[MOC] Kusza wałowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
bialy12344
Posty: 39
Rejestracja: 2015-01-11, 20:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Kusza wałowa

#1 Post autor: bialy12344 »

Witam,

poniżej przedstawiam moją najnowszą pracę.


Obrazek


podczas budowy wzorowałem się na tym rysunku


Obrazek


Zastanawiałem się nad skalą, postawiłem, że kusza powinna być jak największa - jestem świadomy, że może wydawać się delikatnie przerysowana, ale taki był mój zamysł.

Dla porównania poniżej zdjęcie, które przedstawia dodatkową kuszę w dużo mniejszej skali.


Obrazek


Jak zawsze zachęcam do komentowania i konstruktywnej krytyki.

Poniżej link do pełnej galerii:

https://flic.kr/s/aHsmgKutJp

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Zacznę od tego że to moje klimaty, więc od razu mi się podoba.
Ładne zdjęcia, całkiem interesująca budowa, fajny teren, pomimo kilku niedociągnięć wygląda naprawdę ładnie.

Teraz to co mi się nie podoba;
Pociski są zbudowane na 2 różne sposoby, nie wiem z czego jest ta Szpilka ze szpady jakieś? ale zupełnie nie pasuje bo jest za cienka, włócznie są zdecydowanie lepsze. Nie wiem dlaczego pomieszałeś techniki.
W obu małej i dużej kuszy nie podoba mi się za bardzo łuk. W dużej jest za kanciasty, w małej jest moim zdaniem za krótki.
Nie jestem pewien czy podstawy nie są za małe, mogłoby być ciutke większe.
Nie ma regulacji kąta strzału, a nie jest to trudne do dodania.

Update:
To duża kusza jest trochę bez sensu.
Po pierwsze jest za wysoko masz jeden łańcuch na kołowrotku jak oni niby mają tym naciągnąć cięciwę? To tak jakbyś pedałował jedną nogą.
Jak oni ładują te belty?
Jakby wszystko było niżej to ten rozmiar by nie przeszkadzal.
Ostatnio zmieniony 2018-04-25, 14:33 przez Stelario, łącznie zmieniany 2 razy.

bialy12344
Posty: 39
Rejestracja: 2015-01-11, 20:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: bialy12344 »

Dzięki za opinię, poniżej moje krótkie wyjaśnienia
Stelario pisze: Pociski są zbudowane na 2 różne sposoby, nie wiem z czego jest ta Szpilka ze szpady jakieś? ale zupełnie nie pasuje bo jest za cienka, włócznie są zdecydowanie lepsze. Nie wiem dlaczego pomieszałeś techniki.
Wszystkie pociski są wykonane tą samą metodą, na początkowych zdjęciach włócznia jest obrócona pod takim kątem, że faktycznie wygląda na bardzo cienką, natomiast w innych ujęciach już jest wszystko ok.
Stelario pisze: W obu małej i dużej kuszy nie podoba mi się za bardzo łuk. W dużej jest za kanciasty, w małej jest moim zdaniem za krótki.
Łuki faktycznie mogłyby być wykonane lepiej, natomiast ciężko było mi osiągnąć zadowalający efekt z dwóch powodów: po pierwsze starałem się zachować odpowiedni naciąg cięciwy, w związku z tym konstrukcja musiała być dosyć masywna, a po drugie niestety brakło odpowiedniego budulca.
Stelario pisze: Nie ma regulacji kąta strzału, a nie jest to trudne do dodania.
W tym wypadku powiem szczerze po prostu to przeoczyłem.
Stelario pisze: Po pierwsze jest za wysoko masz jeden łańcuch na kołowrotku jak oni niby mają tym naciągnąć cięciwę? To tak jakbyś pedałował jedną nogą.
Zastanawiałem się nad naciągiem na kołowrotek - stwierdziłem, że jeśli będą ciągnęli za łańcuch nie pionowo, ale pod kątem, nie powinno być problemu - co prawda w takim wypadku łańcuch co pełne kółko będzie faktycznie "przeskakiwał". Jak tam teraz myślę wydaje mi się, że rozsądnym rozwiązaniem byłoby zrobienie odpowiedniej przekładki i dodatkowego kołowroka na dole
Stelario pisze: Jak oni ładują te belty?
Bełty ładują z drabiny, można ją bez problemu przestawić ;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

Nie chce mi się szukać (od tego jest Longer:P) ale jest taki arch jak połowa tego w brązie.
Obrazek
Jest jeszcze kilka innych rodzajów klocków z których to się da zrobić. Ale dobrze wiem że nie każdy musi posiadać jakieś chore ilości różnych klocków.
Co do naciągu to tak jak mówiłem albo dajesz całość niżej albo łańcuch z kołowrotkiem, albo ludzi wyżej.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wallyjarek »

Stelario,
O to chodzi pewnie.
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... age?P=6060

Świetna praca, bardzo mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 2018-04-25, 23:34 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Ojek »

Czuć klimat, teraz musisz zbudować cel, do którego mierzą:)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Jak na pierwszą pracę jest super. Bardzo ładnie się to wszystko prezentuje. Pociski faktycznie powinny być zakończone włócznią. Poza tym bardzo mi się podoba :)

Pyrrus
Posty: 13
Rejestracja: 2018-02-23, 23:27
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Pyrrus »

Całość prezentuje się monumentalnie, świetny projekt!

ODPOWIEDZ