[MOC] Kultowy Żuk, od razu kilka typów =)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Fuku »

Ładny model, ale moim zdaniem można by go jeszcze dopieścić. Brak oddania tego szczegółu pod szybą o którym wyżej pisano jest dużym minusem, a nawet danie tam po prostu plejta wiele by dało w odbiorze wizualnym. To jednen z takoch charakterystycznych elementów definiujących model. No i dach jest płaski, oryginał ma takie zaokrąglenia po bokach, może lepiej by się nadał ten typowy dach z city 4x6? To już mniejszy minus i możliwe, że taka opcja jest jednak najbardziej odpowiednia w tej skali. Jeszcze jedno, te tile po bokach dałbym krótsze tak by przerwy między nimi imitowały drzwi, taka zmiana kosmetyczna a raczej by nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie
Ostatnio zmieniony 2019-07-29, 09:50 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Nie przejmuj się uwagami Jellyeatera. Wg mnie wyszły naprawdę super. Dobrze jakbyś zrobił wspólne zdjęcie wszystkich Żuczków obok siebie. Zamiast karetki mogłeś zrobić wóz milicyjny, czyli MO. Na tym zdjęciu załogant z lewej strony kogoś mi przypomina :D a mina chorego na noszach bezcenna ;) Czy mi się wydaje czy faktycznie w karetce jest krzywy dach?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#18 Post autor: DawKub1922 »

Dziękuję Koledzy, za wyrażenie swoich opinii =)
Fuku pisze:Ładny model, ale moim zdaniem można by go jeszcze dopieścić.[...]
Brak skosu pod szybą to zabieg celowy z dwóch powodów. Po 1. chciałem aby mój model pasował wysokością do chyba Nam wszystkim dobrze znanego modelu Nyski autorstwa Kolegi Karwika, a po 2. ja osobiście nie jestem zwolennikiem "dziur", "szczelin" w modelach, czyli w efekcie samych słupków. Założyłem, że mój model będzie miał przednią i inne szyby, i w ogólnym rozrachunku, musiałem tradycyjnie iść na kompromis. Budując tak, aby model nie wyglądał jakby stał na szczudłach.
Być może zastosowanie Twoich rad, spowodowałoby że model stałby się ładniejszy jednak obawiam się, że musiałbym go zbudować całkowicie od nowa i inaczej, niż ten który mam teraz...
legosamigos pisze:Nie przejmuj się uwagami Jellyeatera. Wg mnie wyszły naprawdę super.[...]
Fotki są =)
Obrazek Obrazek

Co do dachu sanitarki, to ta płytka jest "lekko ciachnięta" ale i aparat zrobił swoje. Owszem nie wygląda to ładnie, ale zorientowałem się już po publikacji i tak zostało =/ Zgodnie z radą, powstanie jeszcze wersja milicyjna, tak dla kompletu, zwłaszcza że kalki już czekają.

Jeszcze raz dzięki!
POZdrawiam
#NSNP

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: Fuku »

DawKub1922 pisze:Dziękuję Koledzy, za wyrażenie swoich opinii =)
Fuku pisze:Ładny model, ale moim zdaniem można by go jeszcze dopieścić.[...]
Brak skosu pod szybą to zabieg celowy z dwóch powodów. Po 1. chciałem aby mój model pasował wysokością do chyba Nam wszystkim dobrze znanego modelu Nyski autorstwa Kolegi Karwika, a po 2. ja osobiście nie jestem zwolennikiem "dziur", "szczelin" w modelach, czyli w efekcie samych słupków. Założyłem, że mój model będzie miał przednią i inne szyby, i w ogólnym rozrachunku, musiałem tradycyjnie iść na kompromis. Budując tak, aby model nie wyglądał jakby stał na szczudłach.
Być może zastosowanie Twoich rad, spowodowałoby że model stałby się ładniejszy jednak obawiam się, że musiałbym go zbudować całkowicie od nowa i inaczej, niż ten który mam teraz...

Nie chodzi o sam skos tylko o samo to podwyższenie, w tej skali nie musiałby to być skos, po prostu danie pod szybkę 1 plejtowej warstwy. Same słupki w tak małym modelu to wiadomo, że przesada. No chyba, że zmiana wysokości o 1 plejta to już za dużo. A zmiana bocznych paneli już na pewno by nie zajęła Ci wiele czasu i nie musiałbyś go budować od nowa, to po prostu zmiana tila 1x6 na np. 3 tile 1x2, albo 1x1, 1x3 i 1x2, chodzi tylko o imitację drzwi;)
Ostatnio zmieniony 2019-07-29, 20:30 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#20 Post autor: Kubrick »

Mi tam się kojarzy od razu z Żukiem, chociaż faktycznie grill lekko razi, ale nie mam pomysłu jak to poprawić i na tym skończę ;)
Taka ciekawostka: ostatnio Żuk skończył 60 lat i wspomniał o tym Mikołaj Adamczuk na Autoblogu.

Żółta laweta od pierwszego spojrzenia skojarzyła mi się jednoznacznie i jeśli usuniesz jedną oś i dołożysz pasy ostrzegawcze na narożnikach, możesz śmiało stworzyć scenkę ze wspólnej wyprawy Złomnika i Motobiedy po poloneza. Obaj opisali ją ze swojego punktu widzenia (Michał i Tymon), a Motobieda wrzucił nawet na Youtube (linka nie będzie, bo bym musiał sobie wpakować warna za przekleństwa ;) ) szeroką relację. Nie żebym podpuszczał, ale... ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

#21 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki Kubrick :)
Być może zastosuję Twoje rady :P

POZdrawiam
#NSNP

ODPOWIEDZ