciekawsze akcesorium - wielki miecz! Rękojeść od zewnętrznej strony została zaprojektowana nieźle, ale strona wewnętrzna wygląda, jakby była kończona w pośpiechu. Wypadało by ją dopracować lepiej. Miecz stanowi bardzo ciekawy element wyposażenia postaci. Przygotowany został w ładnym kolorze trans-neon orange, a dodatkowo zawiera małe sześciokątne symbole holograficzne. Ten sam element występuje jako skrzydła pojazdu z 70351. Wspomniany zestaw ten można połączyć z naszym mechem.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Nexo
+ Dopracowany (w większości) mech
+ Miecz!
+ Aż pięć Nexo Mocy!
+ Ładny minifig

Minusy
Raczej brak

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Te miecze ciekawie by wyglądały w moim ulubionym space - Ice Planet. Np, po bokach tych rzędów białych kół...

Poza tym elementem zestaw ma aż całe 0 zalet!

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Silverbrick »

Durzy pisze:Poza tym elementem zestaw ma aż całe 0 zalet!
Rozumiem, że to nie jest forum dla AFOLi lecz dla AFOLBów, ale mam czasami wrażenie, że powinno się nazywać "Polski klub dorosłych antyfanów Lego".

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#4 Post autor: Biedrus »

Silverbrick pisze:
Durzy pisze:Poza tym elementem zestaw ma aż całe 0 zalet!
Rozumiem, że to nie jest forum dla AFOLi lecz dla AFOLBów, ale mam czasami wrażenie, że powinno się nazywać "Polski klub dorosłych antyfanów Lego".
No właśnie. Dorosłych fanów Lego :P

ODPOWIEDZ