[MOC] Wóz strażacki

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Wóz strażacki

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów,

Pewien czas temu zaprezentowałem na Forum wywrotkę. Dziś prezentuję protoplastę tamtej pracy - wóz straży pożarnej.
W ciężarówce mieści się 3 strażaków, znalazło się też trochę miejsca na sprzęt - 2 maski, 2 gaśnice, 2 toporki.
Na górze dodatkowo armatka wodna. Drabina umieszczona z tyłu pojazdu umożliwia łatwe wejście.
Aby łatwiej wyciągać figurki oraz sprzęt, postanowiłem zamontować otwierane dachy. Dodałem też lusterka, jak zostało zasugerowane w poście o wywrotce.
Zapraszam do oglądania i komentowania.

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekLego City Fire Truck by Ryszard Bosiak, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2020-04-13, 09:36 przez Rysiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Wozy strażackie zawsze budziły we mnie respekt. Coś jest w nich magicznego :) Dobrze by było byś w końcu klocki wirtualne zamienił na te prawdziwe :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładny, przyjemny model, ale...
Rysiek pisze:Aby łatwiej wyciągać figurki oraz sprzęt, postanowiłem zamontować otwierane dachy.

...w realu lepiej jest, gdy zastosuje się całkowicie odczepiane daszki, które trzymają się na kilku kropkach, tak jak to obecnie występuje w zestawach, bo przez takie uchylane jak w Twoim modelu to paluchy nie wchodzą.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Jest lepszy klocek na sikawkę. Technic Joint. I nie wiem po co te study na dachu.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Rysiek »

legosamigos pisze:Wozy strażackie zawsze budziły we mnie respekt. Coś jest w nich magicznego :) Dobrze by było byś w końcu klocki wirtualne zamienił na te prawdziwe :)
Dziękuję za komentarz, prawdziwe klocki będą musiały niestety jeszcze poczekać :)
Szygalew pisze:Bardzo ładny, przyjemny model, ale...
Rysiek pisze:Aby łatwiej wyciągać figurki oraz sprzęt, postanowiłem zamontować otwierane dachy.

...w realu lepiej jest, gdy zastosuje się całkowicie odczepiane daszki, które trzymają się na kilku kropkach, tak jak to obecnie występuje w zestawach, bo przez takie uchylane jak w Twoim modelu to paluchy nie wchodzą.
Dziękuję za komentarz :) Ciągle myślę jeszcze trochę jak w czasach, kiedy budowałem ze zwykłych klocków. Może też dlatego, że mam drobne ręce i trochę z sentymentu. Bardzo lubiłem te daszki:D
Jellyeater pisze:Jest lepszy klocek na sikawkę. Technic Joint. I nie wiem po co te study na dachu.
Dziękuję za komentarz :) W głowie miałem stary model straży pożarnej, taki biały. W nim armatka wodna była zrobiona w podobny sposób i tak mi zostało. Jednak zgadzam się, można też użyć tego :)

ODPOWIEDZ