[MOC] Jeleń hybryda

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

[MOC] Jeleń hybryda

#1 Post autor: JAREMA. »

Film "Anihilacja" nie wszystkim przypadł do gustu, mnie jednak urzekły przepiękne scenerie i zwierzęco roślinne hybrydy.
Już w trakcie filmu chciałem rzucić się na klocki by stworzyć tego oto "Jelenia", pozwoliłem sobie nie trzymać się żadnych proporcji a stworzyć własną figurkę luźno inspirowaną filmem.

Obrazek

Jelonek mierzy 32cm wysokości i myślę że będzie dobrym kontrastem obok Alien Queen na nadchodzących wystawach.

Obrazek
Obrazek

Na koniec kadr z filmu z pierwowzorem:

Obrazek

Zdjęcia w większej rozdzielczości na FLICKR

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Własnie jestem w trakcie oglądania filmu. Bosko to ci to wyszło, drugiego jelonka do parki proszę :)

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#3 Post autor: nisiia »

Przepiękne.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Co tu dużo napisać, wygląda SUPER! Rogi z dodatkiem różu, są wisienką na torcie :)

R19Cabrio

#5 Post autor: R19Cabrio »

Jelenie ostatnio modne :)

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#6 Post autor: Afick »

MOC jest extra, , ale te jelenie (te ze zdjęcia) mają jakąś zachwianą proporcje .... :)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#7 Post autor: JAREMA. »

Biedrus, nie dam rady drugiego zużyłem całą zielenine na podstawkę więc jej nie rozszerze, Dodatkowo nie mailem pomysłu jak go kolorystycznie poskładać więc poszedłem na łatwiznę i zrobiłem białego, ale zapraszam do współpracy :)

Afick, fakt, były bardzo smukłe ale to nie do końca jelonki.
Polecam film, wspaniała uczta dla oczu. Na początku chciałem zrobić rogi brązowe ale nie mam żadnych klocków z których mógłbym to wykonać.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: mw »

Jestem pod wielkim wrażeniem, śliczną ma tę mordkę - czego się nie złapiesz to arcydzieło :)

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#9 Post autor: DARON »

Rewelacja.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#10 Post autor: Żbik »

Cytując klasyka: "Jelenie gdzieś nad jeziorem sennie ryczały..." ;) Masz talent, Kolego, nie ma co kryć! Mistrz figurek.

Na pierwszy rzut oka szyja wydaje się zbyt długa, bo w realu jeleń aż tak długiej nie ma, ale w porównaniu do zdjęcia jest dobrze.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Dziwna poza tylko, zwłaszcza pierwszy kadr to uwidocznia... Wygląda jakby miał zamiar się załatwić , tak się pochyla do tyłu. Może wyprostować mu przednie nogi?

A tak to bardzo ładne.
Ostatnio zmieniony 2018-03-21, 09:17 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#12 Post autor: bart_ilo »

Jellyeater pisze:Dziwna poza tylko, zwłaszcza pierwszy kadr to uwidocznia... Wygląda jakby miał zamiar się załatwić , tak się pochyla do tyłu. Może wyprostować mu przednie nogi?

A tak to bardzo ładne.
Mi wygląda to na pozycję nasłuchiwania i przygotowania do ucieczki.
Ostatnio zmieniony 2018-03-21, 09:18 przez bart_ilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Taausz »

Film oglądało się spoko nawet w pewnych momentach był straszny (może dlatego, że oglądałem go o 3 w nocy)
Jelenie były bardzo fajne ale krótko widniały na ekranie.Nie mam zastrzeżeń co do wykonanej pracy.Jest estetycznie i dobrze wykonana.
To może teraz misiu hybryda ? "pomósż mi !"
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#14 Post autor: JAREMA. »

Żbik pisze:Na pierwszy rzut oka szyja wydaje się zbyt długa, bo w realu jeleń aż tak długiej nie ma, ale w porównaniu do zdjęcia jest dobrze.
Skróciłem ją o całego bricka, naszukałem się białej systemowej obrotnicy i akurat się jedna znalazła, wygląda dużo lepiej, trzeba było Cie spytać wcześniej dlaczego wygląda tak ułomnie.
Jellyeater pisze:Dziwna poza tylko, zwłaszcza pierwszy kadr to uwidocznia... Wygląda jakby miał zamiar się załatwić , tak się pochyla do tyłu. Może wyprostować mu przednie nogi?
również poprawione, stawy nóg są ruchome. Pozcja została wymuszona przez zaczepienie tylnych kopyt ale również poszło do poprawy i teraz przednie są prawie proste.
bart_ilo pisze:Mi wygląda to na pozycję nasłuchiwania i przygotowania do ucieczki.
Taką chciałem uzyskać a wyszło jak wyszło :)
To może teraz misiu hybryda ? "pomósż mi !"
chyba czas na postać z "Hellblade" bardzo długo siedzi mi w głowie

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#15 Post autor: dmac »

bart_ilo pisze: Mi wygląda to na pozycję nasłuchiwania i przygotowania do ucieczki.
Też tak to odebrałem i podobało mi się, ale skoro jest już poprawione, to pewnie na lepsze ;) .

Bardzo udana praca, Jarema. Pomysł na hybrydę zwierzęco-roślinną zresztą też ciekawy, a Tobie udało się ją świetnie odwzorować. I jakoś nie mam wątpliwości, że "normalnego" jelenia też zbudowałbyś należycie ;) . Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ