[MOC] Penitent Engine - Warhammer 40k

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Penitent Engine - Warhammer 40k

#1 Post autor: Jaskier »

Przedstawiam kolejny mojego autorstwa model z uniwersum Warhammer 40k.

Tym razem jest to "Penitent Engine" (po naszemu zdaje się "Pokutnik") - machina, której pilotowanie jest formą pokuty za grzechy, jakich nie da się zmazać podczas konwencjonalnych tortur i szybkiej egzekucji.
Nieszczęśnik skazany na pilotaż tego mecha zostaje doń przykuty, jego organizm napompowany jest chemią, a wszczepione w rdzeń kręgowy kable pompują do głowy przerażające wizje. Powodowane tym ból i cierpienie czynią z Pokutnika pzrerażającą broń na polu bitwy.

Obrazek

Oryginalny model do porównania:

Obrazek

Zapraszam do komentowania. ;)

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Poziom odwzorowania taki, że właściwie możesz z nim od razu wskakiwać na stół i grać. Sam model pokręcony, ale to już kwestia uniwersum.
Bardzo mi się podoba to, że poszukałeś takiego zastosowania poszczególnych elementów - płetwy jako pieczęcie, to, że wygrzebałeś te okrągłe piły, spodnie minifiga, odwrócone latarnie - aby być możliwie najbliżej oryginału. To wbrew pozorom aż tak łatwe z LEGO nie jest przy szczegółowości modeli GW.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Hmm, straszne...
Hmm, ciekawe...
Hmm, fajne : o)

Dobra interpretacja.
Jedynie trupią czaszkę bym zdjął, bo o dziwo jakoś mi nie pasuje.
Zdrufko, Ciamek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Tak fantastyczne użycie części. Całość wygląda bardzo przekonywająco.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Model całkiem udany, ale sama koncepcja sensu w sobie nie ma za grosz. Pilot jest na tyle odsłonięty, że łatwo byłoby zniszczyć to coś jednym celnym strzałem. No i co stoi na przeszkodzie, aby "pokutnik" obrócił się przeciwko swoim twórcom?
Ostatnio zmieniony 2020-07-11, 12:52 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Widziałem na Instagramie albo na Flickrze. Szczerze mówiąc uniwersum Warhammer 40k nie znam, dobrze, że wstawiłeś do porównania figurkę.
Powiem tak, wyszło bardzo dobrze. Świetne odwzorowanie. Mam pytanie odnośnie nóg tej powiedzmy, maszyny.
Jak zrobione są zgięcia w kolanie i czy cały model się swobodnie zgina czy raczej jest powiedzmy wystawowy?

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#7 Post autor: Jaskier »

@Executor
Dzięki!
Oj tak, jest zabawa z tymi modelami i figurkami, ale o dziwo dużo szrotu mi się udaje w nie wpakować i przynajmniej nie leży on bezczynnie na kupce "niepotrzebnych" części.

@Ciamek
Próbowałem tam jeszcze nanofiga lub mikrofiga wstawić, ale jakoś mi nie pasowało. Ostatecznie stanęło na czaszce. Faktycznie, może trochę za bardzo kontrastuje.
Ty byś mógł coś z WH40k machnąć. Albo coś z WHFB. Jakiś czołg krasnoludów albo machinę Skavenów (ludzi-szczurów). Czuję, że by Ci podpasowała tematyka. :P

@Jellyeater
No nie wierzę - kim jesteś i co zrobiłeś z naczelnym marudą tego forum? :P
Dzięki! ;)

@Kirysowaty
"sama koncepcja sensu w sobie nie ma za grosz"
Witamy w Warhammerze 40k. :D

@Rysiek
Tam jest cienki liftarm i zaokrąglona płytka z dziurami na bary spięte uciętym kawałeczkiem flexa. Model jest o dziwo całkiem stabilny (można złapać za czaszkę i podnieść bez problemu do góry) i w miarę pozowalny. Na pewnym etapie udało mi się go nawet postawić na jednej nodze, z drugą lekko uniesioną, jak na załączonym zdjęciu. Wydaje mi się, że oddałem też wszystkie punkty artykulacji, które ta maszyna powinna mieć, najsłabsze łączenie jest w "kostce" ze względu na to, że to wpięty krzywo w bara clip, ale poza tym kolana, biodra, ramiona i łokcie mają odpowiednią ilość stopni swodoy.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Jaskier pisze:Faktycznie, może trochę za bardzo kontrastuje.
Może dlatego, że biała... albo dlatego, że sprawia wrażenie, że to miałaby być głowa tego "mecha", a tak przecież nie jest.
Jaskier pisze:Ty byś mógł coś z WH40k machnąć. Albo coś z WHFB.
Zasadniczo to nie przepadam za fantastyką w MOCach, ale ostatnimi czasy trochę zliberalizowałem podejście ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Jaskier, dzięki za dokładną odpowiedź :)

ODPOWIEDZ