[MOC] Chevy Chase

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Chevy Chase

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Obrazek
Kiedyś, dawno temu zbudowałem to autko i byłem z niego bardzo zadowolony:

Obrazek

Długo jeździło ze mną po wystawach, potem leżało w pudełku nierozłożone. W końcu przyszła na niego kryska. Zostawiłem sobie tylko przedni zderzak obiecując sobie, że kiedyś do niego wrócę i go zbuduję jeszcze raz. I to kiedyś nastało właśnie teraz.

Obrazek

Założenie od początku było, że szeroki ma być na 7, szyba na 6 kropek. Z tą szybą to i tak wyszedł problem, bo żadna z posiadanych nie spełniała moich wymogów dot. wysokości, szerokości i kąta. W końcu po wielu próbach stanęło na tej. Nie jest idealna, bo trochę za niska i za okrągła, ale lepszej na razie nie wymyśliłem. Reszta poszła o wiele szybciej.

Obrazek

Potem (jak już prawie skończyłem) to wyskoczył Johan z jeepem i zauważyłem ten konkurs na Lugpolu na samochód w stylu City lub Speedchampions. 7 kropek szerokości to jednak dla organizatorów konkursu to jednak było za dużo. Postanowiłem na szybko zrobić drugą wersję w stylu Speed Champison, czyli dół na 6 kropek i szyba na 4. No i tym razem bez SNOTu, wszystko (prawie) jak Pan Bóg przykazał. Ale, żeby nie było za łatwo to wymyśliłem, że to będzie Funny Car.

Obrazek
Obrazek

Oba modele:
Obrazek

GALERIA

EDKA: Nowięc (nie zaczyna się zdania od nowięc) nie mogłem patrzeć na tego czarnego na 6 studów i go zbudowałem kompletnie od nowa na 7 studów. Z czerwonego został szyba, dach i tylny zderzak ze światłami. Reszta (jak chyba widać) jest kompletnie inaczej zbudowana. Najważniejsze, że trzyma te same wymiary.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-03-23, 18:20 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

No i się jednak udało. :)
To czerwone-stare jest piękne. Czerwone-nowe przez inną gamę kolorów (wśród "dodatków") trochę mniej mi się podoba, chociaż też jest super. Czarne też jest spoko, no i jest węższe! :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Czerwone-stare jest tak samo czerwone jak czerwone-nowe:) Tylko aparat pewnie był inny. I jest na 6 studów szerokie. Natomiast nowy czarny JEST najbrzydszy, bo jest w stylu Speed Champions:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Czerwony bardzo fajny, ten czarny spoko ale jednak wygląda gorzej przez to że jest na 6 studów a nie na 7 jak czerwony, wygląda za wąsko w stosunku do wysokości. Czyli jak zestawowe speed championsy ;p

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: dirtzone »

W czarnym może dobrze by wyglądały mniejsze koła z przodu, tym bardziej, że to "Funny Car" ?

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

dirtzone pisze:W czarnym może dobrze by wyglądały mniejsze koła z przodu, tym bardziej, że to "Funny Car" ?
Tak, masz rację. Myślałem o tym. I żeby mu zrobić dłuższą maskę. A potem się skupiłem na tym, że ma być w stylu Speed Champions i o tym zapomniałem:(
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Post pod postem ale jest odległość w czasie.
Edytowałem pierwszy post. Czarne Chevy zostało zbudowane od początku. M.in. tylne koło jest większe tak jak postulował dirtzone. Ale już nie jest FunnyCar:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

glaz_pimpur pisze:Post pod postem ale jest odległość w czasie.
Edytowałem pierwszy post. Czarne Chevy zostało zbudowane od początku. M.in. tylne koło jest większe tak jak postulował dirtzone. Ale już nie jest FunnyCar:)
No teraz to jest full-wypas. I nie odbiega poziomem od starego-czerwonego. (Dobrze podejrzewam wpływ looklowego porshe'a na światła?) ... Ale jest siódemkowy.. I będzie to kłopot, albo i nie, bo tylko prawo odnośnie wyborów prezydenckich jest w tym kraju sztywne.. :)

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: dirtzone »

Zdecydowanie lepiej na 7 studach i chyba nie zaburza to jakoś skali, bo te auta kiedyś były dość szerokie.
To pierwsze zdjęcie jak by zrobić w scenerii wiejskiej szosy i fruwające banknoty było by genialne i prosto na okładkę jakiegoś zestawu :)

Obrazek

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#10 Post autor: SAMOLOT »

Wszystkie mi się podobają ale ten stary ma w sobie jakiś czar minonych lat. Chyba przez te koła

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

SAMOLOT pisze:Wszystkie mi się podobają ale ten stary ma w sobie jakiś czar minonych lat. Chyba przez te koła
Stary tzn który? Czerwony?
dirtzone pisze:Zdecydowanie lepiej na 7 studach i chyba nie zaburza to jakoś skali, bo te auta kiedyś były dość szerokie.
To pierwsze zdjęcie jak by zrobić w scenerii wiejskiej szosy i fruwające banknoty było by genialne i prosto na okładkę jakiegoś zestawu :)
No nie zaburza, bo on był szerszy od niejednego jeepa;) Wiejskiej szisy niestety nie miałem. Rozebrałem chyba w listopadzie. Oba autka spakowałem razem z forsą do jednego pudełka. I będę polował na wiejskie drogi na jakiejś wystawie.
Szygalew pisze:Dobrze podejrzewam wpływ looklowego porshe'a na światła?
Możliwe, że przypomniał mi o tym klocku
Ostatnio zmieniony 2020-03-24, 17:06 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#12 Post autor: eric trax »

Jest na prawdę fajny choć mam problem z tymi lampami a konkretnie tym że są pochylone. W sumie bardziej odpowiadały mi te proste. Samo auto zbudowane z pomysłem i ciekawymi technikami, brawo :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

eric trax pisze:Jest na prawdę fajny choć mam problem z tymi lampami a konkretnie tym że są pochylone. W sumie bardziej odpowiadały mi te proste. Samo auto zbudowane z pomysłem i ciekawymi technikami, brawo :)
Dlatego jedno zrobiłem tak, a drugie tak. W oryginale jest taki daszek nad lampą, który powoduje że jest wrażenie skosu. Sam nie wiem, który mi bardziej pasuje.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
michalciolek
Posty: 41
Rejestracja: 2019-05-11, 13:50
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: michalciolek »

glaz_pimpur, bardzo, bardzo ładne!
Miałem sprzyczepić się do wystającego studa na błotniku, ale w komentarzu dałeś zdjęcie z banknotem przyczepionym tam i go już akceptuję!

W starym modelu podoba mi się klamka z tila. Teraz jej brakuje.
W starym modelu chyba lepiej wygląda Plate Special with Door Rail pod zderzakiem zamiast zwykłego plata (tak jak w czarnym).
Czerwona gumka też jest lepsza;)

A światła zdecydowanie lepiej jak patrzą na wprost :)

Zderzak w czarnym w tym wariancie jest lepszy:
Obrazek

To są tylko osobiste detale;)
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 19:29 przez michalciolek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

Wielkie dzięki.
michalciolek pisze:glaz_pimpur, bardzo, bardzo ładne!
Wielkie dzięki:)
Gwoli wyjaśnienia: czerwona gumka też mi się też bardziej podoba. Niestety jest ciaśniejsza i na 7 studów nie wchodzi. Co do świateł i zderzaków: miałem zabawę robiąc je za każdym razem w inny sposób. Ale rozumiem, że jedna wersja może podobać się bardziej. A o klamkach tym razem zapomniałem. W resorakach, na które patrzyłem ich nie ma :)
BTW będzie jeszcze jedna wersja.
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 20:55 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ