[MOC] Republikańska korweta z obstawą

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Republikańska korweta z obstawą

#1 Post autor: Fuku »

Moje zgłoszenie na konkurs na flickr 'Assemble the fleet'. Konkurs polega na zbudowaniu fregaty oraz eskadry myśliwców/bombowców z uniwersum Gwiezdnych Wojen w mikroskali. Od dawna po głowie chodzi mi zbudowanie kanonierki, jednak to spore przedsięwzięcie, na które nie mam części. Jednak gdy pojawił się konkurs, długo nie zastanawiałem się co chcę zbudować. Jako pierwszy powstał LAAT/c, potem analogicznie do niego 2 sztuki LAAT/i wariant kosmiczny (przystosowana do poruszania się w przestrzeni kosmicznej, znana głównie z serialu Wojny Klonów). Na końcu powstał myśliwiec ARC-170 i z nim miałem najwięcej kłopotu, ciężko było uzyskać zadowalający efekt w tej skali. Długo nie wiedziałem jaki statek kosmiczny będzie najlepiej pasował do kanonierek i będzie w odpowiedniej skali, w końcu wybór padł na chyba najbardziej klasyczną republikańską fregatę, a raczej chyba korwetę - Koreliański krążownik typu Consular - wariant Charger c70. Raz że mi się podoba, a dwa, uznałem, że jestem w stanie ją zbudować z posiadanych części, co było głównym wyznacznikiem. No i pasuje skalą do kanonierek - ogólnie tylko korwety są odpowiednie w tej skali, fregaty byłyby w większości za duże. Korweta jest za krótka o 2-3 study, ograniczały mnie konkursowe zasady maksymalnej długości do 32 studów, starałem się jednak by nie było tego zbytnio widać. Niestety całość nie wygląda w 100% tak jak chciałem by wyglądała, budowę zacząłem ponad tydzień temu, w poprzedni weekend zamówiłem brakujące części na bl, jednak do tej pory się nie doczekałem przez jakieś niemieckie wakacje, więc musiałem porobić zdjęcia temu co było. Tym razem zdjęcia są lepszej jakości, zrobione nowym aparatem przy świetle dziennym. Jak zawsze starałem się o jak najlepsze odwzorowanie, w internecie brak tych pojazdów ładnie odwzorowanych w mikroskali. Dodatkowo modele są dość trwałe, jedyny minus jest taki, że kanonierki nie mają żadnego miejsca gdzie by można coś przyczepić, przez co nie są przyczepione do podstawek, tylko stoją na nich luzem. Polecam też zajrzeć na konkursową grupę, jest tam trochę świetnych budowli w mikroskali. Poziom jest wysoki, nie widzę dużych szans na wygraną, ale może uda się załapać na podium

Galeria flickr: https://flic.kr/s/aHsmLFUs6t

Kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-03-01, 10:10 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Korweta jest piękna. Mam ją i ... no Twoja jest świetna!!! Tyle mi do głowy przyszło. :)

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#3 Post autor: romkoo »

Super wysz³y te miniaturki. Powodzenia w konkursie.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Szygalew pisze:Korweta jest piękna. Mam ją i ... no Twoja jest świetna!!! Tyle mi do głowy przyszło. :)
Dzięki, którą wersję masz?
romkoo pisze:Super wyszły te miniaturki. Powodzenia w konkursie.
Dziękuję ;)
Ostatnio zmieniony 2020-02-29, 20:08 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Dzięki, którą wersję masz?
7964
Sam nie wiem, czemu o tym wspomniałem. Chyba zareagowałem jak dziecko, w sensie - "taka jak moja" :) W ogóle to mi się ta fregata jako taka bardzo podoba (stąd też ją sobie kiedyś nabyłem dla syna :)), więc i Twoja w sposób automatyczny również mi się bardzo podoba, a do tego jest bardzo ładnie wykonana. W merytorykę się nie wdaję, bo nie ma takiej potrzeby. Jest ładna i już.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Te zestawowe fregaty są takie trochę groteskowe, niezbyt dobrze odwzorowane, ale mimo to mają swój urok, a figurki klonów z tego setu - marzę o nich od dawna

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: lechkulina »

Bardzo elegancko utrzymałeś linię kadłuba i geometrię w tej korwecie. Szczególnie podoba mi się jak użyłeś tarki do sera 61409 Slope 18 2 x 1 x 2/3 nad stożkiem i późniejsze przejście w boczne panele ścięte przy użyciu kafli 35787, Tile, Modified 2 x 2 Triangular, które same są pod kątem :)

Pozdrawiam

lech

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

Dopracowana flota, wspomniałem na fejsie że ARC wydaje mi się tłusty ale myślę że przy tej skali na prawdę dobrze oddałeś detale każdego pojazdu. Po przejrzeniu innych modeli na pewno masz szansę na podium więc trzymam kciuki, aż żal że nie wiedziałem o konkursie, byłby to dobry motywator.

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#9 Post autor: SAMOLOT »

Świetne te drobiazgi

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Fuku »

Dzięki!

Co do konkursu, to chyba jednak nie wezmę udziału, pierwszy raz brałem udział w konkursie na flickr, w zasadach było, żeby wrzucić zdjęcia na grupę i nic więcej, więc to zrobiłem tak jak zazwyczaj się to robi. Teraz wszedłem z ciekawości w jeden z tematów które tam są 'destination exegol - contest entries', którego wcześniej nie sprawdzałem, bo jakoś pomyślałem, przez nazwę, że to dotyczy jakiegoś starszego konkursu czy coś. I widzę tam zgłoszenia na ten konkurs, więc domyślam się, że trzeba było je wrzucić tam, wczoraj minął deadline.

Wrzuciłem też na IG z odpowiednim tagiem, co powinno by mnie ratować w tej sytuacji, ale nie do końca... dziwna historia
Ostatnio zmieniony 2020-03-09, 20:48 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Dopytaj się, bo szkoda by było!
Zdrufko, Ciamek

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Fuku »

Udało się wystartować :)

Zrobiłem tutorialik do kanonierki bo parę osób prosiło:
https://www.instagram.com/p/B9jcKjDJblc/

Dobudowałem też podstawową wersję kanonierki:
ObrazekLAAT/i space variant and LAAT/i by Fuku Saku, on Flickr
Obrazekmicro LAAT/i by Fuku Saku, on Flickr

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Fuku »

Były wyniki konkursu, nie udało się wygrać, dostałem jedynie wyróżnienie, zawsze coś ;p
Ostatnio zmieniony 2020-04-12, 13:48 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Były wyniki konkursu, nie udało się wygrać, dostałem jedynie wyróżnienie
Szkoda. Ale dobre i wyróżnienie. Gratulacje!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Fuku »

Pisałem wcześniej o ograniczeniach jakie miałem przy budowie korwety, teraz mogłem ją wydłużyć. Dodałem parę szczegółów. Poprawiłem też ARC-170 zgodnie z sugestiami, dobudowałem AT-TE do transportera. Kanonierka w 2 wersjach. Ostateczna wersja moca prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dużo osób pytało mnie też o instrukcję do korwety, niezbyt wiem jak się za to zabrać i niezbyt mi się chce, ale porobiłem dodatkowe zdjęcia, które mogłyby pomóc w odtworzeniu jej. Tutoriale do LAAT i AT-TE są na moim insta

Obrazek
Więcej zdjęć w albumie (w sumie 10 nowych) https://flic.kr/s/aHsmLFUs6t
Ostatnio zmieniony 2020-04-12, 13:57 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ