Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Lampion
Autor Wiadomość
parsom 

Wpisy: 128
Wysłany: 2019-12-23, 20:34   [MOC] Lampion

W ramach eksplorowania możliwości zastosowania klocków do konstruowania przedmiotów o wysokich walorach użytkowych postanowiłem sporządzić osłonę na źródło światła, które z przyczyn praktycznych nie będzie płonącym kawałkiem parafiny z zatopionym w środku knotem, ale zamkniętą w przezroczystej obudowie diodą zasilaną dwoma bateriami.
A tak naprawdę to pień tegorocznej choinki okazał się już definitywnie zbyt gruby dla naszego starego stojaka i musiałem udać się do jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych. Zanim znalazłem zakątek ze stojakami, zdążyłem napatrzeć się na rękodzieło chińskich rzemieślników przemysłowych. I tak to wróciłem do domu nie tylko ze stojakiem (chyba nawet produkcji krajowej), ale i z chęcią na zbudowanie lampionu w kształcie domu. Rezultat końcowy odbiega nieco od marketowego pierwowzoru, ale za to świeci:

A jak nie świeci, to wygląda tak:

wave_pl 

Wpisy: 5
Wysłany: 2019-12-24, 01:47   

Bardzo ładna praca, świetnie wygląda. Przy zgaszonym świetle w pokoju zapewne fajnie wygląda to podświetlenie, taka alternatywa do różnego rodzaju innych lampionów w formie dzbanków, kominków itp. z innych materiałów.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2356
Wysłany: 2019-12-24, 04:14   

Estetyczna i cukierkowa. Najbardziej mi się podoba ten lód. ;-) Az mi się przypomniało, że mam zbudować ostateczny klasztor tybetański. Ale to za 3 lata pewnie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu