[MOC] SENNEBOGEN 5500 Special

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Wiem, że na podwoziu się nie skupiałeś, ale co do szarpania to niekoniecznie złe napięcie gąsienic jest winowajcą. Z moich obserwacji wynika, że czasem tak bywa z bardzo wolno jeżdżącymi maszynami, w których do przekazywania napędu użyje się ślimaka.


Ale jako że jeżdżenie nie jest podstawową funkcją tego modelu, wypada skupić się na całej reszcie, która jest imponująca. Wygląda jak oryginał i działa jak oryginał, czyli cel osiągnięty :). Cud, że tak wysoka i tak w sumie lekka budowla utrzymuje równowagę. A co do przerzucania fasoli: może zamiast dociążać chwytak, poszukasz lżejszego ładunku? Myślę, że w górę "fistaszków" z pianki (tych służących do zabezpieczania zawartości przesyłek) te łychy wbijałyby się jak w masło.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

eric trax pisze:Co w planach?
Być może pokuszę się w końcu o coś z naszej rodzimej produkcji: http://www.famak.com.pl/famak/pl/oferta ... 5%BCurawie, inspiracji w naszych potrach nie brakuje :)

dmac, dziękuję za opinię.
W tym konkretnym przypadku szarpanie podczas jazdy to ewidentnie wina napięcia gąsienic, ale to o czym piszesz ma sens.
Co do równowagi - podwozie waży na tylke dużo, że chyba dobrze stabilizuje całą maszynę.
Po pierwszych testach z ładunkiem fakt, też myślałem o "chrupkach", ale ostatecznie stwierdziłem, że muszę się wpasować w wystawowe, fasolowe realia :)

A tak naprawdę gdybym zbudował maszynę zgodnie z oryginałem tj. zwykły dźwig zakończony hakiem model nie miałby żadnych problemów i zapewne skończony byłby "na kolanie" w przeciągu miesiąca.
Ostatnio zmieniony 2017-11-07, 13:40 przez noniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ