[MOC] Alien Queen

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Alien Queen

#1 Post autor: JAREMA. »

Od zawsze marzyły mi się figurki kolekcjonerskie powstałe na bazie filmowych kreacji, niestety osiągają one astronomiczne ceny więc postanowiłem zbudować taką jaką bym chciał posiadać najbardziej.

Przedstawiam więc "Alien Queen" wg mojej wizji.
Obrazek

Nad modelem pracowałem 5 wieczorów jakiś czas temu, pierwszego powstały obie pary rąk oraz ogon, kolejnego powstały nogi a następnie głowa. Tułów zajął 2 wieczory i wykonałem fotki. W głowie tkwiła mi rada kogoś z forum w całkiem innym temacie żeby ze sprawą się przespać i odstawić MOC na jakiś czas. po ponad miesiącu byłem pewny wszystkiego co chcę zmienić, i tak wczoraj od nowa wykonałem klatkę piersiową oraz "sztylety" na plecach a dziś powstała podstawka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do zbudowania tej figurki użyłem około 50 wydruków z internetu oraz obejrzałem w całości wszystkie części w którym występował obcy, potem jeszcze raz obejrzałem cześć 2 i 4 oraz Aliens vs Predator, przy okazji dowiedziałem się że "królowa" nie została zaprojektowana przez H. R. Gigera, gdyż Cameron poskąpił grosza potrzebując tylko jednej nowej postaci do "Obcy - decydujące starcie"

Obrazek
Obrazek

Niestety wszystkie zebrane grafiki były dość rozbieżne, kolekcjonerskie figurki które zostały wydane to przynajmniej 4 różne wersje "królowej" różniące się bardzo we wspomnianej klatce piersiowej oraz "sztyletami". Co ciekawe powstała też figurka "Alien King" który nie występował w filmie i nie jestem pewien co do tego czy był w komiksach jest jednak na tyle imponujący że być może kiedyś wrócę jeszcze do uniwersum Aliena.

Zależało mi na jak najlepszym zbliżeniu się do "struktury" postaci dlatego też starałem się użyć jak najmniejszych elementów co niestety nie było by możliwe, gdyby nie zeszłoroczny BOP. Oto kilka zdjęć ze szczegółami konstrukcji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cała figurka mierzy około 50cm od pyska po koniec ogona, wszystkie stawy, szyja oraz szczęka są ruchome, przy masie modelu nie było możliwości postawić jej na samych nogach, dlatego też model trzyma się na 1 liftramie trans clear o długości 15 studów, który użyczył mi MW.

Na potrzeby podstawki powstało 5 facehugger'ów w 3 wersjach:

Obrazek

Na koniec podziękowania dla Nisiia, Kubrick, Jahoo, Aurimax, Tajfek, MW i Żbik za znoszenie mojego narzekania i tolerowanie zamęczania fotami, oraz Specjalne dla Heksy za tolerowanie bałaganu od rozpoczęcia do zakończenia projektu. Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania, zdjęcia w większej rozdzielczości na Flickr
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 12:36 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Bardzo ladny model.
Nogi miejscami troche za chude.
Glowa jakas taka malo straszna. :)

Reszta modelu bardzo szczegolowa.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

Łukasz co tu dużo mówić, kolejny raz udowodniłeś że jesteś w ścisłej czołówce arcy mistrzów na tym forum, praca rewelacyjna na pewno odbije się dużym echem nie tylko na polskiej scenie LEGOwej. Nie mogę się doczekać wystawy głównej aby obejrzeć tę pracę na żywo. BRAWO
ps. jak zwykle tradycyjnie już, podstawka przykuła moją uwagę

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

REWELACJA, ale na pewno o tym wiesz ;)
Jak mw pisał, liga światowa. Mam nadzieję, że będzie do zobaczenia na naszych wystawach :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Wszystko super, ciało, ogon, tylko głowa jest bardzo słaba. Zbuduj ją jeszcze raz. Bo szkoda potencjału. Nogi też chyba faktycznie potrzebują trochę dopracowania. Zrób dzień głowy, lub dwa dni głowy i dzień nóg.
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 08:26 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Spektakularny MOC i świetna prezentacja. Czekam tylko jeszcze na jakąś podrasowaną fotkę w stylu Twojego Sapiens.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Kalais »

Bardzo fajnie Ci to wyszło. Extra MOC!

P.S. Mam wrażenie, że mogło by być jeszcze lepiej na samej głowie. Moim zdaniem ten panel z bionicle? na środku wypłaszacza głowę za bardzo. W orginale tam się trochę więcej dzieje. Ale wiadomo, to klocki i nie zawsze wszystko się da wymodelować.

Tak czy siak, mega dobra robota!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Pierwsza fotka jest trochę niefortunna, bo wygląda jakby facehugger wypadał jej... spod ogona.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: MarcinMK »

Piękny jest. Ładne zdjęcia, super Moc.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Bomba, szczególnie ogon. Jedyne co mnie razi to kształt korpusu od góry - jest prostokąt, a naturalniej wyglądałoby chyba gdyby się rozszerzał pośrodku i zwężał z przodu i tyłu.

Jetboy

#11 Post autor: Jetboy »

Rewelacja, ale model z klocków niekoniecznie wyszedł tańszy niż figurka kolekcjonerska :) Tylko że nie można na to tak patrzeć.

Co do poprawek to obczaj sobie elementy z galidora, są tam takie które być może pomogły by z jescze lepszym oddaniem głowy.

Będziesz z tym modelem na jakichś jeszcze wystawach oprócz głównej? Chętnie bym go zobaczył na żywo.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Musiałem sobie wygooglować, co to za stworzenie, więc wg mnie jest przerażający jak w oryginale :) Co do kolekcjonerskich figurek, to znalazłem sklep z takimi podobnymi straszydłami. Myślę, że Twoja praca zaraz obiegnie klockowy świat internetu :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: wallyjarek »

Super!

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Ojek »

RE-WE-LA-CJA!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#15 Post autor: JAREMA. »

Dziękuję za wszystkie opnie, porady biorę sobie do serca, od razu mówię że na głowę nie mam kompletnie żadnego pomysłu, największym jej problemem jest sama górna szczeka która powinna być bardziej ścięta a u mnie jest prawie kula. JAk wspomniał Kalais, panel z bionicle nie do końca pasuje, jednak wewnątrz tego panelu jest trohe klocków które przytrzymują szczękę, wspomnianą"kulę", jest zawias od szyji oraz całośc nasuwa się na koronę.

Jeżeli chodzi o nogi to za chuda jest środkowa sekcja i nad tym trochę myślałem ale nie znalazłem na razie odpowiedniego rozwiązania.

Prostokątny tułów o którym wspomniał sariel, w tylnej części jest wymuszony przez konstrukcje mocowania liftrama, sprawę rozwiązałbym gdyby istniał dłuższy, niestety nawet ten jest trudno dostępny. od strony głowy korpus zwęża się zaraz za ramionami na odcinku szyjnym o około 2 study. Na zdjęciach zasłania to korona.

Na pewno będę jeszcze wprowadzać jakieś poprawki bo nadal kupuję czarne elementy na kolejną figurkę i jak tylko coś sensownego wpadnie mi w łapy będę modyfikować.

Model będzie można obejrzeć na wystawie głównej w Pszczynie oraz w Jordanowie, jeżeli zostanie zaakceptowany to zabiorę go również do "skarbka"

A co do samych figurek kolekcjonerskich to polecam tę stronę: KLIK Niestety cenowo wygląda to tak że muszę zaczać grać w totolotka aby je kupić i mieć gdzie postawić :)

ODPOWIEDZ