[MOC] TIE Interceptor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] TIE Interceptor

#1 Post autor: Fuku »

Prezentuję model imperialnego myśliwca TIE Interceptor, nad którym ostatnio pracowałem. Model powstał ponad rok temu, jednak ostatnio próbowałem go dopracować i prawdopodobnie udało mi się osiągnąć najlepsze odwzorowanie tego pojazdu z klocków. Z tego, co widziałem, nikt do tej pory nie zbudował jego skrzydeł pod dobrym kątem, zwykle jest stosowany skos 1x3, bardziej odpowiedni byłby 1x2. Lączenie skrzydeł z kokpitem mogłoby być bardziej dopracowane, ale to kwestia stabilności. W mam nadzieję bliskiej przyszłości, planuję zastąpić skosy 1x2 z tyłu skrzydeł na ich większą wersję, jednak jak na razie nie wyszła w odpowiednim kolorze (część 48205). Pozwoliłoby to wyeliminować "schodki" na spodzie skrzydeł z tyłu. Niestety nie miałem pomysłu na zrobienie wylotu silnika z otworem, a ten talerz ze Scali mi tu bardzo pasuje kształtem.

Galeria: https://flic.kr/s/aHsmHLjFC1

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 18:09 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: TIE Interceptor

#2 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze:prawdopodobnie udało mi się osiągnąć najlepsze odwzorowanie tego pojazdu z klocków.
+10 punktów za skromność
Fuku pisze:Z tego, co widziałem, nikt do tej pory nie zbudował jego skrzydeł pod dobrym kątem, zwykle jest stosowany skos 1x3, bardziej odpowiedni byłby 1x2.
Z tego co widzę, sam stosujesz 1x3.
http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php? ... nterceptor
http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php? ... nterceptor
Jak widać, już ktoś kiedyś to zrobił i to nie pierwszy raz. Jeracowi nawet udało się zrobić wykończenia spodnich części skrzydeł, czego Twojemu modelowi brakuje.
Model dobry, ale opis jakiś podejrzanie podniosły. Może pisanie postów 4 minuty po północy nie jest najlepszym pomysłem i warto rano jeszcze raz przeredagować tekst? ;)
Jak już kiedyś mówiłem, masz bardzo hmmm, ciekawy styl budowania, taki idealnie pomiędzy modelami hiperdokładnymi a zestawami sprzedawanymi w sklepach. TIE wyszedł dobrze, jedyne co mi się nie podoba to silniki jonowe z tyłu, co do reszty się nie wypowiem, bo zdjęcia robione są z ,,bezpiecznej" odległości.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Masz rację, być może przesadzam ale napisałem "prawdopodobnie". Jednym z powodow dla ktoych tak napisałem bylo lekkie sprowokowanie do dyskusji, przyjrzenia sie zdjęciom oryginalu itp, ludzie czesto postrzegaja modele przez pryzmat zestawow lub slabych ale znanych mocow (np rebel builder). Jednak nie masz racji co do skosów, przyjrzyj się. To stare skosy stosowane w samolotach z lat 90. Ich kat to właśnie 1x2. I napisałem tak głównie właśnie dlatego, że nie widziałem do tej pory żeby ktoś oddal poprawnie kształt skrzydeł, a to jeden z istotniejszych kształtów w tym modelu. Mało kto też robi dobre działka. TIE Jeraca sa prawie perfekcyjne ale w przypadku Inteceptora nawet on nie zrobił skrzydeł z dobrym kątem. Dyskusyjna też jest kwestia wielości kokpitu, bo biorąc jako punkt odniesienia szybkę, kokpitowi raczej bliżej do średnicy 9 a nie 8 studow. No i figurka ma więcej miejsca;P Co do skrzydeł, minusem jest brak wykończenia spodu, to prawda, jednak moim zdaniem skrzydła zrobione snotem sprawiają wrażenie zbyt grubych, w tym wypadku bardziej czuć ich smuklosc. Zastanawiałem się tylko czy nie zrobić ich całych ze studami lub gdzie się da dac płytki 1x1, bo jak się przyjrzeć to faktura skrzydeł to takie jakby pikowane kwadraciki
Ostatnio zmieniony 2019-06-03, 11:17 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#4 Post autor: Falcrum »

Szanuję Cię za podejście do problemu i całkowicie się zgadzam, że takie MOCe popularnych youtuberów są raczej kiepskie i nie są żadnym wzorem do naśladowania.
Co do kątów jednak różnice są niewielkie - tangens kąta ostrego Twojego skrzydła to 0.29, a u Jeraca jest to 0.27, czyli różnica jest niedostrzegalna. Ale jak mówiłem, brawo za alternatywne rozwiązanie.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Fuku »

Różnica jest właśnie duża, uważasz że w modelowaniu różnica między 1x2 i 1x3 jest niedostrzegalna czy źle odczytałes któryś że skosów? Moim zdaniem jest istotna, a u Jeraca ten kat jest jeszcze większy. Może napisałem coś źle bo nie do końca umiem posługiwać się technicznym "legowym". Skosy postrzegam jako trójkąty prostokątne. Pisząc 1x2 mam na myśli stosunek przyprostokatnych. Więc u mnie jest to 1x2, a u Jeraca okolo 1x3,3 przez zastosowane slopy o wysokości 3 brickow. Czyli tangensy wynoszą 0,5 i około 0,3. Jakby dal slopy o wysokości 2 brickow - wtedy byłoby idealnie
Ostatnio zmieniony 2019-06-03, 11:49 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#6 Post autor: Falcrum »

Dobra, patrzyliśmy na złą część skrzydeł - te tangensy które podałem dotyczą przednich, nie tylnych części. W takim razie mamy 0l5 u Ciebie oraz 0.41 u Jeraca, więc tutaj rzeczywiście masz rację.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Jak dla mnie to nadal mówimy o innych częściach skrzydeł, bo ja mam na myśli cały czas przednią część xD

Dla jasności, ja użyłem:
Obrazek

Przyprostokątne:

3 x 7 studa

erac:
Obrazek

Przyprostokątne: 1 x 3,3 studa

Wg mnie te stare skosy idealnie oddają właściwy skos, lepiej niż 1 x 2 idużo lepiej niż 1 x 3, a jak już wybierać między tymi dwoma, to 1 x 2 jest bardziej odpowiednie
Ostatnio zmieniony 2019-06-03, 16:46 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: mw »

Model bardzo ładny, podoba mi się i chętnie postawił bym sobie go na półce - ale skromny to ty nie jesteś - trzeba przyznać hehe

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jellyeater »

Mógłby się Jerac wypowiedzieć. Bo mnie się podoba. Może nie powoduje opadu szczęki, bo jest lekki przesyt SW, ale jest bardzo ładny.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: barneius »

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli porównać modele w Pszczynie. Jakiś czas temu zmodyfikowałem w swoim tylne części górnych i dolnych paneli właśnie przy użyciu klinów ze skosem 1x2. Tak jak piszesz (i pisałeś wcześniej) to chyba najlepsza opcja przy tej technice. Twój model mi się podoba, choć preferuję bardziej, nazwijmy to, klasyczne modelowanie. Wielkość kulki bardzo fajnie dobrana do wielkości szyby no i konsekwencją tego większe niż w większości publikowanych modeli panele. Ciekawy jestem jak się prezentuje na żywo w takiej skali. Jedyne co mi ewidentnie nie pasuje to szary pasek z tyłu środkowych paneli na szerokość 2 studów.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Fuku »

Wielkość paneli jest bardziej uzależniona od użytych z przodu skosów 3x7. Możliwe, że jest przesyt, modele Jeraca wyznaczyły pewien standard i patrząc na nie z daleka, wyglądają jak oryginały, nie modele z lego, realistycznie. Tak jest, ale nie w przypadku Interceptora, jakbym nie patrzył, coś jest nie tak. I po długim studiowaniu różnych źródeł, uznałem, że to wina kąta z przodu paneli, który chyba w każdym MOCu jest nie taki jak trzeba. Wpiszcie w google TIE interceptor i popatrzcie, żeby wiedzieć o czym mówię. Nie twierdzę, że mój model jest idealny, ale patrząc z daleka widzę ten kształt, jaki powinien być. Stąd stwierdzenie, że być może osiągnąłem najlepsze do tej pory odwzorowanie TIE Interceptora. Ktoś weźmie model Jeraca i zamieni bricki 1x3 na 1x2, wtedy to już może być kwestia dyskusyjna, ale jak na razie wydaje mi się, że mogę mieć rację. Co do szarego paska, mi się właśnie podoba, ale to już subiektywne odczucie i racja, że trochę nie pasuje, pomyślę jeszcze nad tym elementem. Mam jeszcze kilka pomysłów, ale niestety brak części i funduszy mnie ogranicza. Najczęściej buduję w głowie ;P
Ostatnio zmieniony 2019-06-10, 21:27 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#12 Post autor: Jetboy »

Jellyeater pisze:Mógłby się Jerac wypowiedzieć. Bo mnie się podoba. Może nie powoduje opadu szczęki, bo jest lekki przesyt SW, ale jest bardzo ładny.
Jerac tu nie zagląda. Żeby z nim pogadać trzeba by zajrzeć na Zbudujmy.to a najlepiej wpaść na slacka: https://wafol.slack.com

@fuku btw. Skosy to slope'y, To o czym mówisz to "wedge" stąd tyle nieporozumień na początku. No i rozmiaru nie określamy proporcjami ramion trójkąta prostokątnego tylko wielkością części. Czyli w afolskiej nomenklaturze nie jest to skos 7x3 tylko wedge 8x4.

Model fjny. Ale za bardzo mam przesyt cos-figterami żeby naprawdę docenić.
Ostatnio zmieniony 2019-06-12, 07:40 przez Jetboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

Model fajny, dobra robota.
Co to za stronka ?

Jetboy

#14 Post autor: Jetboy »

Biedrus pisze:Model fajny, dobra robota.
Co to za stronka ?
Slack to komunikator. Wafol to kanał warszawskich AFOLi, ale każdy afol jest mile widziany.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Fuku »

Dzięki, na razie nie skorzystam, ale jak się przeprowadzę do Warszawy za parę miesięcy, wtedy chętnie. Temat jest też na ZT, ale przeszedł zupełnie bez echa, a co do tego kąta skrzydeł, to Jerac pisał o tym w temacie TIE Barneiusa bodajże

EDIT:

Hej, tak jak w przypadku myśliwca TIE, podmieniłem zdjęcia na które niektórzy narzekali na zdjęcia lepszej jakości, na których widać wszystkie szczegóły

Galeria: https://flic.kr/s/aHsmHLjFC1

ODPOWIEDZ