[MOC] [MOD] Tunel kolejowy

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] [MOD] Tunel kolejowy

#1 Post autor: Jahoo »

Przykro mi pokazywać tak słabe zdjęcia ale temat przerósł moje możliwości. Liczyłem na pokazanie tunelu na wystawie i obfocenie tamże, no ale wiadomo co się stało.

6BP, ścieżka turystyczna i Panowie z Vestas naprawiający wiatrak (stąd też oznaczam temat jako MOC/MOD) . Na wystawie miały przezeń jeździć pociągi między strefą miasteczkową a portową. Może jeszcze pojeżdżą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-11-27, 14:03 przez Jahoo, łącznie zmieniany 1 raz.
GBC!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Czyżby z tunelu wyjeżdżał ekspres świąteczny?

Fajne drzewo, będzie kolejna inspiracja:) Jak uzyskałeś pochylenie gałęzi? Są one mocowane bezpośrednio do łuków, czy za pomocą jakichś zawiasów?

Podoba mi się w tunelu, że budowla jest ogólnie szeroka - ten podjazd i w ogóle - to sprawia z pewnego kąta, że całość wygląda jak fragment większej całości... Fajnie wygląda też wjazd do tunelu - normalnie jak katedra. :) Tylko trochę wąski - zmieszczą się pociągi maksymalnie na 8 studów i to bez żadnych wystających części...

Dużym minusem (moim zdaniem) jest nisko położony "plac" z wiatrakiem - powinien być on przynajmniej 1 brick ponad obudową wlotu tunelu, a nie poniżej jej. I trochę bardziej zróżnicowany, nie taki płaski po całości (ta skała w środku dodatkowo potęguje to wrażenie). A tak, to wygląda, jakby podstawę wiatraka stanowił właśnie tunel, w dodatku ledwo obsypany ziemią...
No i płytki na ścieżce (te piaskowe) są niepodociskane jedna na drugiej (trzecie zdjęcie, idąc ścieżką z góry, przed zakrętem).

Jest szansa zobaczyć, jak wygląda druga strona tunelu (od strony wiatraka, nie podjazdu)?

bzzz-bzzz
Ostatnio zmieniony 2020-11-27, 21:44 przez wielkamucha, łącznie zmieniany 1 raz.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

#3 Post autor: Reglin »

Fantastyczna praca.
Dużo lepiej niż wyobrażałem sobie z opowieści :-)

Kamienista ścieżka, dużo zieleni. Do makiety będzie pasowało idealnie.

Czekam na więcej zdjęć i chętnie zobaczył bym to na żywo.
wielkamucha pisze:Tylko trochę wąski - zmieszczą się pociągi maksymalnie na 8 studów i to bez żadnych wystających części...
U podstawy jest tor plus po jednym studzie więc spokojnie pociągi 8+ się zmieszczą chyba.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Reglin pisze:
wielkamucha pisze:Tylko trochę wąski - zmieszczą się pociągi maksymalnie na 8 studów i to bez żadnych wystających części...
U podstawy jest tor plus po jednym studzie więc spokojnie pociągi 8+ się zmieszczą chyba.
Jeśli coś wystaje poza te 8 studów, to będzie "na styk" - u mnie jest tak z praktycznie niemal każdym wagonem (poręcze, uchwyty, tablice itp.).
Lokomotywę mam natomiast z silnikami na równo 10 studów szerokości i po prostu się nie zmieści... :(

bzzz-bzzz

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

To jest bardzo fajna rzecz!..

.. Aż się prosi, aby przeciąć w poprzek całe Miasteczko pasmem gór.. I koniecznie po stronie zachodniej (chyba) za tunelem kolejowym puścić zwykłą drogę również przez tunel.. Jakoś wspólnie może?.. :)

Zbudowane jest fajnie. Ale za diabła nie wiem jak te chłopaki z Vestas wjechali tam tym autem. Może pokusiłbyś się o białego dżipa Vestas? Byłoby to wiarygodniejsze. :) No i zrobiłbym imitację solidnego fundamentu pod wiatrakiem. Taka fajna podstawa by wtedy była. :p

Super!

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jahoo »

Dzieki za komentarze, dają mi moc żeby przebudować całość ( dziergałem to długo i większość uwag to po prostu pójście na skróty pod koniec, bo byłem zmęczony tym projektem ).
Dokupiłem DBG i w Święta dziergam dalej, dzięki!
GBC!

ODPOWIEDZ