[MOC] Mały parking

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

[MOC] Mały parking

#1 Post autor: --pg-- »

W roku 2019 plan miasta Klocki-Zdrój nakreślony przez Mestariego przewidywał istnienie dużego i małego parkingu. Duży, znajdujący się na tyłach Muzeum Dinozaurów, zbudował szybko Biedrus – autor tego muzeum, do małego przez kolejne parę miesięcy nikt się nie zgłaszał, więc w końcu go wziąłem, skoro leżał na tyłach mojego budynku. W trakcie zgłoszenia zastanawiałem się, czy nie zrobić czegoś na kształt skweru Judah w Krakowie, czyli bud i trucków z jedzeniem. Na wystawę przywiozłem kompromisową wersję między parkingiem a fastfoodowym zakątkiem.
Obrazek
Na wystawie parking nie był zbyt mocno eksponowany, chował się za kamienicą spidera44, moim Travis Club i jednorodzinnym domem melera. Ponadto, wersja pokazana na wystawie mogła rodzić skojarzenia ze współczesnym miastem Prypeć, bo nie umieściłem w przygotowanej przestrzeni publicznej żadnego ludzika. Podczas krótkiej sesji fotograficznej nadrobiłem zaległości, wyciągając wszystkich z dyskoteki i rozstawiając na przygotowanym terenie.
Obrazek Obrazek
Obrazek
W ramach budowy dołożyłem sobie trochę emocji, ponieważ zapamiętałem błędnie, że pszczyńska wystawa odbywa się pod koniec lipca, a nie czerwca. Porządkowanie zbudowanych MOC-y (m.in. zmianę koloru obudowy w wentylatorze) oraz budowę parkingu zacząłem niecałe dwa tygodnie przed wystawą, z czego parking zostawiłem na sam koniec i jego budowa zajęła około trzy doby, mniej więcej od 24 do 26 czerwca. W związku z tym zamówienie wysyłkowe jakichkolwiek klocków nie miało sensu i musiałem posiłkować się własną kolekcją klocków systemowych oraz tym, co znalazłem w pewnym krakowskim sklepie stacjonarnym z klockami na sztuki. Z ekspresowego czasu wykonania wynika również niewielka liczba stoisk z jedzeniem. Brak zwykłych ciemnoszarych tile’ów spowodował rozmieszczenie studów ułożonych równo na wszystkich miejscach parkingowych.

Aż tyle i tylko tyle mam o tym parkingu do opowiedzenia, a skoro na forum dokumentuję wszystkie ukończone MOC-e, popełniam taki wpis.
Ostatnio zmieniony 2019-07-08, 15:07 przez --pg--, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Mestari »

Tak się właśnie zastanawiałem skąd pomysł na ten tile 2x2 ze studem po środku.
Dla mnie najważniejsze, że spełnił znakomicie swoje zadanie. Z daleka wyróżniało się miejsce dla inwalidów i podział na miejsca. Mi się podoba :) Stojak na rowery lepszy niż nasze w rzeczywistości ;) taki holenderski.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: mw »

MOCyk wygląda fajnie bardzo klockowo i bawialnie - lekka odmiana od twoich super skomplikowanych dzieł :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#4 Post autor: Biedrus »

Parking fajnie się prezentował na wystawie. Udana praca :)

ODPOWIEDZ