[MOC] Restauracja Paryska

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Restauracja Paryska

#1 Post autor: Mestari »

Był sobie kiedyś taki modular, wszyscy pamiętamy. I był pierwszym, który był taki jakby mniejszy od pozostałych. Ale i tak był piękny. Pomyślałem więc sobie, że ta tabliczka z nazwą restauracji powinna być wykorzystana drugi raz, tym razem w mojej autorskiej wersji :)
Oto i ona:

Obrazek


Pomysł pojawił się przypadkiem, na początku stycznia 2018 roku kiedy byliśmy z wizytą u rodziny. Na ścianie wisiało to:

Obrazek

Jak widać zrobiłem zdjęcie i po powrocie zabrałem się do budowania. Oczywiście nie był to budynek z obrazu, ale dość istotnie zainspirował mnie do zbudowania tego, co dziś prezentuję. Trwało to wszystko niemiłosiernie długo, bo po pierwsze trójka dzieci, a do tego w międzyczasie uznałem, że to dobry pomysł znowu robić wszystko z wnętrzami i do tego zachciało mi się dorzucić oświetlenie. Jak to u mnie - wszystko koszernie, tu akurat oparte o system 9V. Akurat nad parterem miałem trochę miejsca, więc wrzuciłem tam 6 punktów świetlnych (3 do restauracji, 1 do wejścia, 1 do kuchni i 1 do pokoju nad restauracją w lampce nocnej).
Efekt tych starań nocą jest taki:

Obrazek

a pstryczek elektryczek wysuwa się z markiz:

Obrazek

Całość jest naturalnie modułowa, chociaż moduł pierwszego piętra jest wyjątkowo upierdliwy do odkładania na bok...

Obrazek

Zacznijmy od parteru. Składa się on z tytułowej restauracji, kuchni do niej przynależnej oraz toalety dla gości (kibelek, pisuar, umywalka). Z boku jest też mała klatka schodowa prowadząca do mieszkań na górze.

Obrazek

Obrazek

Z nieznanego mi powodu (albo już nie pamiętam co mi strzeliło do głowy) ubzdurałem sobie, że dobrze by było zrobić też jakiś sufit w tej restauracji, jest tam więc trochę pasteli. Widać też światełka zainstalowane w module pierwszego piętra:

Obrazek

Na pierwszym piętrze mamy pierwsze z trzech mieszkań. Jest łazienka, sypialnia, przedpokój i salon z aneksem kuchennym. Jest też oczywiście klatka schodowa, jak na każdym piętrze. Rzut od góry:

Obrazek

i widok na aneks:

Obrazek

Drugie piętro to kolejne mieszkanie z podobnym układem, różni się tylko wystrojem i nie ma już oświetlenia:

Obrazek

Obrazek

Na poddaszu jest ostatnie piętro. Z racji tego układ pomieszczeń jest inny (dla kawalera ;) ):

Obrazek

Obrazek

Tutaj jeszcze trochę lepszy rzut na kuchnię (zdjęcie WIP...):

Obrazek


Całość wieńczy płaski dach, który z racji tego, że to LEGO, wygina się pięknie w łódeczkę...

Obrazek

Budynek gościł w wersji niedokończonej na drugiej wystawie w Pszczynie i w wersji ostatecznej na Bemowie w tym roku. Będzie jeszcze można go zobaczyć, bo jestem w trakcie budowy drugiego budynku, który w założeniu miał stać obok paryskiej od samego początku. Niestety skala tych budynków i ostatnio gigantyczna ilość problemów z jakimi się borykam sprawia, że prace idą BARDZO wolno. Ale dokończę i wtedy z dumą pokażę duecik :)

Tymczasem zapraszam do oglądania, mam nadzieję, że się spodobał :)

PS.
Podziękowania dla Liwnika za użyczenie miejsca i sprzętu do obfotografowania MOCa :)
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 20:05 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Budynek jest piękny. W Pszczynie bardzo się wyróżniał. Mi się bardzo podoba kolorystyka elewacji - bardzo elegancko dobrane kolory. Tę samą elegancję widać również na sali restauracyjnej, przy czym nie same kolory, a fajne stylowe stoły, krzesła etc. Ale z wnętrz najbardziej mi się podoba poddasze. Rzut na stronę z kanapą jest super! Podziwiam umiejętności i wytrwałość dotyczące tworzenia wnętrz.

Gratulacje!

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

#3 Post autor: zagibricks »

Coś pięknego, budynek w środku i na zewnątrz dopracowany w każdym calu. Sufit na duży plus, bardzo się podoba.

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

#4 Post autor: Afick »

Swietny pomysl na drewniana podłoge taki oczywisty i pewnie dosc drogi :) no cos czego Lego nie robi Sufity :) .
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 07:55 przez Afick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#5 Post autor: JAREMA. »

Przepiękny budynek, zresztą nie pierwszy już w Twoim wykonaniu, bardzo podoba mi się kolorystyka elewacji.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Dzięki za komentarze:)
Co do podłogi - lugbulk lub support (teraz nie pamiętam) pomógł ;)
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 09:20 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Szygalew pisze:Mi się bardzo podoba kolorystyka elewacji - bardzo elegancko dobrane kolory.
Nie będę udawał zagorzałego fana takich konstrukcji ale jako laik w temacie zaobserwowałem taką zależność, że 70% udanej konstrukcji to dobór koloru elewacji. Nawet jeśli nie ma zmyślnych technik a kolory wyglądają naturalnie i realistycznie model wygląda 3x lepiej.

Restauracja jest piękna i widać jak dużo pracy włożyłeś w wykończenie wnętrza. Już gdzie to pisałem ale bardzo podoba mi się taki dach jaki tutaj zbudowałeś. Wygląda chyba najbardziej realistycznie. Plus za oświetlenie. Ubolewam trochę nad tymi oknami bo kojarzą mi się z PRLowskimi wizjerami ale nie psuje to odbioru całości. Gratulacje!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#8 Post autor: Biedrus »

Wnętrza super, bardzo szczegółowe. Takie właśnie lubię. To jest kwintesencja modulara.
Bryła zewnętrzna też niczego sobie, ładna i schludna.
Gratuluje kolejnego bardzo udanego Moc-a :)
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 14:22 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wielkamucha »

Powiem tak: bardzo chętnie zajrzałbym do takiej knajpki, jakby istniała w rzeczywistości. I nie miałbym nic przeciwko mieszkaniu na takim poddaszu.
Kamieniczka bardzo klimatyczna - i ze względu na kolorystykę, rozplanowanie i wnętrza.
Podoba mi się, choć na Bemowie nie zwróciłem na nią większej uwagi. Mea culpa!

Schody to, jak mniemam, gotowy element (czarny) z nałożonym "odeskowaniem"? Czy są dodatkowo zamocowane do ścian/podłóg, czy też "wiszą w powietrzu"? Bo takie sprawiają wrażenie...

Nie jestem wielkim fanem kamieniczek, ale z drugiej strony te konstrukcje (czy MOCe, czy fabryczne zestawy) bardzo mi się podobają - takie swoiste połączenie "prawdziwych" konstrukcji ze skalą "ludzikową". To lubię najbardziej.

bzzz-bzzz

Kolor elewacji - bardzo fajny. To tile na brickach ze studami z boku?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

Dziękuję bardzo za życzliwe przyjęcie :)
eric trax pisze:Ubolewam trochę nad tymi oknami bo kojarzą mi się z PRLowskimi wizjerami ale nie psuje to odbioru całości. Gratulacje!
Dzięki :) Możesz podlinkować jakiś przykład takich okien rodem z PRLu? Moje szybkie googlowanie nie przyniosło zadowalających rezultatów, a ciekawy jestem co miałeś na myśli. Może kryje się w tym kolejny MOC :P
wielkamucha pisze:Schody to, jak mniemam, gotowy element (czarny) z nałożonym "odeskowaniem"? Czy są dodatkowo zamocowane do ścian/podłóg, czy też "wiszą w powietrzu"? Bo takie sprawiają wrażenie...
Schody to ten element (30134) osadzony na wysokości bodajże dwóch czy trzech bricków. Zawsze dodatkowo mocowane do ściany obok przy jednym z wyższych szczebli. No i tak jak piszesz - deski są :)
wielkamucha pisze:Kolor elewacji - bardzo fajny. To tile na brickach ze studami z boku?
Elewacja to sand blue - piękny kolor, w którym więcej nie miałem niż miałem, ale od tego są te szare pasy, które robią robotę :) dzięki nim mogę sobie poprzyczepiać co chcę i gdzie chcę, a do tego ładniej z nimi wygląda.

Co do tych tile na brickach ze studami z boku o które pytasz - chodzi o wykończenie okien? Jeśli tak, to tak :) tam na różnego rodzaju snotowych brickach siedzą szare sztabki złota.
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 07:16 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Tak te wnętrza są wybitnie ładne. Nie mogę się doczekać, jak zobaczę to na żywo.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: wielkamucha »

Mestari pisze:
wielkamucha pisze:Schody to, jak mniemam, gotowy element (czarny) z nałożonym "odeskowaniem"? Czy są dodatkowo zamocowane do ścian/podłóg, czy też "wiszą w powietrzu"? Bo takie sprawiają wrażenie...
Schody to ten element (30134) osadzony na wysokości bodajże dwóch czy trzech bricków. Zawsze dodatkowo mocowane do ściany obok przy jednym z wyższych szczebli.
Tego elementu (30134) domyślałem się, bo można go rozpoznać po odstępach między stopniami, ale zamocowania nie byłem pewien. Lubię znać takie detale, polepsza mi to odbiór prac:). Takie zboczenie modelarskie: "wiem, że tego nie widać, ale wiem, że tam JEST" :)
Mestari pisze:
wielkamucha pisze:Kolor elewacji - bardzo fajny. To tile na brickach ze studami z boku?
Co do tych tile na brickach ze studami z boku o które pytasz - chodzi o wykończenie okien? Jeśli tak, to tak :) tam na różnego rodzaju snotowych brickach siedzą szare sztabki złota.
Niezupełnie mi o to chodziło, ale dopiero po przeczytaniu Twojej odpowiedzi dotarło do mnie, jaki ze mnie ślepy kret...

Swoją drogą, oryginalna Paryska Restauracja też była bardzo klimatyczna i ładna - dla mnie chyba właśnie najładniejszy modular. Szkoda tylko, że są takie drogie...

Pytanie - jak mocujesz kolejne piętra do siebie, żeby nie pospadały i nie poprzesuwały się? Bo nie widzę żadnych studów. Płytka na sufiie/podłodze następnego piętra (tak, żeby weszła między ściany niższego piętra)?

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze:Pytanie - jak mocujesz kolejne piętra do siebie, żeby nie pospadały i nie poprzesuwały się? Bo nie widzę żadnych studów. Płytka na suficie/podłodze następnego piętra (tak, żeby weszła między ściany niższego piętra)?
Wydaje się, że jest to tak: Po lewej stronie pierwszego piętra widać jedną kropkę, a po prawej od spodu drugiego pietra przyczepione są odwrotne slopy, które wchodzą w przestrzeń między ścianami dolnego pietra. Widać to wystarczy. Fajny patent! Nie ma kłopotu ze zdejmowaniem pięter.. Nie znałem go! :)
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 10:28 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Mestari »

Szygalew pisze:
wielkamucha pisze:Pytanie - jak mocujesz kolejne piętra do siebie, żeby nie pospadały i nie poprzesuwały się? Bo nie widzę żadnych studów. Płytka na suficie/podłodze następnego piętra (tak, żeby weszła między ściany niższego piętra)?
Wydaje się, że jest to tak: Po lewej stronie pierwszego piętra widać jedną kropkę, a po prawej od spodu drugiego pietra przyczepione są odwrotne slopy, które wchodzą w przestrzeń między ścianami dolnego pietra. Widać to wystarczy. Fajny patent! Nie ma kłopotu ze zdejmowaniem pięter.. Nie znałem go! :)
Tak, robię to od wielu już kamieniczek tak, że tylko wsuwam kolejne piętra, które pod podłogą mają inverted slopes tak ułożone, że wchodzą łatwo na swoje miejsce w budynku. Ciężar robi resztę :)

Na parterze jest trochę inaczej że względu na duże przeszklenia. Te slopy dałem tylko tam gdzie ich widać nie będzie, musiałem się więc posiłkować chyba dwoma studami po drugiej stronie, do tego prowadnicą są dwa brackety z szyldem.
Wszędzie wyżej tylko slopy. Polecam :)y64
Ostatnio zmieniony 2020-10-16, 10:27 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Rysiek »

Ale to ładnie zbudowałeś. Kolory dobrze razem grają, wnętrza I klasa i kształt całości jest taki hmm, dopełniony, niczego tu nie brakuje moim zdaniem :)

ODPOWIEDZ