[MOC] Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

#1 Post autor: Toltomeja »

Czyli wielki szary kloc.

Na początku zainspirowałem się kartą Fort z gry Cytadela. Potem, jak zwykle, wyobraźnia wzięła górę i pomysł fortu stopniowo przerodził się w wieżę sygnalizacyjną nad skalistym brzegiem morza.

Ta praca była zarazem testem silnej woli, żeby wiedzieć kiedy przestać ciągnąć wieżę w górę. Miała być monumentalna, ale znowu nie absurdalnie wysoka. Mam nadzieję, że ten test zaliczyłem pomyslnie.

Obrazek

Więcej: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/40tSt8

ObrazekObrazekObrazek

Zarazem jest to moje pierwsze (i nie ostatnie!) zgłoszenie do CCC. Trochę przypadkiem, bo zacząłem to budować już w październiku nie mając na mysli konkursu. Ale skoro już publikuję to w listopadzie, zgłosić nie zaszkodzi. ;)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#2 Post autor: meler »

Wg mnie jest idealna. Do tego piękna kolorystycznie. Zastanawiam się tylko czy miałaby szansę stanąć na skale gdzieś nad polskim brzegiem (o ile intencją była polska flaga) bo brzegi u nas raczej piaszczyste, ale nie znam każdego skrawka morza, więc zakładam, że jest ok ;) Powodzenia na konkursie.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Sajan »

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to źle zbudowane okna. Jeśli wieża ma pełnić funkcje obronne to okna powinny się zwężać ku zewnątrz, ale nie odwrotnie. Teraz zbierają wszystko co będzie wystrzelone w stronę wieży, czyli narażają obrońców na obrażenia. Rozumie, że taka budowa wynika z chęci zbudowania ładnie wyglądających okien, ale w żadnym zamku by takich nie wykonali.
Cała praca trzyma niesamowicie wysoki poziom. Powodzenia w konkursie CCC.
Ostatnio zmieniony 2017-11-13, 10:24 przez Sajan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#4 Post autor: cichy1987 »

Robi wrażenie
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

#5 Post autor: Johan »

Toltomeja pisze:Na początku zainspirowałem się kartą Fort z gry Cytadela.
Widać inspirację - to było moje pierwsze skojarzenie po spojrzeniu na główne zdjęcie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Pod każdym względem bardzo ładnie, ale jedno pytanie mnie nurtuje: dlaczego ta budowla jest łaciata? Znaczy: jasnoszaro-ciemnoszara? No bo gdyby została wzniesiona z kamieni (piszę kamieni, bo na mur z cegły, mimo zastosowania cegiełkowanych bricków 1x2, to raczej nie wygląda) jasnoszarych i ciemnoszarych, to one powinny być wymieszane w przypadkowy sposób. Gdyby to miała być imitacja tynku, który odpada odsłaniając jasnoszare albo ciemnoszare wnętrze, to fragmenty otynkowane byłyby gładsze od nieotynkowanych, a nie są. Tak jak jest, wygląda to tak, jakby ktoś celowo zbudował wieżę w kamuflażu, układając tu i ówdzie ciemnoszare plamy z wielu kamieni, jakby odtwarzał wzorek z munduru do walki w mieście ;) . Dlaczego, zapytuję!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Bo jakby ją zbudował z jednego koloru to byłby dopiero sześcian do kwadratu. :-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

dmac pisze: dlaczego ta budowla jest łaciata?
Nie zastanawiałem się nad tym głębiej, po prostu tak wyszło. Chyba chciałem uniknąć wielkiej szarej powierzchni upstrzonej drobnymi kolorystycznymi wstawkami.

Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 298
Rejestracja: 2017-10-04, 09:38
Lokalizacja: Dębołęka, Sieradz
brickshelf: cichy1987
Kontakt:

 

#9 Post autor: cichy1987 »

Toltomeja pisze:
dmac pisze: dlaczego ta budowla jest łaciata?
Nie zastanawiałem się nad tym głębiej, po prostu tak wyszło. Chyba chciałem uniknąć wielkiej szarej powierzchni upstrzonej drobnymi kolorystycznymi wstawkami.
I dobrze wyszło :) Mi się to podoba, bo nie jest monotonna :) ale o gustach się nie dyskutuje :) jeden lubi to a drugi co innego :) i ładnie zarasta zielonym już od dołu :)
Ostatnio zmieniony 2017-11-21, 22:44 przez cichy1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Lego nasze Lego

Awatar użytkownika
Hobbit
Posty: 172
Rejestracja: 2016-04-14, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Hobbit »

Wygląda rewelacyjnie, czuć klimat! Jedyne do czego się przyczepię to górna wieżyczka, wg mnie jest trochę za niska i nieproporcjonalna w stosunku do całej reszty. Przypomina mi trochę sceny z "Lord of the Rings II" bitwa o Helmowy Jar. Bardzo ładne i klimatyczne skały i porośnięte ściany.
Hobbit

ODPOWIEDZ