[MOC] Młyn

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#16 Post autor: eric trax »

Rzadko wypowiadam się na temat dioram. Nie znam się i tyle. Robię to wtedy kiedy coś mnie urzeknie. Tutaj nie jestem w stanie podać konkretnego przykładu bo całość jest świetna. Nie przez zastosowane techniki ale klimat jaki tworzy. Jak już ktoś wcześniej napisał. Mróz trzaska z tych zdjęć. Brawo :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#17 Post autor: bart »

Dziękuje za wszystkie ciepłe słowa.

Jeśli zaś chodzi o Wasze uwagi to pozwólcie, że odpowiem na każdą bardziej szczegółowo.
dmac pisze:P.S. Wiem, że to oddech historii i elektryczności wtedy nie znali, ale gdybyś jedno z tych drzewek albo budynek udekorował malutkimi, kolorowymi LED-ami i sfotografował w ciemności, byłoby świątecznie jak nie wiem co :) .
Niewątpliwie jest to fajny pomysł. Nie wiem tylko czy dam radę zrobić to na te Święta. Niemniej jednak nie mam zamiaru demontować tej makiety. Aktualnie przebudowuję te drzewa (mam już duże białe liście) więc może jeszcze jest dla mnie jakaś szansa.
Deckard Cain pisze:Aż zimno sie robi na widok tych lekko ubranych minifigów.
Przyznaję, że refleksja przyszła już a późno. Jednak z drugiej strony nie kojarzę (ale nie wykluczam), że w serii średniowiecznej były jakieś futra. Może w wikingach ? Wydaje mi się jednak jak patrzę na to z dystansu, że do tej scenki najlepsze byłoby zrobienie minifigom kubraczków. Może przed jakąś wystawą się jeszcze na to skuszę.
mw pisze:brakuje jeszcze Gwiazdora (św Mikołaja) na kominie :)
Wtedy przejdziemy już całkiem w klimat świąteczny. Może jak będę robił oświetlenie drzewek. Akurat figurkę Mikołaja gdzieś mam więc to jest możliwe do wykonania.
Jellyeater pisze:Flicr ma teraz ograniczenie do 1000 zdjęć, więc nie warto tyle tego pakować. Zwłaszcza, że po tylu zdjęciach nadal nie wiem jak ta praca do końca wygląda, ani tym bardziej które zdjęcie jest główne.
Do tysiąca mam jeszcze daleko więc tym się nie będę przejmował. Jeśli zaś chodzi o drugą Twoją uwagę postaram się jakoś uwypuklić to przy następnej prezentacji.
Mestari pisze:Nie udało mi się znaleźć tych odnoszeń do innych MOCów. Ktoś coś może? ;)
Jeszcze chwilę potrzymam Was w niepewności i ewentualnie wyedytuję posta - podam nicki :)
DonBolano pisze:Jako amator fotografii zwróciłem uwagę na mocno pogniecione tło. Pomyśl o tym następnym razem.
No właśnie pomyślałem. Choć oczywiście rozumiem, że nie wszystkim może się to podobać. Tło jest takie bo to miało dodawać surowości. Poza tym miałem wrażenie, że na takim gładkim tle MOC staje się zbiorem plamek kolorów.
R19Cabrio pisze:Jedynie za jaskrawo rzucają się w oczy żółte i niebieskie kropki na bokach. Małe punkty, a odciągają wzrok od głównej konstrukcji. Widziałbym tam kropki LBG lub wszędzie Round Tile 2x2 LBG. Żółte łapki i główki w ludzikach nie przeszkadzają, żeby nie było oburzenia że mnie żółty kolor gryzie. Lepsza połowa pyta czy bez rękawiczek im nie jest zimno? Czyli może wstawić im łapki Reddish Brown?
Też miałem z tym niezły dylemat. Próbowałem z tym LBG w kilku kombinacjach i końcowy efekt mnie nie zadowalał (wyglądało według mnie dużo gorzej). Myślę że wiem co by mi tam pasowało najbardziej ale nie mam takiego koloru. Co do łapek masz rację. Jakoś to przeoczyłem.
Szygalew pisze:Piękne. Sam zresztą wiesz. :) Nie chciałbyś dodać trochę śniegu nad drzwiami do wyższej części budynku (ostatnie zdjęcie), i trochę "odśnieżyć" przy tych drzwiach?.
Świetny pomysł. Pewnie wprowadzę tą modyfikację.
eric trax pisze:Rzadko wypowiadam się na temat dioram. Nie znam się i tyle. Robię to wtedy kiedy coś mnie urzeknie. Tutaj nie jestem w stanie podać konkretnego przykładu bo całość jest świetna. Nie przez zastosowane techniki ale klimat jaki tworzy. Jak już ktoś wcześniej napisał. Mróz trzaska z tych zdjęć. Brawo :)
Naprawdę się starałem więc cieszę się, że budowla się podoba. Ja osobiście jestem dość samokrytyczny (stąd między innymi tak długie przerwy między MOCami), a i tak nie udaje mi się uniknąć pewnych przeoczeń, na które zwracacie mi uwagę w komentarzach więc tym bardziej jest mi miło, że całe to cyzelowanie nie poszło na marne.

ODPOWIEDZ