[MOC] Ford Mustang Fastback (1968)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Ford Mustang Fastback (1968)

#1 Post autor: Johan »

Obrazek

Klasyczny Ford Mustang to kolejny z samochodów które bardzo mi się podobają. Niestety, zestawowy (75884) w wielu aspektach pozostawiał niedosyt. W związku z tym wziąłem się i zbudowałem swojego.
Początkowo chciałem zrobić go w DkGreenie, ale szybko się okazało że kluczowe części są niedostępne w tym kolorze. Ostatecznie wyszło na to, że możliwe kolowry to czarny i biały. Czarny jest moim zdaniem ładniejszy z tych dwóch, na takim zatem stanęło.

Największym problemem (jak w wielu modelach samochodów w tej skali) okazała się szyba. W zasadnie inna szerokość niż 5s nie wchodziła w grę przy samochodzie szerokim na 6s, a jak wiadomo szyb tej szerokości w systemie właściwie nie ma. Ostatecznie zastosowane rozwiązanie uważam za najlepiej wyglądające przy tej szerokości, ale jak ktoś mi pokaże lepsze to bezczelnie skopiuję :P

Jestem dość zadowolony ze zdjęć, wydaje mi się że jest pewien postęp względem tego jak zazwyczaj mi wychodzą, zobaczymy czy się uda utrzymać :)

Jeszcze dwa zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Przód samochodu jest świetny! Tile z logo pod skosem oraz zderzaki są świetnie zrobione. Tył jest też porządny, ale ustępuje trochę przodowi (głównie dlatego, że nie ma tile pod skosem oraz zderzaków jak z przodu :)). Szybki są zamontowane pomysłowo, ale lbg trochę mi nie pasuje (jak sądzę - czarne Ci się nie podobały?) W ogóle wydaje mi się, że lepszy byłby montaż na zasadzie jakiegoś "imadła" - chociaż nie wiem ile masz w kabinie miejsca, by coś podobnego zbudować (... i nie wiem, czy się da :)) Klamki są spoko, ich wystawaniem w ogóle się nie przejmuj..
Reasumując, bardzo ładny samochód!

Edit: Fotki samochodów na szklanym tudzież szkłopodobnym podłożu opanują pewnie świat afoli niedługo! :)
Ostatnio zmieniony 2020-04-13, 22:10 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Elegancki : o)

Ale, ale... dlaczego tylne światła są okrągłe?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#4 Post autor: Johan »

Szygalew pisze:Przód samochodu jest świetny! Tile z logo pod skosem oraz zderzaki są świetnie zrobione. Tył jest też porządny, ale ustępuje trochę przodowi (głównie dlatego, że nie ma tile pod skosem oraz zderzaków jak z przodu :)). Szybki są zamontowane pomysłowo, ale lbg trochę mi nie pasuje (jak sądzę - czarne Ci się nie podobały?) W ogóle wydaje mi się, że lepszy byłby montaż na zasadzie jakiegoś "imadła" - chociaż nie wiem ile masz w kabinie miejsca, by coś podobnego zbudować (... i nie wiem, czy się da :)) Klamki są spoko, ich wystawaniem w ogóle się nie przejmuj..
Reasumując, bardzo ładny samochód!

Edit: Fotki samochodów na szklanym tudzież szkłopodobnym podłożu opanują pewnie świat afoli niedługo! :)
Dziękuję. Próbowałem również z czarnym mocowaniem szyby, ale wtedy zbyt wyraźna jest nierówna dolna granica. Poza tym szary nieco optycznie powiększa szybę, co moim zdaniem jest tu korzystne.
Jak to określiłeś "imadło" miałoby problem z mocnym chwyceniem szybek, zauważ że podstawki od antenek bardzo płytko nachodzą na szybkę, jakiekolwiek imadło z kilku klocków musiałoby nachodzić głębiej. Obawiam się że to nie zadziała.

A zdjęcia na szkle (tutaj akurat pleksi) bardzo mi się podobają i też chciałem takie mieć :)

Ciamek pisze:(...) Ale, ale... dlaczego tylne światła są okrągłe?
To jest patent który skopiowałem z zestawowego, moim zdaniem całkiem nieźle imituje trzy wąskie pionowe światła jakie ma z tyłu Mustang. Kwadratowe zlewałyby się w jedno, a te mają dość wyraźnie zaznaczone rozgraniczenie między poszczególnymi światłami.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Johan pisze:zauważ że podstawki od antenek bardzo płytko nachodzą na szybkę, jakiekolwiek imadło z kilku klocków musiałoby nachodzić głębiej.
A wyższe szybki? Tak, wiem..., przebudowa auta.. Zresztą...obecnie jest dobrze, więc nie ma w sumie sensu. Auto i tak świetne.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

Szygalew pisze:A wyższe szybki? Tak, wiem..., przebudowa auta.. Zresztą...obecnie jest dobrze, więc nie ma w sumie sensu. Auto i tak świetne.
Zacząłem od wyższych szybek, były stanowczo za wysokie przy tym rozwiązaniu i musiałyby bardzo głęboko być obudowane żeby miały sens. Nie mówię że to nie jest do zrobienia, bo trochę miejsca tam jest...

ODPOWIEDZ