Volkswagen "Bulli"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Volkswagen "Bulli"

#1 Post autor: Misterzumbi »

Dobry,

Zaczne od poczatku, jakies twa lata temu pierwszy raz zobaczylem VW busa zbudowanego przez Klaus Dobischa i wymieklem, po jakims czasie poznalem Klausa na wystawie i dostalem od niego instrukcje w prezencie. W tym czasie mialem juz na swoim konce kilka udanych konstrukcji i zbudowany bus jkos nie chcial pasowac do reszty samochodzikow ktore uzbieraly sie na polce (inaczej niz wspanialy Ford Transit Reinharda "Bena" Benneke), przedewszystkim mial nie te kola. Tak jak je kochalem te duze szerokie opony jak bylem dzieciakiem tak ich dzisaj nie lubie... Mam taki maly faible do tych malych kol technica i to wlasnie na nich i zadnych innych mial sie toczyc moj Volkswagen. Mialo to gwarantowac, niejakie wpasowanie do reszty moich samochodow i do Transita.
Druga rzecza ktora postanowilem w swojej wersji zmienic to choroba Adasia ktora tym razem okazala sie uleczalna. Zdrowy minifig siedzi w kabinie! dooklola tych dwoch kryterji (ow?) udalo mi sie zbudowac calkiem przyjemny samochodzik ktory jest nawet bawialny. Najwiekszym problemem byl przod, ktory jakos nie chcial wygladac jak Bulli, zreszta nawet ten Dobischa ma ten problem... Po kilku przymiarkach okazalo sie ze Nos musi byc dosych dlugi Wcisniecie kilku plytek p irzesuniecie Szyby o jedna kropke dalo porzadany efekt i samochodzik rzeczywiscie przypomina to czym ma byc.

Ale na samym Busie nie chcialem poprzestac, zbudowalem sobie wersje z prycza a ze chcialem byc choc troche orginalny upchalem na nie wszelakie duperele ktore potrzebuje hydraulik zaczynajac od przepychaczki , poprzez rury i rurki na samym nowym kiblu konczac... I ta wlasnie wersje pokaze najpierw:

TADA!

Obrazek

I od tylu:

Obrazek

I duperele na pryczy:

Obrazek

Drugi z koleji jest normalnym busem dostawczym, a ze chcialem zeby bylo wesolo ponaklejalem kilka naklejek ktore mialem z zestawow Spongebob.

Obrazek

Obrazek

I ze bylo tak fajnie to zbudowalem Busa w L-draw i pobawilem sie kolorami i zbudowalem tez prototyp wersji z podwojna kabina:

Obrazek


Reszte zdjec, oczywiscie dopiero po cenzurze znajdziecie tutaj:

Bulli (polskiego?;) ) hydraulika:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=234687

Bulli Furgonetka:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=234690

Bulli na kolorowo:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=234692


No, dosyc na dzis. Zdrowia zycze.

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Model jest super, aż kipi snotem. Jest wiernie odwzorowany i co najważniejsze jest okrągły. Moja ocena to 5++/6 ;)

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#3 Post autor: sives1 »

Przepiękny normalnie jak prawdziwy a w tak małej skali BRAVO!!!!

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#4 Post autor: Korn »

Bardzo ale to bardzo ładne ! :D za bardzo nie mam co powiedzieć bo przyczepić sie do czegoś nie da :D. A moze nie co do samego busa, ale bardzo fajnie ci wyszedl kibelek :P. :D
Pozdrawiam.
KoRn

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Piękny model. Cholernie trudne zadanie sobie postawiłeś - i pięknie go wykonałeś. Zachwycam się Twoją pracą na blogu. Najbardziej podoba mi się cała oprawa - paka załadowana szpejami, kubek w kabinie (to jest kubek, prawda?) no i historyjka nawiązująca do wypadku Michaela Jaspera we Frechen - bomba!

PS. Mam tylko wątpliwości co do umieszczenia tematu w "Oddechu Historii". Myślę że jednak "Tu i teraz" byłoby lepsze...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Czesc ciesze sie ze sie wam spodobal, umiescilem Bulika w oddechu historji bo juz raczej nie spotyka sie tych samochodow na ulicach, nawet T2 i T3 to juz przezytki... co robic, czas leci jak z bicza...

A co do kabiny, to rzeczywiscie jest w niej kubek (Belville), termos (chromowany 1x1x2 cylinder plus 1x1 chromowana plytke)i drugie sniadanie (banan, swierzych bulek nie bylo)...

Zdrowko Adam
Ostatnio zmieniony 2007-02-18, 16:35 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Komandosmp

#7 Post autor: Komandosmp »

...a próbowałeś zrobić bez tak mocno pochylonego grilla? Mi kojarzy się on trochę z parowozem. Pomysł z rdzą na błotnikach SUPER!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Jak zwykle bardzo ciekawie i ładnie wykonane konstrukcje.
Misterzumbi pisze:historji
A nie "historii"?

Jak pomieszkasz w Niemczech tyle lat co Misterzumbi, też będziesz się mylił. Odrobiny wyrozumiałości życzę - admin (dmac)
Ostatnio zmieniony 2007-02-19, 09:48 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

A ja sie ciesze sie ze mlody poprawil prawidlowo, a nie jak wiekszosc naszych lokalnych mlodziencow wali byk za bykiem i jeszcze sie pultaja ze nie poprawiaja swoich bo tylko modem maja i im czasu szkoda... :D

A to ze mieszkam za granica to nie znaczy ze mi wolno rzucac bykami, bo jak tak dalej pojdzie i co dziesiec lat bede zmienial kraje to na koncu nie bede potrafil pisac prawidlowo w zadnym jezyku... Jak moja nauczycielka polityki w szkole, pochodzila z Finlandii (ji?) mieszkala w niemczech 10 lat, niemieckiego sie jeszcze nie nauczyla a finski juz zapomniala :D...

Zdrowko Adam
Ostatnio zmieniony 2007-02-19, 11:49 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

VW pierwsza klasa, dobry patent na lusterka wsteczne :ok:

spodobał mi się również kibelek, poproszę fotki od tyłu.
Misterzumbi pisze:Zdrowia zycze.
dziękuję, przyda się....

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

szarikm pisze:poproszę fotki od tyłu
A w galerie klikales? Czy moze nie o ten tyl ci chodzi?

No to Zdrowia Szarku, mi tez sie przyda...

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#12 Post autor: szarikm »

Misterzumbi pisze:A w galerie klikales? Czy moze nie o ten tyl ci chodzi?
aj aj, łajza ze mnie :(

ale zastawia mnie jak wetknąłeś Obrazek do muszli? Muszla i klapa to co to za klocki?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Klapa to to Obrazek a muszla to ten klocek Obrazek a ten kran nie jest wcisniety w muszle, tylko w spluczke.

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Nono... a tutaj, proszę wycieczki, widzimy kolejny model pana Misterzumbiego, który oddaje oryginał tak wiernie że również jest brzydki. Proszę zwrócić uwagę na szczególnie dobrze odwzorowane krągłości, przechyloną maskę no i ten artystyczny nieład na pace. Warto też zwrócić uwagę na tę jakże autentyczną rdzę - która jak mi wiadomo, na plastiku nie występuje.

ODPOWIEDZ