[MOC] Mercedes-Benz G

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Mercedes-Benz G

#1 Post autor: Damjan97 »

Witam.

Obrazek

Co prawda model powstał na konkurs na stronie Eurobricks.com, ale można się też nim podzielić na rodzimym podwórku.
Nie jest to konkretny model G klasy, bo zderzaki są podobne do AMG, natomiast silnik jest z tych bardziej cywilnych wersji tak jak rozmiar felg.
Jest to moje drugie podejście do G klasy, pierwszy mój model powstał 4 lata temu, był zmotoryzowany oraz z większej skali.
Ten model jest w pełni mechaniczny.

Wymiary:
-Długość: 31cm
-Wysokość: 13,5cm
-Szerokość: 12cm

Obrazek



Model posiada napęd na cztery koła z dwoma dyframi oraz działającym silnikiem 6 cylindrowym. Zawieszenie to proste osie pływające.
Pokrywa silnika oraz wszystkie drzwi są otwierane.
Oczywiście można skręcać przednimi kołami za pomocą HOGa, kierownica również działa.

Obrazek

Starałem się oddać jak najwierniej wszystkie szczegóły oraz kształty. Niestety zabrakło miejsca na charakterystyczne kierunkowskazy na masce.
Co do reszty to jestem zadowolony. Wszystko działa tak jak powinno.

Obrazek

Czekam na Wasze opinie :)[/center]

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Widziałem już na stronie Eurobricks w fazie WIP i cieszę się, że widzę już w formie MOC :). Oczywiście świetna robota, choć na ten konkurs na EB jest wiele fajnych i ciekawych prac, więc ciężko będzie wygrać konkurs, nie mniej jednak 3mam kciuki. Wydaje mi się, że przednia oś chyba trochę haczy o błotnik przy skręcie. Przynajmniej tak to wygląda na filmie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

#3 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze:Widziałem już na stronie Eurobricks w fazie WIP i cieszę się, że widzę już w formie MOC :). Oczywiście świetna robota, choć na ten konkurs na EB jest wiele fajnych i ciekawych prac, więc ciężko będzie wygrać konkurs, nie mniej jednak 3mam kciuki. Wydaje mi się, że przednia oś chyba trochę haczy o błotnik przy skręcie. Przynajmniej tak to wygląda na filmie
Oczywiście, że nie liczę na wygraną, ale jest o mój pierwszy event w życiu, a do tego łatwyi nie wymagający wielu klocków.
Z tymi kołami to chyba zależy jak się zawieszenie ułoży.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#4 Post autor: TiTo & Anakin »

Moim zdaniem jest ciut za długi jak na Mercedes-a G. I przód mało podobny, aczkolwiek idzie go rozpoznać ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#5 Post autor: eric trax »

Damjan97 pisze: Oczywiście, że nie liczę na wygraną, ale jest o mój pierwszy event w życiu,
Wiadomo nie ma się co nastawiać ale model bardzo udany, fakt można by nad tym przodem trochę popracować ale jest dobrze moim zdaniem, powodzenia życzę!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Bardzo udany model. Fajnie „uszczelniony”. Jak dla mnie na chwilę obecną jeden z moich faworytów w konkursie na EB.

ODPOWIEDZ