Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Chatka Yody na Dagobah
Autor Wiadomość
Fuku 

Wpisy: 598
Wysłany: 2020-04-21, 10:00   [MOC] Chatka Yody na Dagobah

Jeden ze starszych MOCy, nigdy go chyba nie publikowałem. Jest dość prosty, założenie miało być takie, że ma to być bardziej zestaw, taki jak chciałbym żeby wyglądał.
Zarówno teren jak i drzewo można zrobić dużo dokładniej. Skupiłem się głównie na ogóle, ukształtowaniu terenu i poprawnym kształcie chatki. Zestawowa jest beznadziejna,
jeśli chodzi o MOCe w tej tematyce też jest słabo, nie oddają tego co było na filmie. Być może kiedyś jak będę miał więcej brązowych elementów i drobnicy do zrobienia ziemi,
to przerobię tę wersję na bardziej modelową. Nie robiłem też wiecej zdjęć, myślę że jedno oddaje dobrze całość

Yoda's hut by Fuku Saku, on Flickr
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2020-04-21, 10:01, w całości zmieniany 3 razy  

romkoo 
VIP

Wpisy: 608
Wysłany: 2020-04-21, 11:06   

Fajne, podoba mi się pomysł na podstawkę.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1977
Wysłany: 2020-04-21, 20:27   

Podstawka jest spoko, sam domek też bardzo ładny ale nie rozumiem tego drzewa. Skoro da się zbudować lepiej i masz tą świadomość to czemu to odpuściłeś?

Stelario 
VIP

Wpisy: 1792
Wysłany: 2020-04-21, 20:39   

Strasznie brzydkie drzewo, brakuje na nim tylko wiatraka.
Ostatnio zmieniony przez Stelario 2020-04-21, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  

pit 
VIP

Wpisy: 670
Wysłany: 2020-04-21, 21:01   

No ale skoro założeniem było to, żeby praca przypominała zestaw, to nie jest tak źle.
Rozumiem, że to taki relaksacyjny MOCyk.

Pewnie że w dzisiejszych czasach można zbudować wyczesaną w niebo sekwoję. :)
Ale to chyba nie ta planeta. :D

Szygalew 

Wpisy: 936
Wysłany: 2020-04-21, 21:19   

Zajeździsz nas tymi mocami, jakąś viagrę klockową bierzesz? :)

Postanowiłem sprawdzić jak się ma sytuacja w internetach pod względem ilości fajnych domków jody i okazuje się, że najprostsze wyszukiwanie obrazami pozwoliło na znalezienie tylko jednej w miarę konkurencyjnej pracy, zbudował ją jakiś Fukusaku... ;)

mw 
VIP

Wpisy: 667
Wysłany: 2020-04-21, 21:31   

kształt chatki jak najbardziej na tak

drzewo jak drzewo znając ciebie i twoje podejście do szczegółów to bym je trochę dopracował, natomiast jeśli chodzi o teren to moim zdaniem do poprawy, zbyt goły jak na tę planetę -przypomnij sobie jaki panował tam gąszcz :) i to połączenie na zał obrazku musisz jakoś zlikwidować

Jako całokształt fajnie to wygląda kilka małych poprawek i zarąbista praca, nawet mógłby to być zestaw LEGO bo wielkością zbliżony do oryginalnych zestawów. Faktycznie zbyt wiele MOCy nie ma w tym temacie i chętnie kiedyś podejmę wyzwanie tym bardziej że mam sporo brązów i tanów.

Fuku 

Wpisy: 598
Wysłany: 2020-04-21, 23:33   

Powiem tak, drzewo jak drzewo, można je zrobić dużo lepiej. Po prostu skupiłem się na samej chatce, a drzewo jak patrzyłem na zdjęcia z filmu musiało tam być. Zrobiłem je w zestawowym stylu, a tych zestawowych nie uważam za brzydkie, po prostu nie są realistyczne. Niestety nawet z tym co jest miałem problem, bo mi już brakowało brązowych części. Powinno być dużo wyższe, jest symboliczne. Co do terenu zgodzę się, że wygląda goło, ale akurat ta jego część powinna tak wyglądać, mniej więcej tak. Wiadomo, że można by go nieco urozmaicić, ale akurat ta część była takim goławym cypelkiem. Mam pomysł jak zrobić z tego fajnego moca, nawet z powierzchnią bagna wokoło, zatopionym x-wingiem i innymi bajerami, ale to projekt który przerasta moje możliwości klockowe wielokrotnie

A i tamten uskok rzeczywiście nie pasuje, ale jest to spowodowane że bazowałem w dużej mierze na częściach z zestawu i zalegających dużych dark tanach i jest to modułowe, rozczepialne
Ostatnio zmieniony przez Fuku 2020-04-23, 18:36, w całości zmieniany 3 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu