[MOC] Strażnica Szoguna

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Strażnica Szoguna

#1 Post autor: Sirius »

Kolejny, najprawdopodobniej już ostatni, mój MOC na tegoroczny Colossal Castle Contest. Tym razem praca w kategorii Classic Castle, gdzie zadaniem było stworzenie MOCa w stylu ulubionej serii.

Na początku planowałem zbudować coś w stylu Royal Knights. Kareta 6044 King's Carriage była jednym z moich pierwszych zestawów, a na oglądaniu w katalogach 6090: Royal Knight's Castle spędziłem długie godziny. Do tej pory zresztą uważam, że seria z rycerzami z lwim herbem to jedna z lepszych rzeczy, jaka pojawiła się w ramach Castle. Ostatecznie jednak wybór padł na kilka lat starszą (1998 r.) i do tego mocno nietypową jak na Castle serię Ninja. Zestawy przenoszą nas do odległej Japonii i to nie wprost do średniowiecza, ale w trochę późniejszy okres, o czym świadczą chociażby będące powszechnie w użyciu muszkiety i armaty. Okres wydawania tej serii przypadł też chyba akurat na okres mojej najbardziej intensywnej zabawy klockami Lego, stąd mam z tej serii stosunkowo dużo zestawów (według Brickseta wypuszczono ich łącznie aż 29).

Obrazek

Obrazek

W oryginalnej serii Ninja nie brakowało charakterystycznych elementów i starałem się zmieścić ich jak najwięcej podczas budowania MOCa. Stąd strażnica umieszczona jest na grubej podstawce, dolna partia murów ma przypominać kamienną konstrukcję, a do wnętrza prowadzą wrota z charakterystycznymi trzema poziomymi rzędami studów i zawieszonymi na nich flagami. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem konstrukcji są jednak czarne daszki o orientalnym kształcie, odbiegają one od tego co można zobaczyć w prawdziwych japońskich twierdzach, jednak postanowiłem trzymać się raczej ich legowego wyglądu, a nie rzeczywistego. Tak samo w przypadku kształtu całej konstrukcji. Prawdziwe zamki są raczej przysadziste, a w zestawach kondygnacje wież opierały się na kolumnach, pomiędzy którymi było sporo miejsca na wstawianie ludzików. Stąd też u mnie drugie piętro jest "otwarte". Zastanawiałem się co tam wstawić żeby nie było zbyt pusto. Według legowej logiki powinien być tam wyeksponowany jakiś kryształ, ja jednak postawiłem na stanowisko sokolnika. Początkowo planowałem żeby była to wieża sygnalizacyjna, ale palenie ogniska pod dachem nie było by raczej zbyt rozsądne, strażnikom piętro wyżej było by zbyt gorąco ;) Do kompletu dodałem jeszcze pochodzące z zestawów słupki z travisami, flagi, liany, rybie rzeźby i oczywiście figurki. Szogun wraz ze swoimi samurajami/żołnierzami i szarym ninją broni strażnicy przed atakiem bandytów i złych czarnych ninja.

Podziękowania za Jetboy'a za obróbkę zdjęć i Wesołych Świąt wszystkim!

Dla tych, którzy przegapili serię Ninja, zdjęcia setów, na których się wzorowałem:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Jest klimat, jest rozpoznawalność . Udało Ci się bardzo dobrze uchwycić stare zestawy, o tym 6083 pomyślałem od razu, jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie MOC-a, zanim jeszcze przypomniałeś jego numer.

Dobra robota :).
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Michu_666
Posty: 41
Rejestracja: 2012-04-11, 07:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Michu_666 »

Nie dalej niż wczoraj oglądałem z Narzeczoną katalogi z lat 1999-2001 i zachwycałem się tą serią. Super podobieństwo i klimat.

Pyrrus
Posty: 13
Rejestracja: 2018-02-23, 23:27
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Pyrrus »

Ja też mam ogromny sentyment do zestawów System, szczególnie Ninja i Johnny Thunder. Projekt świetny, szczególną moją uwagę zwrócił bruk z "murków".

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Jak powiało nostalgią :D pamiętam jak jarałem się tą serią przeglądając zestawy za dzieciaka. Czuć ten klimat w Twoim mocu. Zastanawia mnie tylko użycie tego białego koloru. Nie uważasz, że lepiej pasował by jasno szary?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#6 Post autor: JAREMA. »

Wow, świetnie wyszła ta wieża. Zdecydowanie lepszy wybór niż klasyczna seria zamkowa, jest klimat w tym mocu a wieża zachwyca detalami. Daj znać jak poszło w konkursie :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

eric trax pisze:pamiętam jak jarałem się tą serią przeglądając zestawy za dzieciaka
Ech, młodość ;) . Ja byłem za stary, żeby się jarać tą serią - choć może to nie kwestia wieku, bo najstarszym Classic Castle też się nie jarałem - ale to mi wcale nie przeszkadza w obiektywnej ocenie tej budowli: jest świetna! Podobają mi się proporcje, rozwiązania techniczne (np. wiązania połaci dachu - bardzo dalekowschodnie!), detale (choćby zieleń) a nawet brukowana uliczka i kształt podstawy.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#8 Post autor: Deckard Cain »

Tak jak pisali poprzednicy klimat uchwycony idealnie, jak również wzbogacenie stylu budowli przy zachowanym kanonie.
Stanowisko sokolnicze tez fajnie komponuje sie z resztą. a czy nie myślałeś żeby zrobić wnętrze dolnych partii budowli?
Czarnych ninja chyba czeka przykra niespodzianka :)
Ostatni z Horadrimów

pemkidron
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-29, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: pemkidron »

Winszuję za odwołanie się do 6083+6093 oraz do całej, trochę już zapomnianej, serii Ninja.
Raczej zbieram zestawy i je kompletuję. Serie: Ninja (98-99), Adventurers, Res-Q, System, City, Creator 3in1 + Expert, Classic.

ODPOWIEDZ