[MOC] Akademia Górniczo-Hutnicza - ciąg dalszy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Akademia Górniczo-Hutnicza - ciąg dalszy

#1 Post autor: Toltomeja »

Ze sporym opóźnieniem prezentuję makietę AGH w całej okazałości. Pierwszą część opublikowałem w grudniu zeszłego roku - obejmowała teren od Alei Mickiewicza, gdzie mieści się główny budynek A-0, do tego najważniejszego dla mnie, czyli D-17.

Biuro Prasowe AGH opublikowało zdjęcia makiety w mediach społecznościowych. Z wielką radością obserwowałem, jak reagują na nie osoby spoza świata AFOLi. Podobno nawet mój brat, przez zbieżność nazwisk, musiał się z tego tłumaczyć kilku znajomym. Praca trafiła też m.in. do Biuletynu AGH i na Wykop. ;)

Krótko po tym okazało się, że AGH jest zainteresowane zakupem makiety. Co więcej - moja propozycja rozszerzenia jej o Miasteczko Studenckie została entuzjastycznie przyjęta.

Prace ruszyły w styczniu. Zacząłem od kupienia na Bricklinku zapasu zielonej, szarej i przezroczystej drobnicy, bo już pierwsza część makiety pochłonęła prawie wszystko. Potem, podobnie jak poprzednio, pomierzyłem budynki w Google Earth, zrobiłem trochę zdjęć w rzeczywistości, i jeden po drugim umieszczałem na makiecie. Teren Miasteczka jest dużo mniej zabudowany, niż wschodnia część kampusu. Nie znaczy to jednak, że był łatwiejszy do zbudowania. Budynki dają możliwość ukrycia drobnych szpar, które powstają podczas budowania SNOTem. Tereny zielone są jednak bezlitosne - wszystko powinno się zgadzać co do milimetra. Największym wyzwaniem były wysokie akademiki (o niestandardowej szerokości 6,5 plate'a), ale ostatecznie to z ich kształtu jestem najbardziej zadowolony.

Makieta w (prawie) całej okazałości miała nieoficjalną premierę na wystawie w Artetece. Brakowało wtedy jeszcze ostatniego rzędu akademików i basenu. Potem miałem zaszczyt zaprezentować ją na Burzy Mózgów, czyli festiwalu szalonych pomysłów studentów.

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Pełna galeria: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/6h9bN2
Polecam też przypomnienie sobie części pierwszej: http://www.lugpol.pl/forum/viewtopic.php?t=31409

Oraz ciekawostka: tak makieta wygląda od spodu. Widać plątaninę pralek, bracketów i inne cuda wianki.

Obrazek

Na koniec wyjaśnię dlaczego tak długo zwlekałem z publikacją pracy na forum. Otóż docelowo makieta ma być wystawiona dla publiczności gdzieś na AGH (prawdopodobnie w A-0 albo w Bibliotece). Chciałem poczekać z publikacją na ten moment, żeby pochwalić się zdjęciem modelu w gablocie (i być może z dumnym autorem stojącym obok). Niestety jak dotąd się nie doczekałem. Makieta jest już na AGH, ale wciąż nie udostępniona dla publiczności. Mam wielką nadzieję, że wkrótce się to zmieni. A tymczasem - miłego oglądania!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Tego żurawia już nie ma, już wykańczają ten blok na Toruńskiej :)
Poszukam, bo chyba mam na jakimś zdjęciu, a to dokładnie przed moim oknem jest.

Klub Studio po remoncie mi się bardzo podoba, Lewiatan od razu rozpoznawalny. A gdzie paczkomat? :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

No i elegancko, fajnie w końcu zobaczyć cały kampus :) Równie szczegółowy jak część akademicka :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

Makieta wygląda super profesjonalnie. Jest duża i pomimo swojej małej skali widać wiele fajnych szczegółów. Dla mnie najlepszym zdjęciem jest to wykonane od spodu. Tam widać kunszt budowniczego
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Wyszło kapitanie. Wielkie brawa!!!

Awatar użytkownika
duur
Posty: 67
Rejestracja: 2013-06-28, 13:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: duur »

Dla mnie najciekawsza abstrakcja spodniej części! ,--) Praca niesamowita! Czy będzie to miało stałą ekspozycję na AGH?

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#7 Post autor: Toltomeja »

duur pisze:Dla mnie najciekawsza abstrakcja spodniej części! ,--) Praca niesamowita! Czy będzie to miało stałą ekspozycję na AGH?
Tak - makieta niebawem będzie wystawiona na stałe, prawdopodobnie w Bibliotece AGH. Już nie mogę się doczekać, żeby ją tam zobaczyć!

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jahoo »

Tak się bawi AGH!
GBC!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

Jahoo pisze:Tak się bawi AGH!
A nawet chwalą się tym już na fejsie: KLIK!
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ