[MOC] MAZ 537 - radziecki transporter militarny

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Bardzo ładny, świetne zastosowanie Xerionowych oponek, ale czy przejrzałeś całe forum przed publikacją na okoliczność plagiatu? ;)

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Mateusz92 »

Bardzo, bardzo ładny! Jedyny minus to migacze z przodu powinny być wysunięte bardziej (no trochę mi się nie chcę wierzyć, że nie da się go wysunąć :) ). Koniec o minusie teraz plus - felgi/kołpaki podobają mi się mega mocno!!! Otwieranie klap od silników jest bardzo eleganckie. Nawiasem mówiąc te stare ruskie maszyny (nie tylko ciężarówki, spychacze, lokomotywy i inne też) oceniając je dzisiaj trzeba przyznać, że są okropnie brzydkie, a jednocześnie w tej brzydocie jest tyle piękną - no ślinka cieknie na ich widok.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: SERVATOR »

A-MAZ-ing! czyli genialny jednowyrazowy opis Twojego modelu na TLCB, z którym zgadzam się w całej rozciągłości. Gratulacje!
https://thelegocarblog.com/2018/08/16/a-maz-ing/

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#19 Post autor: dmac »

Mateusz92 pisze:Bardzo, bardzo ładny! (...) trzeba przyznać, że są okropnie brzydkie
No właśnie, nie wiadomo co napisać - powiesz, że ładny, to ktoś pomyśli, że niepodobny do oryginału ;) .
Spróbujmy precyzyjnie: bardzo ładny MODEL ruskiego paskudztwa! :)
Ale faktycznie, aż się prosi o pocisk balistyczny na grzbiecie...
Tak czy owak, brawo!

P.S. Moim zdaniem to są jedyne duże opony LEGO, które wyglądają w miarę realistycznie.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#20 Post autor: noniusz »

eric trax pisze:Na wystawie przechodząc koło niego musiałem wycierać brodę bo ślinka ciekła sama. Czy somsiad robi mnie konkurencję w tym dziale? :D
Wymowny wzrok somsiada obczajającego Twojego nowego MAZzerati 1.9 TDi:
Obrazek
...ja tam wolę mieć kontrolę nad swoim ślinotokiem :)
Corrado pisze:Szkoda tylko, że taka bestia napędzana przez jedną l-ke.
W pierwotnej wersji był XL:
Obrazek
ale ostatecznie na pokłąd trafiła L-ka.
Obawiam się, że z XL-ką model nie byłby bardziej dynamiczny, a jedynie przyczyniłby się do notorycznego mielenia zębatek z12/z12...
Sariel pisze:ale czy przejrzałeś całe forum przed publikacją na okoliczność plagiatu? ;)
9 lat "nazad", chyba wystarczy...? :)
Mateusz92 pisze:minus to migacze z przodu powinny być wysunięte bardziej (no trochę mi się nie chcę wierzyć, że nie da się go wysunąć :) ). Koniec o minusie teraz plus - felgi/kołpaki podobają mi się mega mocno!!!
To fakt, migacze powinny być bardziej "po zewnątrz". Kurde! miałem napisać, że jak tylko pojawi się TEN klocek o szerokości 2 studów to się poprawię, a tymczasem co widzę... [KLIK]. Ok., więc jak pojawi się w kolorze DBG to... :)
A te kołpaki to zupełnie przypadkiem - poznańska oszczędność, chciałem je zrobić z czarnych dish'y 6x6, ale jak zobaczyłem ich cenę to niechcący wykombinowałem z tego co miałem pod ręką.
SERVATOR pisze:A-MAZ-ing! czyli genialny jednowyrazowy opis Twojego modelu na TLCB, z którym zgadzam się w całej rozciągłości. Gratulacje!
https://thelegocarblog.com/2018/08/16/a-maz-ing/
Oooo... to cieszy! Dzięki za info.
dmac pisze:Ale faktycznie, aż się prosi o pocisk balistyczny na grzbiecie... Moim zdaniem to są jedyne duże opony LEGO, które wyglądają w miarę realistycznie.
Czekam na kolejne 8 szt. opon z tegorocznego BOP-a, akurat starczy na MKZT-79221 :)
No gdyby te opony miały jeszcze bardziej przemysłowy bieżnik i były nieco węższe to już w ogóle byłby miód-malina.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: MAZ 537 - radziecki transporter militarny

#21 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:...
W sieci można znaleźć wiele modeli MAZ-a zbudowanych z klocków i chyba najfajniejszy to ten [LINK], jednak zbudowany jest na kołach z Unimoga, jeśli dobrze liczę ma szerokość min. 25 kropek i nie do końca trzyma proporcje
...
Na YT znalazłem małego, ale też fajnego MAZa
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Na YT znalazłem małego, ale też fajnego MAZa
I gdzie on jest?

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: mw »

Bardzo fajny pojazd, mimo że to nie moja bajka podoba mi się dlatego że jest inny od wszystkiego. Nareszcie coś w innym kolorze niż żółty :). BRAWO

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#24 Post autor: noniusz »

mw pisze:Nareszcie coś w innym kolorze niż żółty :)
No były jeszcze czerwone, czarne, aha i jeszcze kompletny misz-masz :)
Cieszę się, że się podoba.

Awatar użytkownika
Diabolique
Posty: 52
Rejestracja: 2016-10-03, 11:05
Lokalizacja: Dęblin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Diabolique »

legosamigos pisze:A może jednak pokusisz się o jakąś naczepę do tego pojazdu? Oczywiście po lekkim przebudowaniu i wzmocnieniu tu i ówdzie np. mocniejszym(i) silnikiem(ami). Aż żal, że taki model zaprezentowałeś jako solówka :) Tak czy inaczej model bardzo mi się podoba
Koniecznie
Załączniki
spintires_maz_537_log_trailer.jpg
spintires_maz_537_log_trailer.jpg (59.28 KiB) Przejrzano 3703 razy

SNIFFERR

#26 Post autor: SNIFFERR »

Piękny model. Zazdroszczę:)

ODPOWIEDZ