[MOC] Dwa MOCe Truckera

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Dwa MOCe Truckera

#1 Post autor: TruckeR »

Witam,
Oto moje pierwsze opublikowane MOCe (bo zbudowanych a nieopublikowanych było i jest tyle, że ho ho..), tylko nie mam sprzętu zeby to wszystko sfotografować. No ale nadzarzyła się okazja - integracja w Krakowie to i fotki się pojawiły, za co bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Szarikm'owi oraz Darkowi Mrozowi.
Modele:
Za pomocą klocków przedstawiłem dwie ciężarówki (ksywka zobowiązuje.. no co, lubię ciężarówki ;) ): Stara 266 oraz dość wiekowego Macka (zbudowany dosć swobodnie.. nie wzorowałem się na jakimś konkretnym modelu). Obydwa mają 10 studów szerokości, więc można uznać to za skalę minifig..na Model Team wydało mi się to nieco zbyt małe.
Zacznijmy od Macka:
Ten MOC powstał przed wakacjami i przechodził wiele, wiele przekształceń. Powstał przez to, ze spodobała mi się ta mała ciężarówka Dmaca i też chciałem mieć taką, tyle że z wystającym nosem. Początkowo miał nawet te same kółka, co tamta, ale wolałem zmienić je na te starsze - bardziej mi się podobają oraz są węższe. W tym okresie bardziej przypominał pojazd z Mad Maxa 2, a więc Macka RB600 (O ile dobrze pamiętam). Potem przebudowałem mu przód - zwęziłem maskę, i parę innych detali, no i przetrwał w niezmienionej postaci aż do dziś. Oto zdjęcie:
http://www.brickshelf.com/gallery/Cieza ... g_4418.jpg
A to link do galerii, zależy kiedy uaktywnią.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=236117
No to teraz Star:
Generalnie nie wiem skąd wziął się na niego pomysł.. Pewnie od ciągłego wertowania "Współczesnych pojazdów terenowych", bo niby z jakiej innej przyczyny..? Wpadłem na pomysł zrobienia kabiny (miałem w myslach praktycznie wszystko - od snotu na froncie po błotniki), więc od niej zacząłem. Po ok. 2 godzinkach miałem ją całą gotową, razem z ukłądem kierowniczym. Paka i tylne zawieszenie powstawały ok. 30 minut, skupiłem się głównie na samej kabinie.
Co w nim ciekawego?
Przód modelu wraz ze zderzakiem zrobiony jest techniką snotową. Przednie koła skręcają się przy użyciu zębatki na dachu. Oprócz niej na górze pojazdu umieściłem dwie okrągłe płytki 2x2, które mają udawać klapy umieszczone w tym miejscu w prawdziwym Starze. Pojazd zakręca bardzo ostro, niemal w miejscu - sam nie wiem jak mi się to udało osiągnąc ;) Samochodzik jest dośc bawialny, pomijając to, że niektóre jego elementy są nietrwałe - np. kabinę można w bardzo prosty sposób urwać bądź zdekompletować ;)
Oto fotka:
http://www.brickshelf.com/gallery/Cieza ... g_4411.jpg
A oto link do galerii, kiedy zostanie udostępniona szerszemu gronu:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=236114

Mam nadzieję, że ciężaróweczki się spodobają. Oraz że wszystko podlinkowałem prawidłowo :)

EDIT: Galeria Macka już udostępniona.

Pozdrawiam
Trucker
Ostatnio zmieniony 2012-12-03, 17:42 przez TruckeR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#2 Post autor: szarikm »

STAR pierwsza klasa, ma tylko jedną wadę: paka trzyma sie kabiny na dwóch plates, spróbuj, tak ja ci mówiłem, wmontować technic brick. Konstrukcja będzie sztywna, a zatem będzie można sobie pojeździć po dywanie :)
Koniecznie domagam się jakiś burt, nie musi być zabudowana paka.

Druga ciężarówka również mi się podoba.

Przed następnymi budowami koniecznie zrób klockom kąpiel.

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Ja się nie znam na ciężarówkach, ale oba opisywane tu modele miałem w rękach i jeździłem nimi po stoliku kawiarnianym :-) więc się wypowiem.

Star, poprzez wyprowadzenie sterowania na górę zyskał sporą zabawowość - chyba wszyscy jeździliśmy nim pomiędzy filiżankami z kawą w trakcie krakowskiego spotkania. Jest nieźle, brakuje wizyty w myjni i nam ile zasoby klockowe pozwalają - pozakrywania studow (no chyba że autor lubi study, to przepraszam)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Tak, bardzo lubię study. Czasem je zakrywam, ale rzadko - zdecydowanie preferuję starą "modę" budowania z LEGO, bez snotów i tego wszystkiego.. Czemu? Bo jakoś nie mam do nich głowy. Poza tym przez to modeliki wyglądają tak jakoś zabawkowo, widać, że to klocki, przez kilkanaście lat przyzwyczaiłem się już tak budować.
Co do mycia to tak, myjnia jest niezbędna, zwłaszcza, że większośc klocków stoi na stole albo na ławie przy oknach, gdzie okropnie się kurzą.. Niedawno czyściłem 8448 (prosta metoda - oblewanie wodą z prysznica i skrobanie szczotką - brud nieźle schodzi a klocki o dziwo się nie rysują) i już się zakurzył z powrotem, bo na gablotki nie mam miejsca ;)
A, jeszcze coś - kojarzy ktoś może jakimi fajnymi dźwigami na podwoziach Stara 266 wozi się krakowskie MPK? Moze zamiast zabudowywania paki w standardowy sposób uda mi się złożyć coś takiego?
Pozdrawiam i dzięki za komentarze
TruckeR
Ostatnio zmieniony 2007-02-24, 20:38 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#5 Post autor: Pietruch »

Bardzo fajne ciężarówki, widać u nich duże podobieństwo do oryginałów. :ok:
Mimo że nie wzorowałeś się na konkretnym modelu. ;)
Jeżeli chodzi o starą szkołę, jestem podobnego zdania.
Jednak czasem trzeba pokombinować ze snotem. :)
Star bardzo miły dla oka, ogólna kolorystyka jest dobrze dobrana.
Aż się prosi o fajną zabudowę, może ta:
http://www.palexkm.xis.katowice.pl/truck/truck35.jpg
Oczywiście przydałaby się duża kąpiel.

Udane projekty :brawo:
Masz coś jeszcze w planach... ?
Ostatnio zmieniony 2007-02-24, 22:54 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Myślałem raczej o czymś takim - http://img256.imageshack.us/img256/849/poj4lt3.jpg (obrazek pokazywany już kiedyś na tym forum) . Muszę go tylko gdzieś dorwać na mieście i porządnie oglądnąć. Co do innych projektów - pewnie że tak! Tylko musze sie zdecydować co budować (pomysłów mam od groma) , oraz wymyślić w jaki sposób odzyskać koła tego typu ;).
Pozdrawiam
TruckeR
Ostatnio zmieniony 2007-02-25, 00:14 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ