[MOC] New Holland TM140 + Claas Quadrant 2200 RC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#16 Post autor: Atros »

Masz dobre założenie, żeby szukać maszyny którą da się odwzorować z klocków. To potem znacznie ułatwia i oszczędza sporo frustracji na te kanciaste klocki.
I w tym przypadku świetnie zbudowałeś traktor i prasę. Kolory ciekawe. Wszystko tam mamy, nawet koła białe i czerwone a mimo to jakoś pasuje do siebie.

Jak pisałeś o inspiracji GBC myślałem, że prasa będzie jednak bardziej efektowna, że coś będzie zbierała, rozczepiała klocki albo te snopki będą w obiegu zamkniętym. A tu w sumie niewiele się dzieje.

Czekam zatem na nowy model
eric trax pisze:w pełni funkcjonalny
:)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#17 Post autor: Waler »

Powodzenia ze zbieraniem groszków z ziemi ^^. Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża. Poza tym gąsienice w taśmociągu przy zgięciu tworzyły taką dziurę, że te groszki wpadały do mechanizmu, blokowały go i tym podobne historie. U mnie może i z grubą przesadą ale roundbricki 2x2 zrobiły robotę. Myślę, że roundbricki 1x1 są do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#18 Post autor: Żbik »

Mi też się podoba. Na miniaturach wygląda jak prawdziwy :) Pewnie będzie się dobrze sprzedawał. Szkoda, że LEGO tak długo każe czekać na mniejsze jodełki...
Fajna jest ta modułowość prasy. Moim zdaniem schodki w limonce można by chyba ciut lepiej załatać. Ale jak mawiał kierownik schroniska: pierwsze koty za płoty! ;)

Trzymam kciuki za głosowanie na MOC marca :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#19 Post autor: eric trax »

Atros pisze:Masz dobre założenie, żeby szukać maszyny którą da się odwzorować z klocków. To potem znacznie ułatwia i oszczędza sporo frustracji na te kanciaste klocki.
Jak to się mówi "życie mnie tego nauczyło" :D
Atros pisze: Jak pisałeś o inspiracji GBC myślałem, że prasa będzie jednak bardziej efektowna, że coś będzie zbierała, rozczepiała klocki albo te snopki będą w obiegu zamkniętym. A tu w sumie niewiele się dzieje.
Faktycznie może trochę na wyrost napisałem. Niestety z racji umieszczenia wielu detali i otwieranych pokryw nie było miejsca na większe wodotryski. Ciężko żeby snopki krążyły w obiegu zamkniętym bo oryginał wypluwa je i zostawia.
Atros pisze:Czekam zatem na nowy model
eric trax pisze:w pełni funkcjonalny
:)
Tutaj będzie już znacznie więcej finezji. Zakładając że uda mi się zrealizować to czego nie udało w Holmerze :)

Waler pisze:Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża.
Ja mam pewien pomysł. Co prawda jeszcze nine testowany ale jak będę miał dwa dni wolnego czasu z pewnością to sprawdzę
Żbik pisze:Trzymam kciuki za głosowanie na MOC marca :)
Przyda się bo konkurancja Castlowa w tym miesiącu jest bardzo silna :)
Ostatnio zmieniony 2019-03-27, 07:57 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#20 Post autor: CamelXP »

eric trax pisze:Waler napisał/a:
Ja nie wykombinowałem sensownego mechanizmu na zbieranie roundtile czy roundplateów z podłoża.

Ja mam pewien pomysł.
Mi tylko to przychodzi do głowy:

Obrazek
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

Jellyeater pisze:Cytat:
Coraz częściej odnoszę wrażenie, że niezależnie od tego jakie zestawisz kolory, model będzie wyglądał dobrze o ile użyte kolory będą jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Bo pierwowzór projektuje nawet pewnie kilku stylistów? :-)
Stylista gwoli ścisłości to od wizerunku osób jest ;) Tutaj pierw do akcji wkracza projektant (inżynier związany z wzornictwem przemysłowym), a dalej pracę przejmują konstruktorzy i zaczyna się długa i kręta droga swoich racji, kompromisów itd. bo niestety co łatwe, piękne i proste wygląda na szkicu/modelu 3D niestety nie może znaleźć się w realnym produkcie np. ze względu na proces wytwarzania, właściwości mechaniczne i wytrzymałościowe oraz to co wewnątrz maszyny się znajduje. Stąd też niejednokrotnie wszelkie koncepty maszyn i pojazdów wyglądają tak a nie inaczej w porównaniu do finalnego produktu ;)

Ale w sumie nie po to tu przyszedłem ;) Miałem okazję zobaczyć jak w środku mechanicznie ciągnik jest upchany i no naprawdę zgrabnie to zrobiłeś, pomysłowo, dzięki czemu na wygląd i szczegóły znalazło się miejsce :) No i plusik za pokazanie działających mechanizmów w prasie :)
Pozdrawiam :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#22 Post autor: Jellyeater »

https://encyklopedia.pwn.pl/encyklopedia/nadwozie.html

Wyszukaj słowo stylista na tej stronie. :-) Może i projektant, ale nie wiem czy projektant dobiera kolorki.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#23 Post autor: JAREMA. »

Super model, filmik obejrzałem kilka razy i czekam z niecierpliwością na wystawę, przyczepkę obejrzę z każdej strony :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#24 Post autor: Biedrus »

Jak zawsze, poziom klasy światowej. Piękny MOC.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#25 Post autor: eric trax »

W sumie nie dodałem dla porównania fotki na oponach playmobil, które były wynikiem bardzo długich poszukiwań i w zasadzie to od ich dopasowania rozpoczęła się budowa modelu.

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#26 Post autor: JAREMA. »

eric trax pisze:W sumie nie dodałem dla porównania fotki na oponach playmobil
a jak Ci sie lego zarazi ? myślałeś o tym dopuszczając się bluźnierstwa ;)
Ostatnio zmieniony 2019-03-29, 08:06 przez JAREMA., łącznie zmieniany 1 raz.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#27 Post autor: Tranzystor »

Bardzo ładny model i z instrukcją, więc YouTubowi "instruction plz" będą zachwyceni.

Dobrze, że zrezygnowałeś z tych opon, bo na legowych wygląda zdecydowanie lepiej.

SNIFFERR

#28 Post autor: SNIFFERR »

No nie podzielam zdania dotyczącego opon. Uważam, że od playmobil pasują lepiej. Ale wybór z różnych powodów padł na te ostatnie.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#29 Post autor: Waler »

CamelXP pisze:Mi tylko to przychodzi do głowy:
No to właśnie te szczotki wykorzystałem u siebie w kombajnie:
http://www.brickshelf.com/gallery/waler ... c_0295.jpg

Napęd realizowany poprzez wsadzenie z jednej strony szczotki (tej ciaśniejszej, bo druga strona jest luźniejsza i ośka się obraca swobodnie) axla 3 ze stopem i studem, w środek studa i szczotki bar a na niego nasunięty wąż pneumatyczny starego typu (cieńsze ścianki pasuje ideolo) i po środku pin bo złączone dwie razem są mniejsze niż 4 study i by się przesuwały. Przy bardzo dużym momencie szczotki się poślizgną ale dawało u mnie to radę w zupełności.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#30 Post autor: eric trax »

Tranzystor pisze:Bardzo ładny model i z instrukcją, więc YouTubowi "instruction plz" będą zachwyceni.
No właśnie nie są, bo teraz mam zalew pytań o instrukcję do lexiona, której tworzenie jest kompletnie nieopłacalne, tylko komu to wytłumaczysz :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ