SBrick - 4 silniki L jednocześnie

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
maren
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-01, 14:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: maren »

omen pisze: Ir podaje prąd 0-1 i serwo chce się wychylić o 90 stopni ale ma opór wyłącznika legowego. Dochodzi do momentu max możliwości wychylenia pezełącznika a potem zabezpieczenie w serwie mówi mu ze ma się cofnąc o jeden krok skoku enkodera (w serwie lego to chyba 15 stopni. Jest chyba pozycja 0 i po 6 krokow lewo- prawo).
Probowałeś sbricka z zasilaniem nie na maxa tylko np na 30 procent?? Wtedy serwo wychyli sie tylko o 30 stopni. Moze uda sie dobrać tak aby bylo bez efektu cofania (pytanie co jak bedzie mniej prądu w BB).
chwilowo nie mam serwa przy sobie bo bym potestował.
Będę miał chwilę to popracuję nad odpowiednim przełożeniem oraz powalczę z SBrickiem.
Niech MOC będzie z Wami.
_____________________________________

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#17 Post autor: BJ »

Z tym łączeniem boxów byłbym jednak ostrożny, bo przed chwilą w ten sposób upaliłem małego boxa na aku AAA. Aż obudowa się nieco stopiła..
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: omen »

Czyli jednak nie ma zabezpieczenia przed "wchodzeniem" prądu przez gniazdo PF... niestety tak jak myślałem i pisałem kilka postów wyżej - jedynie termistor na wyjściu. Akurat dla nas lepiej gdyby było na odwrót (tylko ze silniki mogłyby ucierpieć)

Awatar użytkownika
maren
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-01, 14:41
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: maren »

BJ pisze:Z tym łączeniem boxów byłbym jednak ostrożny, bo przed chwilą w ten sposób upaliłem małego boxa na aku AAA. Aż obudowa się nieco stopiła..
Jak połączyłeś dwa BB?


edit:
Przełożenie do przełącznika okazało się nieskomplikowaną sprawą.
Wystarczyło koło zębate z24 i z8.

Jak znajdę trochę czasu to przetestuję i dam znać.
Ostatnio zmieniony 2017-09-18, 07:32 przez maren, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech MOC będzie z Wami.
_____________________________________

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#20 Post autor: BJ »

Podłączyłem boxa pf i starego 9V bezpośrednio kabelkiem. Do połączenia dwóch boxów pf potrzeba dwóch kabli pf i jednego starego lub plate który przewodzi prąd.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

sebanm
VIP
Posty: 362
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#21 Post autor: sebanm »

BJ pisze:Podłączyłem boxa pf i starego 9V bezpośrednio kabelkiem. Do połączenia dwóch boxów pf potrzeba dwóch kabli pf i jednego starego lub plate który przewodzi prąd.
Stary box się stopił?

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#22 Post autor: BJ »

Nowy, mały PF.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Do połączenia dwóch boxów pf potrzeba dwóch kabli pf i jednego starego lub plate który przewodzi prąd.
Nie połączyłeś czasem plusa z minusem?

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#24 Post autor: BJ »

Mogło tak być, niby sprawdzałem przed podłączeniem, ale nie jestem pewien, czy na pewno w dobrą stronę odpaliłem starego boxa.
Co ciekawe włożyłem baterie do tego upalonego boxa. Zaraz po tej przygodzie nie chciała zapalić się nawet dioda. Teraz dioda się zapala, choć gdy podłącze silnik, ten nie rusza z miejsca, a dioda nadal się świeci.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Co ciekawe włożyłem baterie do tego upalonego boxa. Zaraz po tej przygodzie nie chciała zapalić się nawet dioda. Teraz dioda się zapala, choć gdy podłącze silnik, ten nie rusza z miejsca, a dioda nadal się świeci.
Dam Ci radę - jak coś zrobiło zwarcie, to się tego już nie używa.
Ostatnio zmieniony 2017-09-18, 11:29 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#26 Post autor: BJ »

Wiem, ale nie miałem nic do stracenia, i tak był upalony.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

sebanm
VIP
Posty: 362
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

#27 Post autor: sebanm »

A bezpiecznika polimerowego czasem nie wylutowałeś wcześniej? Przy zwarciu powinien zadziałać.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#28 Post autor: BJ »

Nic nie robiłem wcześniej z tym boxem. Rozebrałem go, wygląda na to, że kondensator(?) powiedział papa.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#29 Post autor: M_longer »

BJ pisze:Rozebrałem go, wygląda na to, że kondensator(?) powiedział papa.
Śpieszmy się kochać kondensatory, tak szybko odchodzą (z hukiem) :D

omen
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-02, 18:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: omen »

skonsendował sie trochę :>

A tak serio to w starym systemie trzeba uwazać na + i -
Chyba własnie dlatego lego zdecywowało sie na niesymetryczne końcówki choć czasem to upierdliwe ale nie da sie podpiąć inaczej niż dobrze.
Na tej jasnoszarej końcówce przedłużacza (od spodu z blaszkami na kórych mamy tylko + i - ) można tylko budować wtyczki "do góry" no chyba że łączyć własnie za pomocą płytki uważając na bieguny.

P.S. jest przedłużacz do PF z dwiema ciemnoszarymi końcówkami?? To własnie taki kabel miałeś BJ??
Ostatnio zmieniony 2017-09-18, 14:01 przez omen, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ