[MOC] Lampion

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Lampion

#1 Post autor: parsom »

W ramach eksplorowania możliwości zastosowania klocków do konstruowania przedmiotów o wysokich walorach użytkowych postanowiłem sporządzić osłonę na źródło światła, które z przyczyn praktycznych nie będzie płonącym kawałkiem parafiny z zatopionym w środku knotem, ale zamkniętą w przezroczystej obudowie diodą zasilaną dwoma bateriami.
A tak naprawdę to pień tegorocznej choinki okazał się już definitywnie zbyt gruby dla naszego starego stojaka i musiałem udać się do jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych. Zanim znalazłem zakątek ze stojakami, zdążyłem napatrzeć się na rękodzieło chińskich rzemieślników przemysłowych. I tak to wróciłem do domu nie tylko ze stojakiem (chyba nawet produkcji krajowej), ale i z chęcią na zbudowanie lampionu w kształcie domu. Rezultat końcowy odbiega nieco od marketowego pierwowzoru, ale za to świeci:

Obrazek
Obrazek

A jak nie świeci, to wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SZAFA kontratakuje

wave_pl
Posty: 5
Rejestracja: 2019-12-24, 00:01
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wave_pl »

Bardzo ładna praca, świetnie wygląda. Przy zgaszonym świetle w pokoju zapewne fajnie wygląda to podświetlenie, taka alternatywa do różnego rodzaju innych lampionów w formie dzbanków, kominków itp. z innych materiałów.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Estetyczna i cukierkowa. Najbardziej mi się podoba ten lód. ;-) Az mi się przypomniało, że mam zbudować ostateczny klasztor tybetański. Ale to za 3 lata pewnie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ