[MOC] Quidditch

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] Quidditch

#1 Post autor: romkoo »

Przedstawiam moj± najnowsz± pracê ze ¶wiata czarodziejów. Quidditch jest popularn±, dru¿ynow± gr± sportow±, której zasady wymy¶li³a autorka powie¶ci o m³odym czarodzieju.

W grze bior± udzia³ 2 dru¿yny.
Dru¿yna quidditcha liczy siedmiu zawodników – 3 ¶cigaj±cych, 2 pa³karzy, obroñcy i szukaj±cego. Istniej± 3 rodzaje pi³ek: kafel, t³uczek i znicz. ¦cigaj±cy podaj± sobie kafla i staraj± siê przerzuciæ go przez jedn± z trzech pêtli, pilnowanych przez obroñcê, za co dru¿yna otrzymuje dziesiêæ punktów. Pa³karze odbijaj± t³uczki, aby nie uderzy³y one zawodników z ich dru¿yny. Szukaj±cy ma za zadanie z³apaæ z³oty znicz, który jest bardzo szybki i trudno go zobaczyæ. Z³apanie z³otego znicza jest warte 150 punktów.
Gra koñczy siê gdy szukaj±cy z³apie z³oty znicz, wygrywa dru¿yna która zdobêdzie wiêcej punktów.

W mojej scence Harry dostrzeg³ z³oty znicz, pu¶ci³ siê w pogoni za nim, Malfoy dotrzymuje mu kroku i stara siê ze wszystkich si³ wyprzedziæ Harrego. Nagle nadlatuje t³uczek który o ma³y w³os nie trafia Harrego w g³owê. Czy Harry z³apie z³oty znicz.... ? To zale¿y od Waszej wyobra¼ni :) W miêdzy czasie t³umy na trybunach podskakuj± z podekscytowania. Meksykañska fala prawie wylewa siê na boisko ;)

Wiêcej szczegó³ów na poni¿szych zdjêciach i w filmie.

ObrazekQuidditch3 by M, on Flickr

ObrazekHarry Potter Quidditch game. And they're flying and flying ;) by M, on Flickr

Podziêkowania dla Karoliny za super zdjêcia.
Model mia³ swoj± premierê na wystawie w Pszczynie, od tamtego czasu zosta³ rozbudowany i obecnie jest kilka studów szerszy oraz dosz³y ruchome czê¶ci: kafel, znicz i trybuny. Mo¿na go by³o zobaczyæ na wystawie w Spotykalni Bemowo.

Ca³o¶æ napêdzana jest 1 silnikiem z zestawu Mindstorms. Dodatkowo wykorzystujê czujnik zbli¿eniowy aby aktywowaæ ruch gdy zwiedzaj±cy podchodz± do modelu (gwarantuje to spor± oszczêdno¶æ baterii), tutaj nie zaprezentowa³em czujnik ze wzglêdów estetycznych, pracujê nad tym, model bêdzie na pewno rozbudowywany o kolejne ruchome elementy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Praca jest bardzo lubiana przez publiczność. ;-) I faktycznie fajnie, że się włącza jak ktoś podchodzi. No i rusza się to hipnotycznie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Widziałem na wystawie. Bardzo fajna rzecz. Fajne wykorzystanie Mindstorms. Gratuluję modelu!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Swietna praca, sam chcę zrobić budowlę z ruchomymi elementami ale niezbyt mam pomysł jak to zrobić, masz zdjęcia wnętrzności i tyłu?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Zawsze z zaciekawieniem patrze na prace w których coś się rusza. Zastanawiam się czy nie lepiej gdyby figurki kołysały się delikatnie na boki. Natomiast to jak zbudowana jest wieża. Szacuneczek

Kiedy reszta boiska? :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#6 Post autor: romkoo »

Jellyeater pisze:Praca jest bardzo lubiana przez publiczno¶æ. ;-) I faktycznie fajnie, ¿e siê w³±cza jak kto¶ podchodzi. No i rusza siê to hipnotycznie.
SERVATOR pisze:Widzia³em na wystawie. Bardzo fajna rzecz. Fajne wykorzystanie Mindstorms. Gratulujê modelu!
Dziêki. Cieszê, ¿e siê podoba :)
Fuku pisze:Swietna praca, sam chcê zrobiæ budowlê z ruchomymi elementami ale niezbyt mam pomys³ jak to zrobiæ, masz zdjêcia wnêtrzno¶ci i ty³u?
Dziêki, zdjêæ nie mam od ty³u a wykonanie ich nie bêdzie takie ³atwe poniewa¿ wszystko jest mocno zabudowane aby konstrukcja by³a wytrzyma³a w transporcie. Jak bêdê siê szykowa³ do rozbudowy to zrobiê kilka fotek. Nie ukrywam ¿e inspiracj± dla mnie s± prace miêdzy innymi Jasona Allemanna.
eric trax pisze:Zawsze z zaciekawieniem patrze na prace w których co¶ siê rusza. Zastanawiam siê czy nie lepiej gdyby figurki ko³ysa³y siê delikatnie na boki. Natomiast to jak zbudowana jest wie¿a. Szacuneczek

Kiedy reszta boiska? :D
Dziêki, wie¿e powsta³a w taki naturalny sposób jak zastanawia³em siê do czego wykorzystaæ stela¿e z makiety Laputy. Mechanizmy trochê czasu mi zajê³y. Nastêpna ods³ona po rozbudowie pewnie na wystawie g³ównej, do tego czasu powinna powstaæ kolejna wie¿a i trybuna albo i dwie oraz scenka z napastnikiem i obroñc±. Nie my¶la³em o kibicach ko³ysz±cych siê na boki, jest ot jaki¶ pomys³ dla urozmaicenia trybun :).

ODPOWIEDZ