70373 Combo Nexo Powers Wave 2

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 82
Rejestracja: 2017-06-10, 14:06
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

70373 Combo Nexo Powers Wave 2

#1 Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 10
Numer: 70373
Tytuł : Combo Nexo Powers Wave 2
Rok premiery: 2017
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Cena: £2.99 / $3.99 / 3.99€ / 19,00zł
Brickset
Bricklink
Lego.com
Allegro
Merlok 2.0 (Android)
Merlok 2.0 (iOS)
Ciekawe elementy (nie licząc Nexo Mocy):
Light Bluish Gray Plate, Modified 6 x 6 Hexagonal with Pin Hole
Obrazek

W każdym „tajemniczym” opakowaniu znajdziesz pięć mocy NEXO. Jakie kombinacje stworzysz, by pokonać Monstroxa w darmowej aplikacji LEGO® NEXO KNIGHTS™ MERLOK 2.0? Podłącz jednocześnie trzy moce NEXO do tarczy Combo NEXO i zeskanuj. Niepowtarzalne wyniki pozwolą Ci wypracować własny sposób na pokonanie armii kamiennych potworów! Od czerwca 2017 dostępnych jest 35 nowych mocy NEXO, możesz więc utworzyć ponad 42 tysiące Combo mocy NEXO do użytku w grze. Przyszłość Knighton jest w Twoich rękach!

Dzisiaj będzie nieco specyficznie, gdyż mamy do czynienia ze specyficznym zestawem. Zestawem, wobec którego raczej nie polecam próbować wyceniać ceny za element, gdyż wynik będzie dziwny. Czemu? Dlatego, że jest on stworzony dla GRACZY, a nie dla budowniczych i jest to bardziej DLC zaklęty w klocki, niż pakiet części. Z tego też powodu, wybaczcie że nie będzie zbyt dużo elementach, gdyż jest ich raptem dziesięć.

Seria Nexo Knights wprowadziła specjalistyczne tarcze, które skanowane odblokowują nowe moce i umiejętności w mobilnym RPGu– Nexo Knights: Merlok 2.0. Czyli sprawdzony i lubiany schemat „toys to life”. Takie oto saszetki, to nic innego jak po prostu pakiet pięciu takich tarcz. Dotychczas, TLG zaserwowało nam tzw. Wave 1 czyli serię 35 tarcz, po pięć losowych na saszetkę. Obecnie mamy do czynienia z Wave 2, czyli po prostu kolejnym pakietem 35 mocy.

Obrazek

Obrazek

Do naszych tarcz dodana jest specyficzna konstrukcja. Będący jej rdzeniem, lekko trójkątny element, to swoisty symbol Nexo Knights 2017, tak jak tarcza z miejscem na jedną moc, jest symbolem Nexo Knights 2016. Wczepia się tutaj Combo Moc, czyli kombinację - trzy, wybrane tarcze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tego elementu, przyczepiony jest uchwyt. Instrukcja mówi, że można użyć kilku takich konstrukcji i zbudować z nich coś w rodzaju kostki. Spekulacje mam dwie… Pierwsza - może być to tzw. Triangulator, czyli maszyna do generowania Combo Mocy. Druga - może to być p prostu kostka, którą się normalnie rzuca, aby wybrać Combo Moc, jaką będzie się używać poziomie. Tą ostatnią tezę, być może potwierdza fakt, iż w aplikacji, przed każdym nowym poziomem, w których używamy tych kombinacji, automatycznie włącza się skaner Combo Mocy, a funkcja użycia zapisanych kombinacji jest sprowadzona na drugi plan. Włączasz, rzucasz i losujesz Combo Moc. Bardzo ciekawy patent! Szkoda, że trzeba mieć tych saszetek aż 6…

Wspominałem już, że w każdej saszetce jest pięć, losowych tarcz, spośród 35-ciu. Oczywiście, pod względem „gamingowym” mogą wam się wylosować zarówno lepsze, jak i gorsze umiejętności. Mimo tego, pomysłowość twórców mnie zaskakuje, a spora ilość tarcz, to nietypowe i ciekawe, nie tylko moce, ale i interesujące elementy. W mojej saszetce trafiłem na taką, zacną gromadkę:

Obrazek

Po kolei od lewej: Wyścig Byków, Niszczyciel Statków, Żelazny Gryf, Tortowy Strażnik, Brodata Balerina.

Żelazny Gryf przyzywa gryfa, który zrzuca z nieba swe pióra, brutalnie rozwalające potwory.

Obrazek

Obrazek

Wyścig Byków, również nie cacka się z wrogami. Działa tak jak się spodziewacie – tratuje ich.

Obrazek

Obrazek

Brodata Balerina potwierdza wypowiedź TLG, iż „starają się wprowadzić do konfliktu humor”, gdyż stwarza robota, który wirując-tańcząc rozwala przeciwników.

Obrazek

Obrazek

Tortowy Strażnik jest jedną z tarcz Axla, a ponieważ nasz napakowany rycerz lubi jeść, moc nawiązuje do tortu. Stwarza robota, który strzela tortem – rani wrogów, nas leczy. Jego zdolności regeneracyjne mnie urzekły – przydadzą się znacznie, podczas bitwy!

Obrazek

Obrazek

35 Nexo Mocy jakie można uzyskać w fali, to po siedem na każdy kolor. Tutaj zaznaczę, że jedna tarcza z każdej siódemki jest „specjalniejsza” od pozostałej szóstki – wyróżnia się nieco inny odcieniem.

Właśnie taka właśnie tarcza, dotycząca Claya, trafiła mi się w saszetce. Niszczyciel Statków przyzywa kotwicę, która rozrywa podłożę i wrogów.

Obrazek

Obrazek

Jakie bym znalazł zastosowanie dla tarcz, w MOCach? Żelazny Gryf może ozdabiać jakikolwiek zamek, gdyż jest uniwersalny, Wyścig Byków karczmę westernową, Tortowy Strażnik pikarnię, a Niszczyciel Statków, w zasadzie każdego typu port.

Dzięki wspomnianemu wcześniej elementowi na tarcze, możemy umieścić 3 Nexo Moce, w należytym miejscu! Dla pozostałej dwójki, miejsca niestety nie ma, więc jeśli chcecie je wyeksponować w ciekawym miejscu, musicie wyposażyć się w odpowiednie pudełeczko, na Nexo Moce – osobiście, polecam niedrogie Battle Station.

Obrazek

Przejdźmy teraz do dość drażliwej kwestii - ceny. Owszem, jest ona spora, lecz Lego musiało zrobić coś takiego, aby zachować pewną dość istotną rzecz – BALANS. Dla porównania: zestaw za 80zł zawiera zazwyczaj tylko jedną moc, a battlepack za 40zł – zero. Gdyby saszetki kosztowały np. 10zł, wówczas to zdobywanie nowych mocy stało by się zbyt łatwe. Myślę jednak, że koszt nie powinien być problemem, nawet dla tych którzy chcą zdobyć opłacalnie parę takich tarcz. Dopłacisz drugie 20zł i oprócz pięciu Nexo Mocy, będziesz miał dodatkowo sporego mecha z minifigiem.

Komu więc ostatecznie polecam tą saszetkę ? Przede wszystkim graczom, oraz tym co pieniądze nie powstrzymują przed zakupem tych pięciu, ciekawych części. Osobiście, dokonałem zakupu aby zrobić mały łyk tych saszetek, lecz fajnie by było zdobyć tyle, aby zrobić konstrukcję w kształcie kostki, opisywanej we wcześniejszej części recenzji.
Jako, iż w saszetkach moce mogą być różne, to podobnie jak w przypadku Minifigures – zapraszam do opisywania swoich łupów! ;)
Ostatnio zmieniony 2017-08-22, 19:49 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#2 Post autor: JAREMA. »

w życiu bym za to nie zapłacił 20 zeta, jest to straszne naciąganie już bym wolał "spiracić" wzory i je zeskanować z internetu

Awatar użytkownika
bezetkace
Posty: 61
Rejestracja: 2012-03-13, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: bezetkace
Kontakt:

 

#3 Post autor: bezetkace »

Fajna recenzja. Każde zagadnienie dot. tarcz dobrze opracowane. Nie wiedziałem o opcji z kostką. Przyda się w rozmowie z klientami. :D

Cena 14.99 wydawałaby się jednak bardziej rozsądna.
Skoro wspominasz o Battle Station, to podrzucam jeszcze dedykowane pudełko do saszetek:
https://shop.lego.com/pl-PL/Zbierz-i-połacz-wszystkie-moce-kombinowane-853681
"We're from the Planet Duplo. We are here to destroy you."

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

JAREMA pisze:w życiu bym za to nie zapłacił 20 zeta, jest to straszne naciąganie już bym wolał "spiracić" wzory i je zeskanować z internetu
Od Silvera nie "spiracisz". Zobacz jak chłopak pracowicie rozmazał tarcze. ;)
Ja już mu kiedyś na to zwracałem uwagę. W recenzji powinno się pokazywać zestawy takimi jakimi one są.
A jak ktoś chce to w necie od dawna jest strona z (prawie) kompletem tych tarcz: http://www.shieldpowerlist.com
TLG chyba nie ma nic przeciwko, bo sądzę, że już dawno by tej strony nie było.

A co do ceny, to ostatnio gdzieś w necie widziałem takie saszetki za 8 zł (chyba na Empiku) - nie pamiętam jednak z której serii. I ta cena byłaby IMO w miarę OK.
Ostatnio zmieniony 2017-08-23, 09:05 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

SERVATOR pisze:A jak ktoś chce to w necie od dawna jest strona z (prawie) kompletem tych tarcz: http://www.shieldpowerlist.com
własnie o ta stronę mi chodziło, 6-latek od kolegi korzysta, to ten poziom gier

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Co się stało z tymi zdjęciami tarcz? Dlaczego są takie porozmazywane?

ODPOWIEDZ