[MOC] Budka dróżnika

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
gomiunddoris
Posty: 24
Rejestracja: 2018-05-15, 08:14
Lokalizacja: Ustroń

[MOC] Budka dróżnika

#1 Post autor: gomiunddoris »

Witam.
Chciałbym zaprezentować jeden z elementów makiety, która już powstaje...i będzie powstawać (mam nadzieję, że wcześniej żona mnie z domu nie wyrzuci) na przestrzeni około 50 płyt 32x32. Pomysł już gdzieś wcześniej się rodził i ciągle dojrzewa. Ale od początku....
Na dzień dzisiejszy jest około 16 płyt bazowych. Makieta będzie w charakterze czasów PRL. Od czegoś trzeba było zacząć i padło na budkę dróżnika. W środku jest pusta, gdyż głównie chciałbym się skupić na otoczeniu i samych budynkach, które były charakterystyczne dla towarowego taboru kolejowego.

ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr
ObrazekGateman house, box by Piotr Gomola, on Flickr

Jest i już nastawnia z torami...ich częścią ale ciągle w budowie więc jak na razie tylko jedna słabej jakości fotka...

ObrazekFirst step by Piotr Gomola, on Flickr

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Całkiem przyjemna chawira, w sumie to bardziej normalna chałupa, niż typowa budka dróżnika (albo ja miałem takie szczęście, że spotykałem jakieś marne rudery, bardziej przypominające rozpadający się kiosk Ruchu lub barak, niż coś "staranniejszego").
Z PRL kojarzy mi się tylko betonowe ogrodzenie, a z PKP praktycznie nic - nie widzę niczego, co zazwyczaj widać przy tego typu budynkach. Całość taka "porządna" i elegancka - jakby właśnie nie PKP i nie PRL... ;)

Niemniej - domek ładny. Za to nastawnia - o tak, to jest to.

50 płyt bazowych to sporo, rozumiem, że masz stosowne argumenty? :) Zazdroszczę, bo bardzo fajny projekt się szykuje.

Przy okazji - na jaką szerokość taboru szykujesz infrastrukturę? 6, 8 czy 10 kropek?

bzzz-bzzz

gomiunddoris
Posty: 24
Rejestracja: 2018-05-15, 08:14
Lokalizacja: Ustroń

#3 Post autor: gomiunddoris »

wielkamucha pisze:
Przy okazji - na jaką szerokość taboru szykujesz infrastrukturę? 6, 8 czy 10 kropek?

bzzz-bzzz
Tabor który obecnie posiadam jest na 8 kropek szeroki...chyba jedynie stonka jest na 10 kropek. Też miałem wątpliwości trochę odnośnie zbyt "eleganckiej" budki ale na usprawnienie mam to że w głowie mam pomysł kolejnej plyty obok ze starą budką która musiała być ze względu na pożar zastąpiona nową :)

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

gomiunddoris pisze:
wielkamucha pisze:
Przy okazji - na jaką szerokość taboru szykujesz infrastrukturę? 6, 8 czy 10 kropek?

bzzz-bzzz
Tabor który obecnie posiadam jest na 8 kropek szeroki...chyba jedynie stonka jest na 10 kropek.
Czyli jakbyśmy się kiedyś spotkali na jakieś wystawie, to moje "wynalazki" powinny się zmieścić na Twoich torach. :)
gomiunddoris pisze:Też miałem wątpliwości trochę odnośnie zbyt "eleganckiej" budki ale na usprawnienie mam to że w głowie mam pomysł kolejnej plyty obok ze starą budką która musiała być ze względu na pożar zastąpiona nową :)
W sumie sam domek jest bardzo ładny i zgrabny, chętnie zamieszkałbym w takim prawdziwym :) Widziałem już współczesne budki, otynkowane i pomalowane na taki pastelowy, przyjemny kolor, też takie "czyste". Charakterystyczną rzeczą wszystkich tych budek (i starych i nowych) było jednak to, że wyjście było praktycznie na poziomie gruntu (żadnych schodów, może jeden - a już na pewno bez poręczy i murków), a niedaleko wejścia stało zadaszenie z urządzeniami sterującymi zaporami - i tego w sumie mi brakuje w Twoim obecnym modelu. Takiego daszka na słupach, jaki masz przed nastawnią na ostatnim zdjęciu. Albo przynajmniej podobnego. Reszta może być.

Przy okazji - te drzwi na dole przewodu kominowego, to do czyszczenia go, czy zejście do "bunkra" :) ?

bzzz-bzzz

gomiunddoris
Posty: 24
Rejestracja: 2018-05-15, 08:14
Lokalizacja: Ustroń

#5 Post autor: gomiunddoris »

Czyli jakbyśmy się kiedyś spotkali na jakieś wystawie, to moje "wynalazki" powinny się zmieścić na Twoich torach. :)
czemu nie bardzo chętnie :)
Przy okazji - te drzwi na dole przewodu kominowego, to do czyszczenia go, czy zejście do "bunkra" :) ?
Tego jeszcze nie ustaliłem :P

ODPOWIEDZ